محاسبه سود و قسط وام بانکی

ابتدا مبلغ وام ، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت را وارد و سپس بازه زمانی را انتخاب کنید


 • فرمول جدید
 • قسط ماهانه:
 • کل سود وام:
 • جمع اصل وام و سود وام:
 • فرمول قدیم
 • قسط ماهانه:
 • کل سود وام:
 • جمع اصل وام و سود وام:

محاسبه آنلاین سود و اقساط وام بانکی با فرمول جدید و قدیم

در این مقاله از نویدک قصد داریم تا طرز کار ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط وام بانکی را به شما آموزش بدهیم، چرا که وقتی برای گرفتن وام به بانک ها مراجعه میکنید عدد و رقم هایی بر حسب درصد به شما ارائه میکنند که با فرمول های خاصی قابل محاسبه است و نویدک بر اساس آن فرمول ها ابزار آنلاینی را طراحی کرده است که شما با وارد کردن اطلاعات دریافتی از بانک بتوانید میزان وام، سود و قسط آن را بدست آورید. اما پیش از شروع بهتر است ابتدا به تعریف وام بانکی بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

وام بانکی چیست؟

وام بانکی در حقیقت گونه­ای قرض گرفتن پول است که در آن بانک مبلغ مشخصی پول را برای مدت معلوم و به ازای دریافت اصل پول به همراه سود مشخص آن به شخص متقاضی وام پرداخت می‌کند. وام‌ها گونه های مختلفی دارد که چگونگی محاسبه زمان بازپرداخت و میزان سود آن‌ها با هم تفاوت دارد. البته لازم به ذکر است که در ایران اسلامی با توجه به قوانین بانکداری اسلامی که در کشور اجرا میشود اکثر وام ها از یک فرمول مشخص برای محاسبه میزان سود و تعداد اقساط استفاده میکنند.

برای دریافت وام بانکی، هر بانک و هر وام شرایط متفاوت و مخصوص به خود را دارد، اما آنچه در بین تمامی آنها مشترک است این است که وام بانکی در ازای دریافت ضمانت بازپرداخت پول به فرد داده میشود؛ که این ضمانت بسته به نوع وام و نوع بانک متفاوت است اما به صورت کلی شامل یکی از موارد زیر می‌باشد: فیش حقوقی، سند خان، چک، سند خودرو با ارزش بالا، ضامن دولتی و... .

بانک ها پس از اطمینان حاصل کردن از ضمانت بازگشت پول به همراه سود آن ، اقساط ماهیانه را محاسبه میکنند و در آخر فرد و ضامن وی مکلف میشوند که هر ماه مبلغ مشخصی را به ازای دریافت وام به بانک پرداخت کنند.

 

انواع وام

وام ازدواج، وام مسکن، وام خرید کالا، وام خودرو، وام مضاربه و ... از مهمترین عناوین وام های بانکی در ایران اند که هر یک بسته به نوع خود و بانک ارائه دهنده دارای ویژگی ها، مزایا و معایب منحصر به فرد خود هستند.

 

چرا ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط وام بانکی نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

محاسبه­ی نرخ سودی که به وام بانکی تعلق میگیرد بر خلاف تصور عامه از فرمول های ساده محاسبه نمیشود، بلکه فرمول خاصی دارد که بانک ها از طریق آن به محاسبه­ی مبلغ باز پرداخت وام میپردازند. به همین دلیل در خیلی از اوقات مبلغ باز پرداخت با مبلغی که از یک ضرب و تقسیم ساده بدست می­آید متفاوت است و این قضیه باعث ایجاد سردرگمی و به هم ریختن حساب و کتاب های مالی افراد میشود. به همین جهت بخش مالی نویدک ابزاری را ساخته است که طبق فرمول های جدید و قدیم بانکی، میزان سود وام و همینطور مبلغ کلی باز پرداخت وام را برای شما بدست می­آورد. با استفاده از این ابزار محاسبه­ی آنلاین نویدک دیگر نگران بهم ریختگی محاسبات خود نباشید و تنها با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، به راحتی و به صورت لحظه­ای از میزان بازپرداخت وام خود و مقدار سودی که باید بپردازید مطلع شوید و برنامه ریزی های مالی خود را به آسانی بر اساس نتایج بدست آمده بچینید.

 

روش کار با ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط وام بانکی نویدک

برای کار با ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط وام بانکی نویدک ابتدا لازم است که در اولین پنجره­ی موجود در صفحه مبلغ وام را به ریال وارد کنید. سپس در قسمت بعدی نرخ سود وام را نیز به ریال وارد کنید. در قسمت سوم مدت زمان باز پرداخت وام را بر اساس ماه یا سال وارد کنید و سپس در قسمت چهارم از فهرست موجود نوع بازه زمانی باز پرداخت وام را ماهیانه یا سالیانه قرار دهید.

 پس از انجام مراحل بالا ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط وام بانکی مبلغ قابل پرداخت را به صورت کلی و جداگانه با دو فرمول قدیمی و جدید حساب کرده و به صورت لحظه­ای برای شما به نمایش در می­آورد.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

 • علیرضا قمیشی
  1401/06/06 12:00
  با سلام و سپاس بابت سایت خوب و کاربردیتون
  پاسخ دادن