پادکست کتاب صوتی والدین سمی

پادکست رایگان کتاب صوتی والدین سمی درباره پدر و مادرهایی‌ست که به خاطر الگوهای تربیتی غلط، مخرب و آسیب زننده‌، فرزندان‌شان را دچار مشکلات روحی و درونی فراوانی می‌کنند که تا بزرگسالی نیز ادامه خواهند داشت.


مقدمه : 

 

قسمت 1 : 

( والدین کامل و خداگونه )

 

قسمت 2 : 

( والدین بی‌مسئولیت )

 

قسمت 3 : 

( پدر و مادر سلطه‌جو )

 

قسمت 4 : 

( والدین معتاد )

 

قسمت 5 : 

( والدین بددهن )

 

قسمت 6 : 

( والدین تنبیه‌گر و کتک‌زن )

 

قسمت 7 : 

( والدین متجاوز، بدترین نوع والدین سمی )

 

قسمت 8 : 

( مقررات خانواده، چرا والدین چنین رفتاری دارند )

 

قسمت 9 : 

( بدست گرفتن افسار زندگی خود )

 

قسمت 10 : 

( بزرگسالانی که هنوز فکر می کنن در برابر والدین خود هنوز کودک هستند )

 

قسمت 11 : 

( پیدا کردن معنایی برای خود )

 

قسمت 12 : 

( چه کسی مسئول واقعی است )

 

قسمت 13 : 

( رویارویی و مقابله )

 

قسمت 14 : 

( بهبود زخم های روحیِ ناشی از آزارهای جنسی )

پادکست کتاب صوتی والدین سمی با دانلود رایگان

« سامانه‌ی تربیتی والدین مجموعه‌ای از باورها و رفتارهای آن‌هاست »

والدین هر کس نخستین افرادی هستند که او میشناسد و در کنار آنها رشد میکند، پس طبیعتا نقشی که پدر و مادر روی فرزند میگذارند به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست، خصوصا اینکه امروزه روان شناسان و محققین دریافته اند که سالهای کودکی انسان و نوع رفتاری که والدین با فرزند دارند تاثیر مستقیمی بر آینده کودک میگذارد، به طوری که بسیاری از بیماری های ذهنی و روانی از جمله شکست های احساسی، درگیری های ذهنی، خودشیفتگی، عدم داشتن عزت نفس و حتی اعتیاد که هر فرد ممکن است در بزرگسالی با آن مواجه میشود ریشه در کودکی او دارد، به همین جهت شناخت رفتارهای سمی والدین یکی از مهمترین مسائلی است که باید آن را یاد گرفت. والدین سمی یکی از بهترین کتاب ها در رابطه افرادی است که از تروماهای کودکی رنج میبرند و زندگی با پدر و مادری سمی اثرات متعددی بر روح و روان آنها گذاشته است.

 

دکتر سوزان فوروارد پس از آنکه سالها به بیماران خود به صورت حضوری کمک کرد تا سلامتی خود را بدست بیاورند، به فکر کمک به افراد بیشتری افتاد، از این رو کتاب والدین سمی را به رشته تحریر دراورد؛ کتابی که در آن با تکیه بر تجربیات و تحصیلات خود و همچنین مراجعینی که در طی سالیان دراز داشته است، کوشیده تا به افراد درگیر این معضلات کمک کند تا با آنها کنار بیایند و زندگی خود را باز آفرینی کنند. یکی از مهمترین مسائلی که نویسنده در این کتاب به آن پرداخته این نکته است که بسیاری از بیماری و مشکلات ذهنی افراد ارتباطی به خود آنها ندارد و در اثر زندگی با پدر و مادر سمی شکل گرفته است و در همچنین به آنها می آموزد که شناخت این مسئله اولین قدم در مسیر رهایی از شبح های گذشته و درگیری های روانی است و در ادامه خاطر نشان میکند که مهم نیست افراد چقدر آسیب دیده باشند، با راهکارها و رهنمود های درست میتوان مشکلات گذشته را حل کرد و به سمت آینده ای نو قدم برداشت.

 

از دیگر نکات مثبت و حائذ اهمیت کتاب والدین سمی میتوان به نکته اشاره کرد که این کتاب برای شناسایی این نوع والدین نیز به کار میرود، به گونه ای که پس از خواندن آن وقتی به اطرافیانتان نگاه میکنید به آسانی والدینی با رفتارهای بیمار گونه و سمی را تشخیص میدهید و علاوه بر این، فوروارد به صورت کامل و همراه با مثال های متععد به شما نوع رفتار صحیح با این افراد را نیز آموزش میدهد، این قضیه از این جهت بسیار مهم است که در اغلب اوقات والدین سمی رفتار های منحصر به فرد خود را دارند و نمیتوان به صورت کلی در مورد آنها حرف زد، اما سوزان فوروارد به طور مشخص هر مورد را تفکیک میکند و شما میتوانید بسته به نوع رفتار سمی پدر و مادر خود با آنها تعامل کنید و در نهایت منجر از آسیب بیشتر به روح و روان خود جلوگیری کنید.

 

مزیت دیگر این کتاب نسبت به سایر کتاب های حوزه روانشناسی فردی و خانوادگی در این است که والدین نیز به اندازه فرزندان میتوانند از مطالب آن سود ببرند، چرا که در بسیاری از موارد شاید پدر و مادر متوجه رفتار اشتباه و بیمارگونه خود نباشند و حتی از سر محبت رفتاری را با کودک خود داشته باشند که در بزرگسالی باعث بروز مشکلات فراوانی برای او میشود.

 

به طور کلی خواندن این کتاب به تمامی افراد فارغ از جنسیت و سن پیشنهاد میگردد، چرا که حتی اگر جزو فرزندانی با والدین سمی نباشید ممکن است در کودکی آسیب هایی از رفتار های والدین خود دیده باشید که حتی به خاطر نیاورید اما پس از مطالعه این کتاب و رفع گره های روحی کودکی تازه متوجه تاثیر آن میشوید و همچنین ممکن است در آینده پدر و مادر بشوید و چه چیزی بهتر از آنکه از ابتدا بدانید چطور باید با فرزند دلبند خود رفتار کنید؛ اما اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب والدین سمی را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

کتاب صوتی والدین سمی برای چه کسانی مناسب است

اگر پدر یا مادر هستید و نگرانی‌هایی برای تربیت فرزندان خود دارید و یا جزء دسته افرادی هستید که در کودکی به خاطر رفتارهای غلط والدینتان آسیب‌های زیادی دیده‌اند، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

پادکست کتاب صوتی والدین سمی با دانلود رایگان

معرفی نویسنده کتاب والدین سمی

سوزان فوروارد متولد سال 1938 در دنور آمریکاست. او پس از پایان تحصیلات دبیرستان به مطالعه روانشناسی در دانشگاه کارولینا مشغول شد و سپس برای تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاه کالیفرنیا رفت. سوزان از همان ابتدا علاقه شدیدی به مباحث بین مادر، پدر و فرزندان داشت و در این زمینه کتاب های « والدین سمی » و « باج گیری عاطفی » را نوشت و در آن به ریشه یابی و حل معضلات مرتبط با اینگونه مسائل پرداخت. اما این تنها تخصص دکتر فوروارد نیست، او کتاب پر فروش دیگری با نام « مراحل خشم » نیز دارد که در ارتباط با چگونگی کنترل خشم و عصبانیت است، سوزان فوروارد اکنون علاوه بر درمانگری به سخنرانی و برگزاری سمینارهای متعدد روانشناسی در جهان مشغول است.

 

برشی از متن کتاب صوتی والدین سمی

« روابط مثلثی یکی از رسم های رایج در خانواده های سمی است؛ به این صورت که یکی از والدین فرزندی را به عنوان محرم راز علیه والد دیگر به کار می برد. مسلم است که این رابطه مثلثی کاملاً معیوب است؛ چرا که والد اول ضمن اعمال فشار بر فرزند او را به دفاع از خود مجبور می کند. به طور مثال، مادری که نزد فرزند گله میکند که پدر دست بزن دارد و پدری که از دوری کردن زنش پیش فرزند شکایت میکند در حقیقت بدون اینکه مسئولیت ایجاد مشکلات را به عهده بگیرند و صرفاً جهت تخلیه کردن خودشان ذهن او را به آشغال دانی متعفنی برای تخلیه زباله های ذهنی و رفتاری خود تبدیل میکنند. »

 

« یکی از چیزهایی که در خانواده های سمی موجب تحکیم هم بستگی بین فرزندان و پدر و مادرها میشود وجود یک راز است. اعضای این خانواده ها ناخودآگاه مانند یک تیم اسراری از قبیل اعتیاد یکی از والدین را به الکل یا مواد مخدر مخفی میکنند تا غرورشان نزد دیگران له نشود، خوار نشوند و آدمهای تیره روزی به نظر نیایند که در حال غرق شدن در جهنم هستند حتی پی بردن افراد نزدیک و دوستان به اسرار باعث شرمندگی و احساس تحقیر آنها میشود وقتی دانش آموز در جواب معلمش دلیل کبودی روی بدن را سقوط از بلندی می نامد. در واقع دارد تلاش میکند جلو نفوذ یک غریبه را به حریم خانواده خود بگیرد. بدون شک در صورت کنار رفتن پرده و برملا شدن اسرار امکان پیش بینی حوادث آتی منتفی خواهد بود. »

 

« پدر و مادرانی که بیشتر به خود فعالیتهای بیرون از خانه با وضعیت روحی جسمی و عاطفی خود توجه میکنند در حقیقت به صورت غیر مستقیم به کودک خود میگویند فقط من اهمیت دارم و تو و احساساتت هرگز مهم نیستید. بنابراین بسیاری از این کودکان و نوجوانان دچار کمبود توجه محبت و عشق میشوند؛ زیرا پدر و مادر برایشان وقت کافی نمی گذارند. گاهی این فرزندان فکر میکنند نکند من نامرتی ام یا هرگز برای پدر و مادرم وجود خارجی ندارم آنان مرا دوست ندارند و هرگز به من اهمیتی نمی دهند. آنچه باعث میشود فردی احساس عزت نفس مهم و با ارزش بودن کند توجه محبت و عشقی است که پدر و مادر به اندازه کافی در زمان کودکی و نوجوانی نثار وی میکنند. همین احساس عزت نفس و ارزشمند بودن پایه اصلی شکل گیری اعتماد به نفس وی در بزرگ سالی است. »

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی والدین سمی اثر سوزان فوروارد دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم با دانلود رایگان

« کودکان به طور طبیعی مبتکرانی با قدرت تخیل بالا هستند ولی خلاقیت کودکان نیاز به حمایت والدین دارد » اصلی ترین دغدغه پدرها و مادرها در طول…

پادکست کتاب صوتی خودباوری و اعتماد به نفس با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی خودباوری و اعتماد به نفس با دانلود رایگان

« اعتماد به نفس، پایه موفقیت هر انسانی محسوب می‌شود » آیا تا به حال برای شما پیش آمده که تنها به این دلیل که جسارت لازم را نداشته اید،…

پادکست کتاب صوتی بیشعوری با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی بیشعوری با دانلود رایگان

« بیشعوری دردی است که عموما افراد نمی‌دانند به آن مبتلا هستند و یا اطرافیانشان با آن درگیرند » اگر ویترین کتاب فروشی ها، سایتهای فروش…

پادکست کتاب صوتی خودت باش دختر با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی خودت باش دختر با دانلود رایگان

« شما مسئول زندگی خودتان هستید و هیچ چیز وجود ندارد که به شما بگوید حق زندگی کردن ندارید » شما برای کوچک بودن آفریده نشده اید! اگر بخواهیم…

پادکست کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول با دانلود رایگان

« ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پول در کیفیت زندگی‌مان اثرگذاری بسیار زیادی دارد » از سالیان گذشته والدین همیشه فرزندان را به سمت…

پادکست کتاب صوتی هنر اغواگری با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی هنر اغواگری با دانلود رایگان

« یاد بگیرید در هر موقعیتی بر اطرافیانتان تاثیر بگذارید » آیا تا به حال به فردی برخورد کرده اید که وقتی وارد یک جمع میشود تمام نگاه ها را…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید