پادکست کتاب صوتی تنفس هوای تازه

پادکست رایگان کتاب صوتی تنفس هوای تازه قصه مردی میانسال را به تصویر می‌کشد که خانواده‌اش را رها می‌کند تا به دهکدۀ کودکی خود برگردد، اما افسوس که همه‌چیز نابود شده است.


پادکست کتاب صوتی تنفس هوای تازه با دانلود رایگان

« از انسان وازدۀ امروزى دعوت می‌کند تا لحظه‌ای خود را از قید و بندهای زندگی مدرن برهاند و به آرامش گذشته بازگردد »

کتاب تنفس هوای تازه اثر جورج اورول در سال 1939 منتشر شد. این کتاب در خلال جنگ جهانی دوم منتشر شد و اوضاع انگلستان در قبل و بعد از جنگ را با یکدیگر مقایسه میکند. قهرمان یا نقش اصلی این کتاب، مرد میانسالی است که تصمیم میگیرد به روستایی که در کودکی در آن زندگی میکرده برگردد تا برای مدتی از دغدغه های زندگی مدرن و شهری دور شود. جورج اورول در این کتاب می کوشد تا زندگی مدرن و ماشینی را نقد کند و در مورد آسیب های تکنولوژی و چرخه زندگی روزمره روی انسان ها هشدار دهد. او زندگی آینده انسان ها را نگران کننده پیشبینی کرده و معتقد است با پیشرفت مصرف گرایی و رشد تکنولوژی، انسان ها از طبیعت خود دور میشوند و این اتفاق منجر به از بین رفتن آرامش آنها میشود. کتاب تنفس هوای تازه همچنین به از بین رفتن عواطف و احساسات انسانی افراد با گسترش فرهنگ مصرف گرایی و زندگی ماشینی می پردازد و از بین رفتن دوستی و مهربانی و همدلی و دیگر صفات انسانی را از نتایج آن میداند.

 

اورول معتقد است که زندگی مدرن، باعث ایجاد نا امیدی در انسان ها میشود و بسیاری از افراد برای دوام اوردن و تحمل کردن زندگی به مرور خاطرات گذشته روی می آورند و دلتنگ روز های قدیم میشوند. از دید او، کسی که توانسته هنوز هم عواطف و احساسات انسانی خود را حفظ کند لایق ستایش است؛ چرا که انسان ها روز به روز بیشتر شبیه به ماشین میشوند. کتاب تنفس هوای تازه، به جنگ و آثار آن بر زندگی افراد نیز می پردازد. جنگ، علاوه بر تاثیرات مخرب فیزیکی، تاثیرات روانی بسیار زیادی نیز دارد. اورول جنگ را نابود کننده رویا ها و آرزو ها میداند و معتقد است که جنگ، یکی از آثار گسترش زندگی مدرن و پیشرفته است.

 

اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب تنفس هوای تازه را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

کتاب صوتی تنفس در هوای تازه برای چه کسانی مناسب است

اگر از زندگی مدرن خود خسته شده‌اید و دوست دارید دمی در هوای تازه تنفس کنید، این کتاب صوتی مناسب حال‌وهوای شماست.

پادکست کتاب صوتی تنفس هوای تازه با دانلود رایگان

معرفی نویسنده کتاب تنفس هوای تازه

اریک آرتور بلر ملقب به جورج اورول متولد 25 ژوئن 1903 در شهر موتهاری بریتانیا، نویسنده، شاعر، منتقد و روزنامه نگار بریتانیایی بود. او آثار زیادی را منتشر کرده که از مهم ترین آنها میتوان به مزرعه حیوانات، 1984 و تنفس هوای تازه اشاره کرد. بلر از سال 1922 در پلیس سلطنتی هند در برمه استخدام شد و تا سال 1927 در آنجا خدمت کرد. فقر برای بلر همیشه موضوع ویژه ای بود، تا حدی که برای درک بهتر تجربیات فقرا در سنین جوانی مدتی را در میان کارگران و بی خانمان ها زندگی میکرد و به یادداشت تجربیات خود را از رندگی در آن شرایط می پرداخت؛ که این یادداشت ها در نهایت تبدیل به اولین کتاب او به نام" آس و پاس ها در پاریس و لندن" شد.

بدون شک یکی از مهم ترین و معروف ترین آثار اورول کتاب 1984 است که در سال 1949 منتشر شد و اشاره هایی غیر مستقیم به شوروی دارد. سرانجام جورج اورول پس از گذشت مدتی از انتشار کتاب 1984، در تاریخ 20 ژانویه 1950 در اثر بیماری فوت کرد و در کلیسای آل سنت در آکسفورد بریتانیا به خاک سپرده شد.

 

برشی از متن کتاب صوتی تنفس هوای تازه

« این را میدانم که در هر صورت چیزهایی از گذشته هستند که فراموش نمی شوند. گاهی پوست پرتقالی را که در جوی آبی سی سال پیش دیده ایم به یاد داریم و با پوسترهای رنگی تبلیغاتی که یکبار در اتاق انتظار ایستگاه راه آهن به آن نظر انداخته ایم در ذهنمان باقی میماند. اما من از نوع دیگری خاطره حرف میزنم. زندگی گذشته ام را در لاور بنفیلد را به یاد می آورم؛ همینطور چوب ماهیگیری و بوی اسپرسها، مادرم که کنار کتری قهوه ای ایستاده بود و جکی سهره و آبشخور اسبها در بازار، اما هیچکدام دیگر در ذهنم زنده نیستند. گویی بسیار دور بودند و به پایان رسیدند. گویی هرگز دوباره میلی به بازگشت به آن دوران نداشته ام.»

« آیا این روزها کسی به قصد ماهیگیری به جایی میرود؟ تا ۱۶۰ کیلومتری لندن دیگر ماهی برای صید کردن وجود ندارد. چند باشگاه ماهیگیری ملال آور در سواحل بعضی از کانالها وجود دارند و میلیونرها برای ماهیگیری در آبهای خصوصی اطراف هتل ها به آنجا میروند. ماهیگیری با طعمه های مصنوعی برای صید ماهیهای پرورشی! آیا کسی در جویها و آبگیرها و برکه ها ماهیگیری می کند؟ آن ماهیهای غیر پرورشی انگلستان کجا هستند؟ وقتی که بچه بودم، در هر آبگیر و جویی ماهی وجود داشت. حالا تمام آبها خشک شده اند و تازه اگر جویها با مواد شیمیایی آلوده نشده باشند پر از قوطیهای زنگ زده و لاستیک دوچرخه اند.»

 

« جنگ؛ دوباره راجع به آن فکر می کردم. مطمئناً بزودی فرا می رسد. اما چه کسی از جنگ میترسد؟ چه کسی از بمب و مسلسل می ترسد؟ من! البته که من و هر کسی که تا بحال جنگ را دیده باشد از جنگ میترسد؛ اما جنگ مهم نیست. بعد از آن اهمیت دارد، یعنی دنیایی که به وجود می آورد. دنیای تنفر و شعار، دنیای پیراهن های رنگی، سیمهای خاردار، باتوم های لاستیکی، سلولهای مخفی، جایی که روز و شب چراغ روشن است، کارآگاههایی که حتی هنگام خواب مراقب اوضاعند، پوسترهای بزرگ از چهره ها، صدای میلیون ها تن از مردم که همه بخاطر پیشوا فریاد می زنند تا اینکه خودشان باور کنند که او را میپرستند و همیشه، مخفیانه از او متنفرند و حتی دوست دارند که به رویش استفراغ کنند. تمام این ها اتفاق خواهد افتاد. گاهی فکر میکردم غیر ممکن است، گاهی معتقد بودم که اجتناب ناپذیر است، اما آن شب متوجه شدم که به وقوع خواهد پیوست؛ از صدای آن سخنران چنین بر می آمد.»

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی تنفس هوای تازه اثر جورج اورول دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی پول و دیگر هیچ با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی پول و دیگر هیچ با دانلود رایگان

« او برای هدفش بسیاری از وابستگی‌های مادی زندگی را از خود می‌راند و در ژرفنای تهیدستی و بی‌چیزی فرو می‌رود » جورج…

پادکست کتاب صوتی تجربه هوش قلبی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی تجربه هوش قلبی با دانلود رایگان

« آنچه ما و دنیای پیرامون ما را شکل می دهد احساسات و عواطفی ما هستند. کلیه اطلاعات پیرامون ما به واسطه هوش قلبی کنترل بدن را در دست می گیرند »…

پادکست کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید با دانلود رایگان

« همه دوست دارند ثروتمند باشند و به همه چیزهایی که می‌خواهند برسند اما رسیدن به ثروت واقعی که مطابق با روحیات خود ما باشد و در نهایت با اتکای…

پادکست کتاب صوتی شفای زندگی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی شفای زندگی با دانلود رایگان

« روابطی که با اشیا و غذاها و حمل‌ونقل و مردم دارید، جملگی بازتاب رابطه‌یی است که با خود دارید » بدون شک یکی از بهترین کتاب ها در…

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

« این کتاب با شیوه‌ای متفاوت به شما می‌آموزد که چگونه دارایی و اموال‌تان را افزایش دهید » کتاب ثروتمند ترین مرد بابل اثر جورج…

پادکست کتاب صوتی قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات) با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات) با دانلود رایگان

« داستان کتاب، داستان مزرعه‌ای است که به دست شخصی به نام جونز اداره می‌شود و ظلم‌های زیادی در آن نسبت به حیوانات اتفاق می‌افتد.…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید