پادکست کتاب صوتی چهار میثاق

پادکست رایگان کتاب صوتی چهار میثاق راهنمایی عملی در مسیر رسیدن به آزادی فردی است و بر اساس خرد سرخپوستان تولتک نوشته شده است


پادکست کتاب صوتی چهار میثاق با دانلود رایگان

« انسان‌ها نباید نسبت به خودشان خشم، قضاوت و سرزنش داشته باشند. آن‌ها باید با خود در صلح باشند »

چهار میثاق با تمام کتاب های روانشناسی و توسعه فردی متفاوت است، چرا که آموزه های این کتاب به قرن ها پیش باز میگردد. میگوئل روئیز که از نسل سرخ پوستان تولتکی مکزیک است، آموزه ها و اندیشه های باستانی تولتک ها را برای داشتن زندگی بهتر و شادتر در قالب چهار عهد و میثاق جمع اوری کرده است، عهدهایی که اگر انسان به آنها پایبند باشد و در زندگی روزمره خود آنها را به کار گیرد میتواند سعادت ابدی را برای او به همراه داشته باشد.

 

این کتاب بی نظیر که به بیش از 40 زبان دنیا ترجمه شده و برای بیشتر از 10 سال در صدر کتب پر فروش جهان قرار داشت، بر اساس حکمت های سرخپوستی­ای بنا نهاده شده که در طی صدها سال سینه به سینه به نسل های جدید منتقل شده و دون میگوئل برای اولین بار این رازها و شیوه های ارزنده زندگی را با جهانیان به اشتراک گذاشته است. کتاب چهار میثاق همانطور که از اسمش پیداست متشکل از چهار عهد و پیمان است که به طور خلاصه به شرح زیر میباشند.

 

اولین میثاق با عنوان « با کلام خود گناه نکنید » توضیح میدهد که کلام و سخن ما بر روی سایر افراد جامعه تاثیر میگذارد، در نتیجه اگر سخنان ما زشت، گزنده و پرخاشگرانه باشد امکان دارد بر روی اطرافیان ما و تاثیرات جبران ناپذیری داشته باشد؛ همچنین تلخ زبانی باعث میشود تا دایره اطرافیان انسان کوچک شود و رفته رفته در انزوا و افسردگی فرو میرویم.

 

در دومین میثاق با نام « هیچ چیز را به خود نگیرید » دون میگوئل در مورد نکته­ای مقابل و مکمل میثاق پیشین صحبت میکند، این مورد که اگر کسی با کلام زشت و آزاردهنده با ما صحبت کرد، نه تنها نباید واکنش بد و همانند خودش نشان دهیم، بلکه حتی نباید اذیت هم بشویم. نویسنده توضیح میدهد که باید به درجه­ای از آگاهی برسیم تا در مقابل شدیدترین توهین ها نیز بتوانیم ارامش درونی خود را حفظ کنیم، چرا که تنها در این صورت است که میتوانیم روح خود را متعالی کرده و شادی و فراوانی را به زندگی خود راه بدهیم.

 

« تصورات را باطل نکنید » عنوان میثاق سوم است، این بخش به ذکر این نکته میپردازد که بینش و تصویر ذهنی ما از یک چیز میتواند کاملا صحیح نباشد، چرا که ممکن است بسیاری از مسائل جنبه های مخفی و پنهانی داشته باشند که اشراف بر آنها نیازمند صرف زمان است، بر این اساس نباید بگذاریم تصورات و تفکرات غلط و قضاوت های شتاب زده در زندگی ما جایی داشته باشند.

 

میتوان گفت میثاق چهارم تحت عنوان « همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید » مهمترین بخش کتاب است و دون میگوئل تاکید بسیاری بر این میثاق دارد. این عهد و پیمان در ظاهر بسیار ساده میباشد اما عمل به آن بسیار دشوار است. روئیز در این بخش از ما میخواهد تا تحت هر شرایطی بیشترین تلاش ممکن را انجام دهیم، بدون توجه به سختی مسیر و خستگی راه، همه­ی آنچه در توان داریم را به کار ببریم تا به موفقیت دست پیدا کنیم.

در ادامه نویسنده تاکید میکند که موفقیت حاصل تلاش در کارهای به ظاهر ساده و پیش پا افتاده است و انجام صحیح کارهای کوچک و روزمره باعث میشود تا کارهای غیر ممکن را نیز به آسانی انجام دهیم و برای این کار تمریناتی را نیز در نظر گرفته است.  

 

نکته حائذ اهمیت در مورد این کتاب این است که نویسنده صرفا به نام بردن و توضیح دادن هر میثاق نپرداخته، بلکه در هر مورد تمرین ها و تکنیک هایی را نیز ذکر کرده که با توجه به آنها میتوانید همانطور که سرخپوستان خردمند به این میثاق ها عمل میکردند، عمل کنید و به آنها پایبند باشید، در آخر باید بگوییم اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب چهار میثاق را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید کتاب صوتی چهار میثاق را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

معرفی نویسنده

دون میگوئل آنخل روئیز در تابستان سال 1952 در خانواده ای پر جمعیت در مکزیک متولد شد. او در جوانی پزشکی خواند و به عنوان جراح مشغول به کار شد. یک تصادف رانندگی و تجربه نزدیک به مرگ باعث شد تا این جراح تبدیل به یکی از معروف ترین معلمان روحانی جهان شود. وی پس از جان سالم به در بردن از آن تصادف از طریق مادرش با روش ها و باورهای کهن سرخپوستی آشنا شد و در کنار یک شمن به شاگردی و کسب مسیر روشنگری پرداخت.

وی امروزه بیش از سی سال است که در حال آموزش اصل زندگی، بیداری قلبی، روشنگری ذهن و آگاهی به مردم است. معلم معنوی مشهور، نویسنده‌ی پرفروش بین‌المللی و جراح سابق اهل مکزیک است. دون میگوئل به جز چهار میثاق آثار ارزشمند زیادی از جمله سلطه‌ی عشق، دایره آتش ، صدای پنجم و غیره منتشر کرده است و همچنین یکی از 100 فرد تاثیرگذار جهان به شمار میرود.

 

پادکست کتاب صوتی چهار میثاق با دانلود رایگان

 

جملات برگزیده کتاب صوتی چهار میثاق

- خود حقیقى ما، عشق خالص و نور خالص است.

- کتاب قانون حتى اگر غلط باشد به شما احساس امنیت مى‌دهد.

- انسان‌هایى که پیش از ما زیسته‌اند به ما مى‌آموزند که چگونه به شیوه‌ى جامعه رویا ببینیم.

- انسان‌ها در برابر زندگى مقاومت مى‌کنند. زنده بودن بزرگترین ترسى است که انسان‌ها دارند.

- در رویاى سیاره، رنج کشیدن بشر، زندگى در ترس و ایجاد فاجعه‌هاى عاطفى، همه امرى عادى به شمار مى‌آید.

- ما در جست و جوى ابدى براى حقیقت هستیم چون تنها دروغ‌هایى را که در ذهن خود ذخیره کرده‌ایم، باور داریم.

- موجودات بشرى به طور پایان ناپذیرى خود را تنبیه مى‌کنند، به این دلیل که آنچه گمان مى‌کنند باید باشند، نیستند.

- در روند اهلى شدن انسان‌ها، اطلاعاتى که از رویاى برونى مى‌آید به رویاى درونى انتقال مى‌یابد و نظام باورهاى ما را مى‌آفریند.

- آتش محصول عواطفى است که از ترس ناشى مى‌شوند. ما هرگاه احساساتى مثل خشم، حسادت، حسرت یا نفرت را تجربه مى‌کنیم، مى‌بینیم که آتشى در درونمان مى‌سوزد. ما در رویاى دوزخ زندگى مى‌کنیم.

 

 

برشی از متن کتاب صوتی چهار میثاق

« حقیقتی وجود ندارد که با جستجو به آن دست یابیم، به هر جا سر بگردانیم هر آنچه میبینیم حقیقت است. اما با توجه به توافق ها و باورهایی که در ذهن ذخیره کردیم، چشم دیدن حقیقت را نداریم. »

« کلام شما قدرتی است که برای آفرینش در دست دارید. کلام موهبتی است که مستقیم از سوی خداوند به شما داده شده است. کلام قدرتمند ترین ابزاری است که به عنوان موجودی بشری در دست دارید، کدام موجود دیگری در جهان میتواند حرف بزند؟ »

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی عادت‌‌های اتمی با دانلود رایگان

« نقطه آغازین، تغییرات یک درصدی در عادات هر روز است » عادت‌های اتمی اثر جیمز کلیر، کتابی که از سال ۲۰۱۸ تا الان یکی از پرفروش‌ترین…

پادکست کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن با دانلود رایگان

« این کتاب راهنمایی منحصر به فرد و کاربردی است که نشان می دهد چگونه فراتر از زندگی عادی قدم برداریم و وارد یک زندگی خارق العاده شویم » تا…

پادکست کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد با دانلود رایگان

« وقتی که انسان عقاید خود را تغییر میدهد. اعمالش نیز دگرگون می شود » شاید با شنیدن اسم این کتاب تصور کنید با کتاب قصه های کودکان طرفید اما…

پادکست کتاب صوتی قدرت من هستم با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی قدرت من هستم با دانلود رایگان

« یا مثبت اندیش باشید، یا ساکت شوید » کتاب قدرت من هستم در سال 2015 توسط جول اوستین منتشر شد. اوستین در این کتاب به اهمیت کلمات و نقش بسیار…

پادکست کتاب صوتی شفای زندگی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی شفای زندگی با دانلود رایگان

« روابطی که با اشیا و غذاها و حمل‌ونقل و مردم دارید، جملگی بازتاب رابطه‌یی است که با خود دارید » بدون شک یکی از بهترین کتاب ها در…

پادکست کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌ها با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌ها با دانلود رایگان

« واقعا چرا من بعضی وقت‌ها، قبل از خوردن صبحانه، به بیش از شش موضوع غیرممکن فکر میکنم » باشگاه پنج صبحی‌ها  ( The 5 AM Club…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید