پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی

پادکست رایگان کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی به شما می آموزد چگونه برای هر یک از کارهای روزانه خود نظیر کار، روابط شخصی، ورزش و... برنامه‌ریزی درستی انجام دهید و از راهکارهای ساده و درعین‌حال قابل ‌اجرا استفاده نمایید.


پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی با دانلود رایگان

« موفقیت واقعی شما زمانی اتفاق می‌افتد که اقدامات روزانه خود را به درستی و به شکلی کاملا منظم انجام دهید »

همه ما در زندگی روزهایی را تجربه کرده ایم که در آنها حال و حوصله انجام هیچ کاری را نداشتیم و این اتفاقی طبیعی است، ذات انسان نیاز دارد تا هرازگاهی از مرز ها و مسئولیت های خود رها شود و بدون توجه به کارهای عقب افتاده به استراحت بپردازد، حتی در مواقعی این مسئله میتواند واکنش طبیعی بدن به فعالیت های طولانی و کارهای زیاد ما باشد، چرا که وقتی بدن متوجه میشود زمان زیادی را صرف کار میکنیم و به استراحت نمیپردازیم، لازم میبیند تا برای حفظ سلامت انسان او را به گونه ای از کار دور کند، پس در نتیجه اینکه هر چند وقت یکبار از زیر کار در برویم طبیعی است اما داستان آنجایی مشکل ساز میشود که به صورت طبیعی و تقریبا دائمی بخواهیم که از انجام فعالیت های خود شانه خالی کرده و آنها را به تعویق بیاندازیم، زیرا این مسئله نشانگر مشکل بزرگی است که باید هر چه سریع تر نسبت به درمان آن اقدام کنیم.

اس جی اسکات در کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی به همین موضوع پرداخته است. او در این کتاب زیبا توضیح میدهد که تنبلی چیست و چگونه آغاز میشود و همچنین چه عواملی بر ایجاد و تداوم آن تاثیر دارند. بر خلاف آنچه عموم مردم فکر میکنند غلبه بر تنبلی و مبارزه با آن کار آسانی نیست و احتیاج به صرف زمان و انرژی زیادی دارد.

 

درباره کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی

در این کتاب نویسنده کوشیده است تا با کمک گرفتن از روش ها و تاکتیک هایی که به واسطه علم و تجربه خود بدست آورده است، به مخاطب کمک کند تا به صورت قدم به قدم از تنبلی دور شده و به زندگی عادی بازگردد.

از نکات مهم پیرامون این کتاب میتوان به این نکته اشاره کرد که روش ها و تمرین های گفته شده در خلال 23 راه برای غلبه بر تنبلی مسائلی صرفا تئوری و موهومی نیستند بلکه راهکار هایی عملی هستند که در واقعیت و زندگی شخصی قابل اجرا است و میتوان با استفاده از آنها از چنگال تنبلی فرار کرد.

اس جی اسکات در این کتاب به ذکر این مورد نیز میپردازد که تنبلی در اولین روزها شاید احساس خوبی بدهد اما در ادامه کار به جایی میرسد که انسان را در ورطه ناامیدی و افسردگی غرق کرده و میل آدمی به زندگی را کاهش میدهد؛ تنبلی و سستی در صورت تداوم و عدم تلاش انسان برای مداوای آن تا جایی پیش میرود که آدمی از انجام ساده ترین کارها خود نیز باز میماند و برای انجام نیاز های ضروری و روزمره خود نیز نیازمند جدل با خویشتن است تا بتواند انرژی لازم برای انجام آنها را بدست آورد.

با توجه به دلایل گفته شده پیشنهاد میشود که هرچه سریع تر کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی را مطالعه کنید، چرا که حتی اگر جزو آن دسته از افرادی که با این مسئله درگیرند نیز نباشید، با خواندن این کتاب میتوانید از ابتلا به این بیماری سخت و طاقت فرسا جلوگیری کنید و از زندگی شاد و روزمره خود نهایت لذت را ببرید.  

اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب  23 راه برای غلبه بر تنبلی را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

معرفی نویسنده  

اس جی اسکات نویسنده آمریکایی در دهه 1970 میلادی در نیوجرسی چشم به جهان گشود، او یکی از افراد تاثیرگذار در حوزه کتب انگیزشی و توسعه فردی است که بر خلاف بسیاری از افراد در این حوزه تمرکز خود را بر کارهایی که انسان میتواند و باید انجان دهد قرار داده و از این رو کتاب ها و آموزه هایش رنگ و بوی عملی و کاربردی بودن را به خود گرفته و باعث شده اند تا او در سراسر جهان از شهرت خوبی برخوردار باشد.

پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی با دانلود رایگان

 

سرفصل‌های کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی

 •  از قانون 80/20 برای تصمیم‌گیری استفاده کنید
 • اهداف د.س.د.م.ز
 •  ایده‌هایتان را ثبت کنید
 •  سیستم 43 پرونده
 •  فهرست پروژه‌ها
 •  فهرست بازبینی
 •  کارهای همانند را در یک گروه قرار دهید
 •  انجام یک‌به‌یک پروژه‌ها
 •  برنامه مرور هفتگی
 •  برنامه مرور ماهانه
 •  به فعالیت‌های کم‌ارزش نه بگویید
 •  پیشرفت و موفقیت‌های خود را پیگیری کنید
 •  روزتان را با م.ت.ف آغاز کنید
 •  ایجاد حس فوریت
 •  در دید عموم باشید
 •  از کوچک‌ترین‌ها شروع کنید
 •  به خودتان اجازه بدهید
 •  ایجاد مهارت‌های مبتنی بر پروژه
 •  انگیزه‌های غیرمستقیم پیدا کنید
 •  تکنیک تجسم و تصور
 •  صبوری کنید
 •  چالش سی‌روزه
 • چگونه از همین امروز شروع کنیم

 

برشی از متن کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی

« وقتی ذهن شما پر از افکار مشوش و مختلف است نمیتوانید روی یک موضوع خاص متمرکز شوید، حقیقت آن است که ما همواره توسط ایده ها احاطه میشویم و آنها در مواقعی مانند ورزش کردن یا رانندگی و حتی انجام پروژه ای مهم به ما الهام میشوند و لازم است تا آنها ثبت کرده تا بعدا بتوان از آنها استفاده کرد؛ این اتفاق نه تنها باعث میشود تا ایده های خوب از دست نرود بلکه باعث میشود تا ذهن شما احساس خالی شدن کرده و بتوانید بر روی آنچه انجام میدهید متمرکز باقی بمانید. »

 

« همه ما کارهایی داریم که باید هر روزه انجام شوند و تنها چند دقیقه از وقت ما را به خود اختصاص میدهند اما اغلب انجام آنها را فراموش میکنیم. این کارها مانند پروژه های گوناگون نیازمند پروسه و مسیر نیستند و صرفا باید چند دقیقه وقت صرف انجام آنها شود، برای اینکه از فراموشی انجام این کارها جلوگیری کنیم باید انجام این فعالیت ها را تبدیل به عادت کنیم و یکی از بهترین روش ها برای این منظور دسته بندی کردن کارهای کوچک به هم مرتبط است، چرا که با این کار همچون یک فعالیت بزرگ به چشم می آیند و فراموش کردن آنها سخت تر میشود. »

 

« یکی از روش های غلبه بر تنبلی این است که فعالیت های خود را بر اولویت بندی کنیم، دسته الف را دسته ای مینامیم که انجام ندادن آنها موجب پیامد های بدی میشود، دسته بعدی کارهایی هستند که با اینکه واجبند اما عدم انجام آنها باعث رخداد های بدی نمیشود، دسته سوم کارهایی هستند که اگر انجام دهیم تاثیرات مثبتی خواهند گذاشت و انجام ندادن آنها نیز چندان اهمیتی ندارد؛ نکته مهم در این اولویت بندی این است که تنها زمانی میتوان یک فعالیت از دسته بعدی را آغاز کرد که کل فعالیت ها و کارهای اولویت بالاتر به پایان رسیده باشد. »

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی نوشته اس جی اسکات، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی قدرت فشار با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی قدرت فشار با دانلود رایگان

« با ابزارها و تاکتیک های موثر از تله های فشار فرار کنید »  همه ما در زندگی و کار روزهای پر استرس و پرفشاری را از سر گذرانده ایم، روزهایی…

پادکست کتاب صوتی بهره وری دیوانه وار 1،2،3 با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی بهره وری دیوانه وار 1،2،3 با دانلود رایگان

« برنامه‌ای که تنها یک هدف دارد: تحقق تحول واقعی در زندگی هر کدام از شما » کتاب صوتی بهره وری دیوانه وار 1،2،3 در واقع برگردانی از یک…

پادکست کتاب صوتی زمانتان را مدیریت کنید با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی زمانتان را مدیریت کنید با دانلود رایگان

« همه افراد موفق می‌گویند که بسیار منظم هستند و مدیریت زمان خوبی دارند » کتاب زمانتان را مدیریت کنید اثر برایان تریسی، به شما کمک میکند…

پادکست کتاب صوتی پول و دیگر هیچ با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی پول و دیگر هیچ با دانلود رایگان

« او برای هدفش بسیاری از وابستگی‌های مادی زندگی را از خود می‌راند و در ژرفنای تهیدستی و بی‌چیزی فرو می‌رود » جورج…

پادکست کتاب صوتی قورباغه را بخور با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی قورباغه را بخور با دانلود رایگان

« این اثر به شما می‌آموزد که بهتر است هرکاری را، چه سخت و چه آسان، بی‌معطلی انجام دهید » تا به حال حس کرده­اید که برای کارهایی…

پادکست کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد با دانلود رایگان

« وقتی که انسان عقاید خود را تغییر میدهد. اعمالش نیز دگرگون می شود » شاید با شنیدن اسم این کتاب تصور کنید با کتاب قصه های کودکان طرفید اما…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید