تبدیل تومان به ریال و بالعکس

ابتدا نوع تبدیل را مشخص کنید و سپس مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید تا معادل دقیق محاسبه شود


پاسخ:

تبدیل ریال به تومان و تومان به ریال آنلاین

یکی از اولین مسائلی که در کودکی توجه همه ما را جلب میکرد این بود که چرا قیمت ها به ریال نوشته شده­­اند، اما در عمل با واحد دیگری به نام تومان کار میکنیم؟ و چرا با اینکه از واحد تومان استفاده میکنیم اما روی تمامی اسکناس ها واحد ریال چاپ شده است؟ برای پاسخ به این سوالات و سایر سوالات در خصوص ریال و تومان با نویدک همراه باشید.

 

واحد پولی ایران چیست؟

شاید برای خیلی از افراد سوال پیش بیاید که واحد پولی رسمی کشور چیست؟ در پاسخ باید گفت که واحد پولی رسمی ایران ریال است و هر تومان برابر با 10 ریال میباشد؛ هرچند صحبت هایی درباره­ی تغییر واحد پولی رسمی کشور به گوش میرسد اما تا کنون برای این کار اقدامی صورت نگرفته است.

واحد پولی ایران از قرن هفتم هجری شمسی تا ابتدای قرن حاضر دینار بود. یک تومان واحد شمارشی برای دینار به حساب می­آمد و برابر ده ریال یا ده ‌هزار دینار بود. در اسفند ماه سال ۱۳۰۸ هجری خورشیدی واحد پولی ایران تغییر کرد به به ریال تبدیل شد. ریال در آن زمان در بین مردم به قران مشهور بود و از واژه های دینار و ریال استفاده نمیشد. امروزه نیز همانطور که شاهد هستید واحد رسمی ریال در صحبت محاوره مردم استفاده نمی‌شود.

تومان که به آن در محاوره تومن گفته میشود واحد پولی غیر رسمی ایران است.جالب است بدانید که تومان از قرن هفتم هجری خورشیدی تا به امروز همواره در بین مردم وجود داشته است  و به عنوان یکای غیر رسمی از آن استفاده میکردند.

 

 مشکلات وجود دو واحد پولی: ریال و تومان

همانطور که شاهد هستید این روزها بیش از پیش اعداد و ارقام پولی زیاد شده اند. به دلیل افت شدید ریال قیمت ها به طرز مضحکی بالا رفته و همین امر علاوه بر مشکلات معیشتی باعث بوجود آمدن مشکلان زیادی بین مردم شده است؛ چرا که برای تمامی کارهای روزمره از تومان استفاده میکنند اما برای هر خرید یا هر انتقال وجه و هر کار رسمی و بانکی دیگری باید از ریال استفاده کنند. بسیار پیش می­آید که افراد اشتباها به جای کم کردن یک صفر یا زیاد کردن آن برعکس عمل کرده و متحمل ضرری 10 برابر مبلغ هزینه­ی خود شده اند. ایرانیان دائما باید ریال را به تومان تبدیل کنند تا هزینه های زندگی خود را محاسبه کنند و تومان را به ریال تبدیل کنند که بتوانند پول خود را درست خرج کنند!

علاوه بر این با توجه به قیمت های کنونی در خیلی از مواقع تشخیص ریال یا تومان بودن قیمت درج شده بر روی محصول واقعا کار سختی است. حالا تصور کنید این مسئله تا چه اندازه برای گردشگران و توریستان خارجی ایجاد سردرگمی میکند.  

بنابراین ما در نویدک ابزاری را فراهم کرده­ایم که بتوانید به راحتی و با سرعت تمام واحد های پولی کشور را به یکدیگر تبدیل کرده و بار درگیری های ذهنی خود بکاهید.

 

چرا ابزار آنلاین تبدیل تومان به ریال و بالعکس نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

در قسمت های قبلی مقاله درباره­ی اهمیت تبدیل ریال به تومان و بالعکس توضیح دادیم، اما چرا ابزار آنلاین تبدیل تومان به ریال و بالعکس نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟ زیرا اولا این ابزار کاملا دقیق بوده و میتوانید بدون نگرانی تبدیل واحد مورد نظر خود را انجام دهید. در ثانی ابزار تبدیل تومان به ریال و بالعکس نویدک از نظر سرعت در بین تمامی ابزار ها و برنامه ها بی نظیر بوده و به صورت لحظه­ای و بدون صرف حتی ثانیه­ای زمان اضافه تبدیل واحد را برای شما عزیزان انجام میدهد. ابزار آنلاین نویدک نسبت به اپلیکیشن ها و ماشین حساب ها این ویژگی را دارد که برای اجرا نیازی به نصب آن نیست و در هر کجا و هر زمان، با هر وسیله­ی متصل به اینترنتی میتوانید به آسانی به آن دسترسی پیدا کرده و از خدمات فوق­العاده دقیق آن نهایت استفاده را ببرید. 

 

روش کار با ابزار آنلاین تبدیل تومان به ریال و بالعکس نویدک

برای استفاده از ابزار آنلاین تبدیل تومان به ریال و بالعکس نویدک کافی است ابتدا نوع تبدیل را از بین گزینه های تومان به ریال و ریال به تومان انتخاب کنید. سپس در کادر قسمت پایین مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید و ابزار به صورت لحظه­ای برای شما تبدیل واحد پولی از ریال به تومان و یا بالعکس را نمایش میدهد.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

  • اکبرزارع
    1402/08/27 12:59
    خیابان شهید کودچکی علی آباد کوچکی سالی یک
    پاسخ دادن