پادکست کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی

پادکست رایگان کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی یک راهنمای عملی و جامع برای برای ایجاد عادت‌های خوب و هم‌چنین شکستن عادت‌های بد است


قسمت 1 : 

 

قسمت 2 : 

 

قسمت 3 : 

 

قسمت 4 : 

 

قسمت 5 : 

پادکست کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی با دانلود رایگان

« نقطه آغازین، تغییرات یک درصدی در عادات هر روز است »

عادت‌های اتمی اثر جیمز کلیر، کتابی که از سال ۲۰۱۸ تا الان یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز بوده و تحولات وسیعی در زندگی خوانندگان ایجاد کرده است.این کتاب این را به شما گوشزد میکند که تغییر در زندگی شما از تغییر و ایجاد عاداتی شروع میشود که مانند اتم ریز و کوچک هستند.

 

درباره کتاب صوتی عادت‌های اتمی

جیمز کلیر در عادت‌های اتمی(Atomic Habits) به شما یاد میدهد که چگونه عادت‌های بد و مخرب خود را کنار گذاشته و عادت‌های خوب را بسازید و جایگزین آنها کنید.کلیر معتقد است که تغییرهای بزرگ از همین تغییرات یک درصدی در عادات روزمره شما شروع میشود؛اما چیزی که یاد گیری آن مهم است،ساخت،مدیریت و حفظ این عادت‌ها است.

 

کلیر کتاب را آغشته به جوهر سرگذشت خود کرده و در جای جای کتاب،برای قابل لمس بودن اثر،از زندگی و آسیب دیدگی شدید خود در بیست سالگی‌اش یاد کرده و اینکه اگر او توانسته از آن شرایط خارج شده و تبدیل به جیمز کلیر شود،چرا شما نتوانید.یکی از علل محبوبیت بیش از حد این کتاب همین است که چون خواننده میبیند،چیزی که میخواند فقط چند کلمه بر روی کاغذ نیست و در زندگی و واقعیت رخ داده،بیشتر برای انجام گام‌های ذکر شده مصمم میشود.

 

صحبت از گام‌های ذکر شده در کتاب شد و بد نیست نامی از آنها ببریم تا بهتر بدانید کلیر راز رسیدن به عادات خوب و ترک عادات بد را در چه چیزهایی میداند.او در عادت‌های اتمی میگوید که « نشانه،میل شدید به چیزی،واکنش و پاداش» چهار مرحله دستیابی به ایجاد عادات خوب هستند؛نکته جالب این است که  اگر هر کدام از این گام‌ها را برعکس انجام دهید موجب ترک عادات بد میشود؛ البته این گام‌ها خود زیر پرچم چاهار قانون اصلی هستند که چهار فصل از کتاب را تشکیل میدهند که راجبشان صحبت خواهیم کرد.

 

کتاب عادت‌های اتمی از جیمز کلیر شامل ۶ فصل است که چهار فصل آن مختص به چهار قانون اصلی برای تغییر و تحول در عادات است. این چهار  قانون عبارت است از :

 1. آن را واضح کن 
 2. آن را جذاب کن 
 3. آن را ساده کن 
 4. آن را لذت بخش کن 

هرکدان از این قوانین توضیحاتی دارد که در قالب بخش‌هایی برای هر فصل آمده است. عادت‌های اتمی این را به شما یادآوری میکند که برای دسترسی به هدف و کسی که میخواهید باشید باید آن را در چیزی که هستید بپذیرید؛ بدین منظور که «من میخواهم برسم» و «من میخواهم باشم» را به « من رسیدم» و «من هستم» تغییر دهید.رسیدن به موفقیت و خواسته از تغییر در هویت و تغییر در هویت از تحول در عادات امکان پذیر است.

 

معرفی نویسنده کتاب عادت‌های اتمی

جیمز کلیر(James Clear) نویسنده و سخنران ۳۷ ساله و مشهور آمریکایی که در سال ۱۹۸۶ در همیلتون بدنیا آمد و در سال ۲۰۰۸ از دانشگاه دنسیون در همین ایالت و در رشته بیومکانیک،فارغ‌التحصیل شد. بعد از آن جیمز شروع به تحقیقات گسترده خود درباره رفتارشناسی و کاوش عادت‌ها و تاثیر آنها بر زندگی انسان کرد.

 

پرفروش‌ترین اثر و کتابی که باعث شهرت او شد «عادت‌های اتمی» است که از جوایز آن میتوان به «بهترین کتاب خودیاری سال ۲۰۱۸» و پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تاینز و USA Today اشاره کرد.جیمز یک خبرنامه‌ی محوب هفتگی هم به نام «۳-۲-۱» برگزار میکندکه مشترکین بسیاری دارد.

پادکست کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی با دانلود رایگان

کتاب صوتی عادت‌های اتمی به چه کسانی پیشنهاد می شود

اگر از دسته کسانی هستید که میخواهید در زندگی و رفتار خود تحول ایجاد کنید اما نمیداد چگونه و از کجا شورع کنید،عادت‌های اتمی بهترین گزینه‌ای است که میتوانید به آن رجوع کنید.

 

جملات برگزیده کتاب صوتی عادت‌های اتمی

 • عادت‌ها غالبا هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کنند، تا اینکه از یک حد مرزی عبور کنیم و سطح جدیدی از عملکرد گشوده شود. در مراحل اولیه و میانی هر اقدامی، غالبا دره‌های ناامیدی وجود دارند. انتظار دارید که پیشرفتتان به‌صورت خطی باشد و وقتی می‌بینید تلاش‌هایتان ثمره‌ی خود را در چند روز، هفته یا ماه اول نشان نمی‌دهند، ناامید می‌شوید. حس می‌کنید که قرار نیست به جای خاصی برسید. این نشانه‌ای از هرگونه پروسه‌ی ترکیب شدن است: قدرتمندترین نتایج با تاخیر ظاهر می‌شوند.

 

 • این یکی از دلایل اصلی برای دشواری‌های ایجاد عادت‌های ماندگار است. افراد تغییرات کوچکی ایجاد می‌کنند، نمی‌توانند نتیجه‌ی محسوس را ببینند و تصمیم به توقف آن می‌گیرند. با خود فکر می‌کنند که «من این ماه هر روز دویدم، پس چرا هیچ تغییری در بدنم نمی‌ببینم؟» وقتی چنین تفکر غالب شود، خیلی راحت عادت‌های خوبتان را کنار می‌گذارید. اما به‌منظور ایجاد تفاوت‌های معنادار، عادات باید به‌اندازه‌ی کافی پابرجا بمانند تا قله فتح شود – که آن را «قله‌ی پتانسیل پنهان» می‌نامم.

 

 • اگر برای ایجاد یک عادت خوب یا شکستن یک عادت بد، به سختی تقلا می‌کنید، بدین معنا نیست که توانایی بهبود را از دست داده‌اید. غالبا به این خاطر است که هنوز «قله‌ی پتانسیل پنهان» را فتح نکرده‌اید. وقتی بالاخره «قله‌ی پتانسیل پنهان» را فتح کردید، افراد آن را یک موفقیت یک‌شبه خواهند نامید!

 

در کتاب صوتی عادت‌های اتمی چه چیزهایی یاد می گیریم

 • بر نبود انگیزه و اراده غلبه کنیم.
 • سیستمی طراحی کنیم که هر روز 1٪ بهتر شویم.
 • عادت‌های بد را بشکنیم و به عادت‌های خوب بچسبیم!
 • محیط‌ مان را طوری طراحی کنیم که در آن موفقیت آسان‌تر باشد.
 • هویت قوی‌تری را توسعه دهیم و به خودمان اعتقاد داشته باشیم.
 • تغییرات کوچک و ساده‌ای ایجاد کنیم که نتایج بزرگی به همراه دارند.
 • چطور وقتی در مسیر اشتباهی قرار می‌گیریم، مجددا به مسیر درست برگردیم.
 • از اشتباهاتی دوری کنیم که اغلب افراد، موقع تغییر عادات‌شان مرتکب می‌شوند.
 • برای عادت‌های جدید وقت بگذاریم.

 

برشی از کتاب صوتی عادت‌های اتمی

« چگونه با وجود بی‌انگیزگی، متمرکز باشیم؟ پس از پایان دورۀ بیسبال به‌دنبال ورزش دیگری بودم و به یک تیم وزنه‌برداری پیوستم. روزی یکی از مربیان تراز اول از باشگاه ما دیدن کرد. او در مدت مربی‌گری‌اش با ورزش‌کاران مختلفی ازجمله مدال‌آوران المپیک کار کرده بود. خودم را معرفی کردم و دربارۀ فرایند پیشرفت با همدیگر صحبت کردیم. پرسیدم: «بهترین ورزش‌کارها با بقیه چه فرقی دارند؟ آدم‌های موفق دقیقاً چه کار می‌کنند که بقیه انجام نمی‌دهند؟» پاسخ او کوتاه، اما جامع بود. او به عواملی نظیر ژنتیک، شانس و استعداد اشاره کرد و در پایان چیزی گفت که اصلاً انتظارش را نداشتم: «گاهی اوقات همه‌چیز به این بستگی دارد که چه کسی می‌تواند تمرین‌های خسته‌کننده و کسالت‌آور هر روز را تحمل کند.»

 

پاسخش واقعاً غافلگیرم کرد؛ زیرا استدلالش برخلاف اخلاق کاری بود. مردم همیشه دربارۀ هیجانات ناشی از تلاش برای رسیدن به اهداف تجاری، ورزشی، هنری و... حرف می‌زنند. آن‌ها می‌گویند: «همه‌چیز به اشتیاق بستگی دارد» یا «باید هدف را از ته دل خواست.» درنتیجه بسیاری از انسان‌ها با از دست دادن تمرکز یا انگیزه غمگین می‌شوند؛ زیرا فکر می‌کنند افراد موفق منبع بی‌انتهایی از اشتیاق در اختیار دارند. به نظر این مربی انسان‌های واقعاً موفق نیز مانند بقیه احساس بی‌انگیزگی و خستگی می‌کنند فقط آن‌ها در چنین شرایطی به‌دنبال یافتن راهی برای ادامۀ کارشان هستند و این تفاوت اصلی افراد موفق با دیگران است. »

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی عادت‌های اتمی اثر جیمز کلیر دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها با دانلود رایگان

« عادت‌ها کارهایی هستید که ما یک روز آگاهانه شروع به انجامشان کردیم » گاهی اشخاصی را در زندگی میبینیم که در گوشه‌ای نشسته و بدون…

پادکست کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید با دانلود رایگان

« راهکارهایی برای نجات از وضعیتی که در آن گرفتار شده‌ایم » زندگی خود را دوباره بیافرینید به شناخت و درمان اختلال‌ها روانی و عادت‌‌های…

پادکست کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌ها با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌ها با دانلود رایگان

« واقعا چرا من بعضی وقت‌ها، قبل از خوردن صبحانه، به بیش از شش موضوع غیرممکن فکر میکنم » باشگاه پنج صبحی‌ها  ( The 5 AM Club…

پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی با دانلود رایگان

« موفقیت واقعی شما زمانی اتفاق می‌افتد که اقدامات روزانه خود را به درستی و به شکلی کاملا منظم انجام دهید » همه ما در زندگی روزهایی را…

پادکست کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت با دانلود رایگان

« راز شادی ساده است: کاری را که عاشق انجام دادنش هستی، پیدا کن و سپس همه‌ی انرژی‌ات را صرف آن کن » کتاب راهبی که فراری اش را فروخت…

پادکست کتاب صوتی اثر مرکب با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی اثر مرکب با دانلود رایگان

« ایجاد تحولی شگفت انگیز در زندگی ، درامد و موفقیت شما » اگر اهل مطالعه کتاب های توسعه فردی باشید، اگر از کتاب فروشی ها دیدن کرده باشید و…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید