پادکست کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول

پادکست رایگان کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول نقطه شروعی برای تمام کسانی است که می‌خواهند کنترل مالی‌شان را در آینده بدست بگیرند و به موفقیت‌های چشم‌گیری برسند.


قسمت 1 : 

 

قسمت 2 : 

 

قسمت 3 : 

 

قسمت 4 : 

 

قسمت 5 : 

 

قسمت 6 : 

 

قسمت 7 : 

 

قسمت 8 : 

پادکست کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول با دانلود رایگان

« ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پول در کیفیت زندگی‌مان اثرگذاری بسیار زیادی دارد »

از سالیان گذشته والدین همیشه فرزندان را به سمت کسب علم و دانش سوق میدادند، چرا که از دیرباز تحصیل و یادگیری به معنای افزایش جایگاه اجتماعی و همچنین کسب درامد بیشتر بود، در گذشته بسیاری از افراد علاقه به مشاغل دولتی و کارمندی داشتند و آن را یک راه مطمئن، راحت و بی دغدغه برای ادامه زندگی خود می دیدند اما در چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم که مسیر کارمندی در بهترین حالت میتواند یک زندگی متوسط را به افراد هدیه کند و در قبال آن وقت بسیار زیادی از آنها را نیز تصاحب میکند، به طوری که عملا زندگی کردن و چشیدن لذت های دنیا را از انسان میگیرد، در مقابل وقتی به زندگی ثروتمندان نگاه میکنیم در می یابیم که هیچ یک از آنها با کارمندی و درامد های ثابت به این ثروت هنگفت نرسیده اند، پس چرا همچنان افراد به سمت کارمندی میروند؟ چه چیزی ثروتمندان را متمایز میکند؟ چگونه میتوان از این چرخه معیوب خارج شد و به سمت ثروتمند شدن حرکت کرد؟ با نویدک همراه باشید تا شما را با کتابی آشنا کنیم که زندگیتان را تغییر خواهد داد.

 

پدر پولدار، پدر بی پول یکی از مهمترین کتاب هایی است در زمینه مدیریت امور مالی و تغییر بینش به این مسائل نوشته شده است، این کتاب که در سال 1997 توسط رابرت کیوساکی، از ثروتمندان شناخته شده، نوشته شد خیلی زود جایگاه خود را در صدر پر فروش ترین کتاب های جهان پیدا کرد و به بیش از 30 زبان دنیا ترجمه شد. کیوساکی در این کتاب با تکیه بر تجربه منحصر به فرد خود از زندگی و همچنین داشتن دو پدر که یکی از اساتید به نام دانشگاه و دیگری از ثروتمندان معروف بود، کتابی را خلق کرده است که با استفاده از آموزه های آن میتوان دیدگاهی متفاوت با آنچه تا امروز داشته اید را کسب کنید و همین امر موجب میشود تا با تغییر نگاه و فعالیت های مالی خود به ثرتمندان کره زمین بپیوندید.

کیوساکی در این کتاب توضیح میدهد که چگونه پدری که تحصیل کرده و فقیر بود از او میخواست تا بهترین نمره ها را کسب کند، ادامه تحصیل دهد و به درجات بالای علمی برسد و شرافت و وقار را در بهترین دانش آموز دانشجو بودن میدانست حتی به قیمت اینکه وضع مالی خوبی نداشته باشد، در مقابل پدر تاجر و کارافرین او به اصالت سرمایه اعتقاد داشت و به او راه و رسم ثروتمند بودن را می آموخت و معتقد بود انسان باید بیش از هر چیزی برای پولدار شدن تلاش کند و در ادامه ذکر میکند که چگونه حضور این دو پدر باعث شد تا کیوساکی از نزدیک با هر دو مسیر زندگی آشنا شود و بتواند با اجرای تلفیقی از آن دو به بالاترین جایگاه ها دست پیدا کند.

 

یکی از مهمترین نکاتی که کیوساکی در این کتاب ادعا میکند این است که نکات و آموزه هایی که در مدارس به کودکان آموخته میشود دیگر پاسخگوی نیاز های آنها نیست، چرا که جهان ما و کارکرد آن در طی سالیان گذشته همواره در حال تغییر بوده است و این تغییر در سالهای اخیر نیز سرعت بسیار بیشتری گرفته است. این تغییرات به حدی زیاد است که نمیتوان با تکیه بر مطالب قدیمی راه به جایی برد؛ از همین رو اموزش مسائل مالی باید چهره ای نوین به خود بگیرد. این راهکارهای جدید چیزی است که کیوساکی در این کتاب به آن پرداخته است، آموزه هایی که لازم است به جای موارد سنتی به افراد کوچک و بزرگ آموزش داده شود.

 

کیوساکی در این کتاب به اهمیت افزایش سواد و هوش مالی میپردازد و در ادامه تاکید میکند که افراد باید هرچه سریع تر به استقلال مالی برسند، برای این عمل نیز راهکار هایی را معرفی میکند؛ همچنین کیوساکی در این کتاب توضیح میدهد که چگونه با استفاده از سرمایه گذاری در ملک، سهام، بورس و راه اندازی کسب و کار شخصی میتوان به موفقیت رسید و اهمیت هر یک را در کنار معایب و مزایای آن توضیح میدهد. اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

پادکست کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول با دانلود رایگان

معرفی نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی پول

رابرت تورو کیوساکی، یکی از ثروتمندان و کارافرینان برتر جهان، در بهار سال 1947 در هاوایی امریکا متولد شد. او در خانواده ای با سواد و ممتاز بزرگ شد و پس از پایان تحصیلات متوسطه برای ادامه تحصیل به نیویورک نقل مکان کرد. پس از آن به ارتش پیوست به عنوان خلبان هلیکوپتر به ویتنام اعزام شد، مکانی که به گفته وی تاثیر به عمیقی در روحیه و شخصیت او داشت. کیوساکی در سال 1977 اولین کسب و کار خود را راه اندازی کرد و به تولید کیف پول پرداخت. وی در سال 1993 نخستین کتاب خود را با نام فرزندان خویش را به دانشگاه نفرستید منتشر کرد که در همان سال سر و صدای زیادی به پا کرد، چرا که او در آن کتاب از مردم میخواست تا به جای فرستادن فررزندان خویش به دانشگاه آنها را به کار املاک مشغول سازند. سپس کیوساکی در سال 1997 کتاب پدر پولدار، پدر بی پول را نوشت که آن را میتوان معروف ترین کتاب او نامید.

در طی سالیان بعد کیوساکی هرگز از یادگیری و یاد دادن دست نکشید و علاوه بر کارافرینی، همواره تلاش کرد تا با نوشتن کتب گوناگون انسان ها را به ثروت برساند. وی اکنون 76 ساله است و بیش از یک میلیارد دلار ثروت دارد.

 

شنیدن کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی‌پول چه فایده‌ای دارد

آنچه رابرت کیوساکی می‌گوید این است که تفکری که در خانواده در ذهن کودک شکل می‌گیرد در آینده‌ی او تأثیر زیادی دارد. در واقع افراد بی‌پول آن‌قدر ذهنشان درگیر روز بعد و کوتاه‌مدت است که فرصتی برای یک ایده‌ی بزرگ پیدا نمی‌کنند. آن‌ها همین را هم به فرزندانشان می‌آموزند درحالی‌که آنچه در خانه‌ی افراد ثروتمند می‌گذرد کاملاً برعکس است. حالا کیوساکی در کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول تلاش کرده آنچه باید از یک پدر پولدار یاد بگیرید را از کتاب خواندنی خودش یاد بگیرید. این کتاب پر از راهنمایی‌هایی است که می‌تواند دید اقتصادی شما را کاملاً تغییر دهد و باعث شود با دید بازتری به مسئله‌ی پول بیندیشید و در نتیجه رفتار مالی صحیح‌تری را در پیش بگیرید. توسعه هوش مالی در دنیای ما یک ضرورت است و چیزی نیست که بتوانید به‌راحتی از آن بگذرید. میکروبوک صوتی پدر پول دار پدر بی‌پول را بشنوید و به همه‌ی آن‌هایی که فکر می‌کنید نیاز دارند اندیشه‌هایشان را بازبینی کنند پیشنهاد دهید.

 

برشی از متن کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول

« پول در عصر اطلاعات به صورت تصاعدی افزایش پیدا میکند. تعداد بسیاری از افراد هستند که از هیچ چیز صرفا با استفاده از ایده ها و توافقاتی که با دیگران داشته اند پولدار شده اند. اگر از بسیاری از آنهایی که برای گذران زندگی مبادلات سهام با سرمایه گذاری های ارزی می کنند این را بپرسید، برایتان توضیح میدهند که این اتفاق همیشه رخ داده است که یک نفر از هیچ چیز میلیون ها دلار سود بدست آورده است. البته باید ذکر کرد که منظور از هیچ چیز این نیست که سرمایه اولیه نداشته اند، بلکه این است که در این میان پولی دست به دست نشده است، یعنی ثروت فرد صرفاً از توافق و قرارداد ها بدست آمده است. مثلا از راه بالا رفتن یک سهم در بازار بورس یا از طریق نمایان شدن علامتی در صفحه نمایشگر بازرگانی ساکن پرتغال که از طرف همکارش در کانادا برایش ارسال شده یا از طریق تماس فردی که با کارگزارش در بازار بورس می گیرد تا الان سهام کدام شرکت را بخرد و لحظه ای بعد هم آن را بفروشد. در این مثال ها دیدید که پول جا به جا نمیشود بلکه فقط توافقاتی صورت می گیرد. »

 

« یکی از مهم ترین کارهایی که برای ثروتمند شدن باید انجام داد غلبه بر ترس از دست دادن پول است. من هرگز با شخصی ملاقات نکرده ام که بابت از دست دادن پولش خوشحال باشد و همچنین در تمام سال های عمرم نیز هیج وقت ثروتمندی را ندیدم که حتی برای یک مرتبه هم تمام پولش را از دست نداده باشد. اما در عوض افراد بی پول بسیاری را دیده ام که در طول حیات خود حتی یک ده سنتی هم از دست نداده اند و به این عمل سرمایه گذاری نیز میگویند. با اینکه ترس از دست دادن پول واقعی است و همه به خصوص ثروتمندان هم آن را دارند، اما مشکل اصلی ترس نیست بلکه نحوه مواجهه شما با ترس است که مشکل آفرین میشود. طرز برخورد شما با از دست دادن پول است که مهم است. شکل مواجهه شما با شکست است که می تواند در زندگیتان تفاوت ایجاد کند. این موضوع هم نه فقط در مورد با پول بلکه در رابطه هر چیزی در زندگی مصداق دارد. طبیعی است که وقتی پای پول وسط می آید آدم بترسد و شجاعتش را از دست بدهد اما تفاوت عمده میان ثروتمندان و افراد بی پول همین طرز برخورد آن ها با ترس از دست دادن پول است. »

 

« ۳۰۰ سال پیش زمین ثروت به حساب می آمد در نتیجه هر کس که زمین داشت ثروتمند به حساب می آمد. اندکی پس از این زمان کارخانجات و تولیدی ها ظهور کردند و صاحبان صنایع ثروتمند شدند. امروزه اما عصر اطلاعات است یعنی کسی که آخرین اطلاعات روز را بداند ثروتمند است. اما یک مشکل در این خصوص مطرح میشود و آن این است که اطلاعات با سرعت نور در سراسر دنیا منتشر می شود. ثروت جدید را بر خلاف کارخانجات و املاک نمیتوان در حصار مرز و مالکیت نگه داشت به همین دلیل تغییراتی که در این عصر رخ میدهند سریع تر و عمیق تر خواهند بود. در قرن اخیر ما با رشد فزاینده میلیاردر های جدید مواجه میشویم و در مقابل نیز افرادی که سالها ثروتمند بودند ممکن است که از قافله عقب بماند. امروزه افراد زیادی هستند که دارند دست و پا میزنند و سخت تر کار می کنند صرفا به این دلیل که به عقاید قدیمی چسبیده اند. آنها انتظار دارند همه چیز همان طوری باشد که در گذشته بوده است و در برابر تغییرات مقاومت می کنند. افرادی را میشناسم که شغل یا خانه شان از دست میرود و تکنولوژی، وضع اقتصادی یا حتی رییس خود را مقصر میدانند؛ در حالی که متاسفانه آنها خودشان عامل اصلی مشکلشان را نمی شناسند، ایده های قدیمی و طرز فکر عقب مانده ای که این افراد دارند بزرگترین بدهی شان است. »

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی مدیریت مالی موفق با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی مدیریت مالی موفق با دانلود رایگان

« راه‌های زیادی برای پولدار شدن وجود دارد، اما اکثر مردم تمایل به پرداخت هزینه‌ی آن‌ها ندارند » انسان های زیادی در سراسر جهان…

پادکست کتاب صوتی ضریب هوشی اقتصادی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ضریب هوشی اقتصادی با دانلود رایگان

« چه کارهایی انجام دهید که در امور مالی و اقتصادی باهوشتر شوید » کتاب ضریب هوشی اقتصادی در سال 2008 توسط رابرت کیوساکی منتشر شد. این کتاب…

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

« این کتاب با شیوه‌ای متفاوت به شما می‌آموزد که چگونه دارایی و اموال‌تان را افزایش دهید » کتاب ثروتمند ترین مرد بابل اثر جورج…

پادکست کتاب صوتی مدیریت امور مالی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی مدیریت امور مالی با دانلود رایگان

« ارزش شما به اندازه درآمدتان نیست، بلکه به اندازه ارزشی است که ایجاد میکنید » جمله بالا قسمتی از کتاب بی نظیر و پر اهمیت « مدیریت امور…

پادکست کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند با دانلود رایگان

« مهمترین ابزار لازم برای ثروتمند شدن ذهن انسان است. » کتاب پیش روی شما یکی از تاثیرگذار ترین عناوین موجود در زمینه توسعه فردی و کسب ثروت…

پادکست کتاب صوتی کنترل زندگیتان را بدست بگیرید با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی کنترل زندگیتان را بدست بگیرید با دانلود رایگان

« ایده‌ها زندگی‌تان را تغییر می‌دهند. ایده‌ای که در حال حاضر دارید و بر پایه آن عمل می‌کنید می‌تواند برای دستیابی…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

 • مهدی
  1403/01/13 17:42
  سلام چطور می تونم این فایل رو دانلود کنم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  پاسخ دادن
  • ادمین نویدک
   1403/01/17 21:58
   دکمه دانلود به مدیا پلیر اضافه شد
   پاسخ دادن
  • ادمین نویدک
   1403/01/14 12:38
   سلام عزیزم مدیا پلیر مون تازه آپدیت شده ولی هنوز یه سری آپشن هارو باید اضافه کنیم تا یه هفته دیگه دکمه دانلود و تنظیم سرعت گوش دادن به ترک رو اضافه می کنیم
   پاسخ دادن