پادکست کتاب صوتی بیشعوری

پادکست رایگان کتاب صوتی بیشعوری به شما کمک می‌نماید تا بیشعوری را بشناسید و در صورت نیاز آن را از خود دور کنید بنابراین اگر می‌خواهید فرد باشعوری باشید این کتاب حتما و مسلما به شما پیشنهاد می‌شود


قسمت 1 : 

 

قسمت 2 : 

 

قسمت 3 : 

 

قسمت 4 : 

 

قسمت 5 : 

 

قسمت 6 : 

 

قسمت 7 : 

 

قسمت 8 : 

 

قسمت 9 : 

 

قسمت 10 : 

 

قسمت 11 : 

 

قسمت 12 : 

 

قسمت 13 : 

 

قسمت 14 : 

 

قسمت 15 : 

 

قسمت 16 : 

 

قسمت 17 : 

 

قسمت 18 : 

 

قسمت 19 : 

 

قسمت 20 : 

 

قسمت 21 : 

 

قسمت 22 : 

 

قسمت 23 : 

 

قسمت 24 : 

 

قسمت 25 : 

پادکست کتاب صوتی بیشعوری با دانلود رایگان

« بیشعوری دردی است که عموما افراد نمی‌دانند به آن مبتلا هستند و یا اطرافیانشان با آن درگیرند »

اگر ویترین کتاب فروشی ها، سایتهای فروش کتاب، اپلیکیشن های آنلاین مطالعه کتاب و حتی کتاب فروشان کنار خیابان را دیده باشید، بدون شک با نام بیشعوری آشنایید. کتابی که نخستین بار در سال 1386 به فارسی ترجمه شد و خیلی سریع تبدیل به یکی از پر فروش ترین کتاب های ایران شد، به گونه ای که در مدت کمتر از 10 سال به فروشی بالغ بر 150 هزار نسخه دست پیدا کرد و در تمام این سالها همواره یکی از پر مخاطب ترین کتاب های ایران و جهان به شمار میرود.

چیزی که این کتاب را خاص میکند این است که خاویر کرمنت در کتاب بیشعوری با زبان طنز و کنایه آمیزی به بررسی مجموعه رفتار هایی میپردازد که از نگاه وی بیشعوری به حساب می آیند؛ او در قالب این کتاب و با طنزی تلخ انسانهایی که حقوق دیگران را ضایع و پایمال میکنند را هدف قرار داده و بیشعوری را نوعی بیماری میداند که در آن نه تنها خود فرد بیمار اذیت میشود بلکه اطرفیان وی با شدت بسیار بیشتری مورد آسیب قرار میگیرند.

 

خاویر کرمنت در بیشعوری توضیح میدهد که انسانهای بیشعور چه ویژگی هایی دارند و چگونه با استفاده از ابزار های مختلف سعی در کنترل سایر افراد و همچنین سو استفاده و آسیب رساندن به آنها هستند؛ او در ادامه کتاب این افراد را دسته بندی میکند و در ارتباط با هر یک توضیحاتی را میدهد سپس راهکار هایی را ارائه میکند تا با کمک آن بتوان از گزند اعمال افراد بیشعور در امان ماند و یا دست کم انسان کمتر مورد آسیب و آزار قرار بگیرد.

یکی از نکاتی که باعث شد بیشعوری خیلی زود در تمام جهان مورد پسند واقع شود این بود که خاویر کرمنت با صراحت تمام و بدون ترس و واهمه در مورد مسئله ای صحبت میکند که سالیان سال است جهانیان را درگیر کرده است و کسی تا به حال نه تنها از این زاویه به آن نگاه نکرده بلکه حتی جرات پرداختن به آن نیز وجود نداشته است.

کتاب بیشعوری از آن دست کتاب هایی است که خواندن آن برای هر فرد فارق از سن، نژاد، جنسیت، موقعیت شغلی و اجتماعی پیشنهاد میشود چرا که با خواندن آن میتوان به مواردی که ممکن است خودمان وجود داشته باشد پی ببریم و درصدد درمان آن باشیم و همچنین بی شعورهای اطراف خود را نیز شناسایی کنیم.

اگر وقت کافی برای مطالعه بیشعوری را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

پادکست کتاب صوتی بیشعوری با دانلود رایگان

معرفی نویسنده کتاب بیشعوری 

خاویر کرمنت نام مستعار پزشکی آمریکایی است که به صورت ناشناس نویسندگی میکند. اطلاعات زیادی از او در دست نیست اما به گفته خود او پس از برخورد با افرادی که وی آنها را بیشعور خطاب میکند به مطالعه روانشناسی روی آورده و سپس به دلیل حساسیت موضوع از نگارش این کتاب با نام شخصی خود صرف نظر کرده است. نگارش کتاب با نام مستعار اتفاق جدیدی نیست و از دیرباز به دلایل مختلف شاهد آن بوده ایم. خاویر کرمنت کتب دیگری نیز چاپ کرده که تمام آنها به بیشعوری ارتباط دارد و در ادامه و تکمیل کننده مطالب این کتاب قرار میگیرند.

 

برشی از متن کتاب صوتی بیشعوری 

« هر انسانی، چه پولدار و چه فقیر، چه مرد و چه زن، چه بچه،چه جوان و چه پیر احتمال دارد که به بیشعوری مبتلا شود و این مسئله هیچ ارتباطی با ضریب هوشی فرد ندارد، بیشعوری نوعی بیماری است که از احمق ترین افراد تا باهوش ترین آنها ممکن است به نوعی و در هر موقعیتی گرفتار آن شوند. »

« یکی از بهترین روش های شناخت افراد بیشعور، نگاه کردن به خصوصیات جاه طلبانه آنهاست. اکثر افراد بیشعور را میشود از روی رفتارهای پرخاشگرایانه و خشن آنها شناخت. اگرآنهت نتوانند با قلدری و القای ترس به دیگران به خواسته خود برسند، به حیله گری روی می آورند و حتی قوانین را طوری دستکاری میکنند که به نتیجه دلخواه خود برسند. همچنین این افراد در در مواقع حیاتی میتوانند خود را بسیار مظلوم کرده و سعی در ایجاد ترحم در فرد مقابل کنند تا به هدف خود دست یابند. »

 

« یکی از بهترین روش های بیشعور ها دیوانه سازی است یعنی اینکه با استفاده دائمی و هوشیارانه از عواملی نظیر کنترل گری، نق زدن، ایراد گرفتن، درخواست های غیر معقول داشتن و از این قبیل رفتار ها طاقت فرد را طاق میکنند و سپس به گله و شکایت از آو روی می آورند و اذعان میکنند که فرد مقابل آنها را آنطور که لیاقتش را داشتند دوست نداشته و هیچوقت در صدد انجام خواسته های او برنیامده است و در نهایت نیز با قهر و دعوا کاری میکنند که فرد احساس عذاب وجدان کرده و بابت کار نکرده عذرخواهی کند و تن به خواسته های آنها بدهد. »

 « یکی از مهمترین ابزار های انسانهای بیشعور عصبانیت است، انها اعتقاد دارند که با استفاده از خشم و عصبانیت میتوان افراد را وادار کرد تا مطابق میل آنها رفتار کنند و با آگاهی از این موضوع هر بحثی را تبدیل به جدلی بزرگ میکنند تا بتوانند از آن به نفع خود استفاده کنند. »

 

« میتوان گفت که مظلوم ترین افرادی که در طول تاریخ قربانی بیعشورها و رفتار آنان شده اند، فرزندان این افراد میباشند. در بعضی ار مواقع، کمک هایی به فرزندانی که تنبیه بدنی شده اند میشود اما همیشه آنهایی که روح و روانشان در اثر بدرفتاری آسیب میبیند را به حال خود رها میکنند. بزرگترین ایراد این اتفاق این است که اینگونه افراد از کودکی همواره خود را گناهکار و فاقد ارزش و اعتبار میپندارند و در آینده نیز درگیر مشکلات روحی و ذهنی بسیاری میشوند با اینکه امروزه با افزایش سطح سواد جامعه و ایجاد کارگاه ها و کتاب هایی از این قبیل بزرگسالان زیادی متوجه قربانی والدین بیشعور بودن شده اند اما باز هم شناسایی همه آنها ممکن نیست و خطری که جامعه را تهدید میکند این است که این احتمال وجود دارد که فرزندان افراد بیشعور خود نیز به والدینی بیشعور تبدیل شده و این چرخه ادامه پیدا کند »

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی بیشعوری اثر خاویر کرمنت دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی والدین سمی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی والدین سمی با دانلود رایگان

« سامانه‌ی تربیتی والدین مجموعه‌ای از باورها و رفتارهای آن‌هاست » والدین هر کس نخستین افرادی هستند که او میشناسد و در کنار…

پادکست کتاب صوتی خودباوری و اعتماد به نفس با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی خودباوری و اعتماد به نفس با دانلود رایگان

« اعتماد به نفس، پایه موفقیت هر انسانی محسوب می‌شود » آیا تا به حال برای شما پیش آمده که تنها به این دلیل که جسارت لازم را نداشته اید،…

پادکست کتاب صوتی هنر اغواگری با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی هنر اغواگری با دانلود رایگان

« یاد بگیرید در هر موقعیتی بر اطرافیانتان تاثیر بگذارید » آیا تا به حال به فردی برخورد کرده اید که وقتی وارد یک جمع میشود تمام نگاه ها را…

پادکست کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند با دانلود رایگان

« مهمترین ابزار لازم برای ثروتمند شدن ذهن انسان است. » کتاب پیش روی شما یکی از تاثیرگذار ترین عناوین موجود در زمینه توسعه فردی و کسب ثروت…

پادکست کتاب صوتی ضریب هوشی اقتصادی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ضریب هوشی اقتصادی با دانلود رایگان

« چه کارهایی انجام دهید که در امور مالی و اقتصادی باهوشتر شوید » کتاب ضریب هوشی اقتصادی در سال 2008 توسط رابرت کیوساکی منتشر شد. این کتاب…

پادکست کتاب صوتی پول و دیگر هیچ با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی پول و دیگر هیچ با دانلود رایگان

« او برای هدفش بسیاری از وابستگی‌های مادی زندگی را از خود می‌راند و در ژرفنای تهیدستی و بی‌چیزی فرو می‌رود » جورج…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

 • علی
  1403/01/10 11:29
  سلام و روز بخیر
  با تشکر از تلاش شما برای دستیابی عمومی به کتاب های با ارزش ، باید عرض کنم من نمیتوانم کتاب صوتی بی شعوری را دانلود کنم اصلا لینک دانلود وجود نداره
  لطفا راهنمایی کنید
  پاسخ دادن
  • ادمین نویدک
   1403/01/17 21:58
   دکمه دانلود به مدیا پلیر اضافه شد
   پاسخ دادن
  • ادمین نویدک
   1403/01/10 12:43
   سلام عزیزم
   مدیا پلیر مون تازه آپدیت شده ولی هنوز یه سری آپشن هارو باید اضافه کنیم
   تا یه هفته دیگه دکمه دانلود و تنظیم سرعت گوش دادن به ترک رو اضافه می کنیم
   پاسخ دادن