پادکست کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها

پادکست رایگان کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها به بررسی چگونگی شکل‌گیری عادت‌ها، اثرگذاری و اثرپذیری افراد از عادت‌های شکل‌ گرفته و کاربردهای آن‌ها می‌پردازد تا جایی که خواهید توانست عاداتی را که پیروزی یا شکست در زندگی‌تان به آن وابسته است، تغییر دهید


پادکست کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها با دانلود رایگان

« عادت‌ها کارهایی هستید که ما یک روز آگاهانه شروع به انجامشان کردیم »

گاهی اشخاصی را در زندگی میبینیم که در گوشه‌ای نشسته و بدون تلاش برای ایجاد تحول و تغییری در خود و زندگی‌شان، منتظر موفقیت و پیروزی هستند، درحالی که چنین چیزی ممکن نیست. چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت‌ها شما را متوجه اهمیت عادت‌ها و رفتارهای روزمره‌یتان میکند. او در این کتاب به شما کمک میکند تا با تغییر عادت‌های پوسیده و ایجاد عادت‌های بروز و درست، در مسیر موفقیت قرار بگیرید. کتاب قدرت عادت‌ها (The Power of Habits) برنده جایزه نیویورک تایمز و تحسین شده توسط اساتید دانشگاه هاروارد است. این کتاب حاصل مصحابه و گفت‌و‌گو با سیصد دانشمند و فرد موفق است. کتاب قدرت باور‌ها دارای سه بخش است که این سه بخش با عناوین زیر هستند :

  • عادت‌های اشخاص 
  • عادت‌های سازمان‌های موفق
  • ادت‌های جوامع

 

بخش اول : بر روی چگونگی به وجود آمدن عادت‌ها تمرکز دارد و به شما می‌آموز که چگونه عادت‌های کهنه را تغییر و عادت‌های جدید را جایگزین آنها کنید. در این بخش کتاب به تحلیل ساختمان عادت‌ها با علم عصب شناسی میپردازد.

بخش دوم : کتاب به تعریف چگونگی موفقیت سازمان‌های‌ بزرگ با تغییر عادت‌ها و اولویت‌های مدیران آنها میپردازد. به اینکه چگونه مدیر ارشد استارباکس در گذشته با تلقین و تغییر آهسته عادت‌هایش، از کسی که از دبیرستان ترک تحصیل کرده بود به مدیریت ارشد استارباکس رسید. و حتی اینکه چطور بسیاری از افراد بزرگ با دنبال کردن عادت‌های اشتباه،خود و زندگیشان را نابود کرده‌اند.

بخش سوم : کتاب، نویسنده به چگونگی ایجاد و شکل‌گیری عادت‌ها و پویش‌ها در یک جامعه میپردازد و آنها را بررسی میکند.

 

اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

پادکست کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها با دانلود رایگان

 

معرفی نویسنده

چارلز داهیگ، ژورنالیست آمریکایی که در سال ۱۹۷۴ در نیومکزیکو متولد شد. برنده جایزه پولیتزر و سردبیر و ستون نویس بهترین روزنامه‌های آمریکا از افتخارات این نویسنده است. چارلز در سال ۲۰۱۲ با انتشار کتاب قدرت‌ عادت‌ها به شهرت رسید. یکی دیگر از کتاب‌های معروف و شاهکار این نویسنده، کتاب "باهوش‌تر سریع‌تر بهتر" است.

 

شندین کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

به قول جان مکسول «اگر عادت‌هایت با رویاهایت هم‌خوانی ندارند، نیاز است که یا عاداتت را تغییر دهی یا رویاهایت را». شنیدن کتاب صوتی قدرت عادت به همه‌ی افرادی که در راستای رسیدن به رویاهای خود و تغییر آنچه که دارند و هستند خواهان کسب عادات جدید و یا ترک برخی از عادات قدیمی خود هستند توصیه می‌شود. با شنیدن این کتاب صوتی با دلایل علمی مشکلات ترک یک عادت آشنا شده و در ادامه مسیر صحیحی را برای ترک آن عادت فرا خواهید گرفت. بنابراین شنیدن این کتاب می‌تواند برای همه افراد مفید باشد.

 

چرا باید کتاب صوتی قدرت عادت ها را بشنویم

نظم و دیسیپلین در زندگی شخصی امری ضروری به نظر می‌رسد. ممارست در تمرین نظم داشتن، و داشتن برنامه برای رسیدن به اهداف و ارزش‌های زندگی، سلسله عادات ما را می‌سازند و مجموعه عادات، چیستی ما و آینده ما را می‌سازند. کتاب صوتی قدرت عادت همانطور که پیشتر اشاره شد، از لحاظ علمی فرآیند کسب و ترک عادات را بررسی نموده و این روند را برای ما تسهیل می‌کند.

 

پادکست کتاب صوتی قدرت عادت‌ ها با دانلود رایگان

 

برشی از کتاب

او شرکت‌کننده مورد علاقه محققان بود. لیسا آلن آن طور که پرونده‌اش نشان می‌داد ۳۵ سال داشت. از ۱۶سالگی سیگار کشیدن و مشروب خوردن را شروع کرده بود و بیشتر عمرش چاقی مفرد داشت. در بیست و چند سالگی شرکت‌های جمع‌آوری بدهی دنبالش بودند تا ده هزار دلار بدهیش را تصویه کند. در یکی از رزومه‌های قدیمیش نوشته شده بود "طولانی‌ترین مدتی که یک جا ثابت کار کرده کمتر از یک سال است". با وجود این، زنی که آن روز روبه‌روی محققان نشسته بود، زنی لاغر، خوش اندام و بشاش بود که پاهایش همچون پاهای دوندگان کشیده بود و حداقل ده سال از عکس‌هایی که روی پرونده‌اش بود،جوان‌تر بنظر میرسید. درکل انگار از بقیه کسانی که داخل اتاق بودند جوان‌تر بود.

 

 درحال حاضر لیسا، بر اساس اخرین اطلاعاتی که در پرونده‌اش بود، هیچ بدهی نداشت، مشروب نمیخورد و ۳۹ ماه بود که در یک شرکت طراحی گرافیکی کار میکرد. یکی از پزشکان از او پرسید "اخرین باری که سیگار کشیدی کی بود؟". این سوال معمولا اولین سوال از لیست بلند سوال‌هایی بود که لیسا هربار که به آن ازمیشگاه خارج شهر ایالتی میرفت، باید پاسخ میداد. لیسا جواب داد "تقریبا چهار سال. در این مدت حدود سی چهل کیلو وزن کم کرده‌ام و در آن زمان دو ماراتون را هم شروع کرده‌ام". او همچنین در مقطع کارشناسی ارشد درس میخواند و یک خانه هم خریده بود. اینها تغییراتی چشم‌گیر بودنند.

 

دانشمندان داخل اتاق شامل متخصصان مغز و اعصاب، روان‌پزشکان، متخصصان ژنتیک و یک جامعه‌شناس بودند. آنها طی سه سال گذشته با بودجه دریافتی از موسسه ملی بهداشت، لیسا و بیش از بیست تن از مبتلایان به اعتیادهای مختلف مانند سیگاری‌ها، الکلی‌ها و پرخورها را مطالعه کردند. همه این افراد یک نقطه مشترک داشتند، انها در مدت زمان به نسبت کوتاهی، زندگیشان را از نو ساخته بودند. دانشمندان می‌خواستند بفهمند این افراد چگونه توانستند این کار را انجام دهند.

 

بنابراین آزمایش‌های زیادی انجام دادند، علائم حیاتی آنها را کنترل کردند، در خانه‌هایشان دروبین نصب کردند تا کارهای روزمره آنها را  زیر نظر داشته باشند، DNA آنها را بررسی کردند و حتی با تکنولوژی‌های خیلی پیشرفته توانستند تغییر فشار جریان خون داخل مغز این افراد را هنگامی مشاهده کنند که با سیگار و غذاهای اشتها برانگیز، وسوسه میشوند. هدف نهایی دانشمندان این بود که بفهمند عادت‌ها در سطح عصب شناختی چگونه عمل میکنند.

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی قدرت عادت‌ها اثر چارلز داهیگ دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی با دانلود رایگان

« نقطه آغازین، تغییرات یک درصدی در عادات هر روز است » عادت‌های اتمی اثر جیمز کلیر، کتابی که از سال ۲۰۱۸ تا الان یکی از پرفروش‌ترین…

پادکست کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید با دانلود رایگان

« راهکارهایی برای نجات از وضعیتی که در آن گرفتار شده‌ایم » زندگی خود را دوباره بیافرینید به شناخت و درمان اختلال‌ها روانی و عادت‌‌های…

پادکست کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌ها با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌ها با دانلود رایگان

« واقعا چرا من بعضی وقت‌ها، قبل از خوردن صبحانه، به بیش از شش موضوع غیرممکن فکر میکنم » باشگاه پنج صبحی‌ها  ( The 5 AM Club…

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

« این کتاب با شیوه‌ای متفاوت به شما می‌آموزد که چگونه دارایی و اموال‌تان را افزایش دهید » کتاب ثروتمند ترین مرد بابل اثر جورج…

پادکست کتاب صوتی اثر مرکب با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی اثر مرکب با دانلود رایگان

« ایجاد تحولی شگفت انگیز در زندگی ، درامد و موفقیت شما » اگر اهل مطالعه کتاب های توسعه فردی باشید، اگر از کتاب فروشی ها دیدن کرده باشید و…

پادکست کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت با دانلود رایگان

« راز شادی ساده است: کاری را که عاشق انجام دادنش هستی، پیدا کن و سپس همه‌ی انرژی‌ات را صرف آن کن » کتاب راهبی که فراری اش را فروخت…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید