محاسبه پس انداز

ابتدا مبلغ مورد نظر برای پس انداز را وارد کنید و سپس میزان افزایش درصد پس انداز سالانه وارد کنید ، در نهایت مبلغ پس انداز ( ماهانه یا سالانه) را وارد کنید و روی محاسبه کلیک کنید


شما در () میتوانید به مبلغ هدف مورد نظر برسید.

تاریخ مورد نظر:

محاسبه آنلاین پس انداز هفتگی، ماهانه و سالانه

تمامی افراد از اهمیت پس انداز کردن با خبراند. میتوان گفت تمامی ما در طول زندگی خود حداقل یک بار پس انداز کرده­ایم یا دست کم برای آن تلاش کرده ایم؛ فارغ از اینکه نتیجه چگونه بوده است. اما چرا همیشه پس انداز کردن به نتیجه­ی دلخواه نمیرسد؟ برای پاسخ این سوال و چگونگی هدفمند پس انداز کردن با نویدک همراه باشید.

 

پس انداز چیست؟

پس انداز در واقع مقدار پولی است که پس از کم کردن هزینه های مصرفی از درآمد برای هر شخص باقی می‌ ماند و میتواند آن را برای استفاده کردن در آینده جمع کند.

یا بهتر است اینگونه بگوییم که مقدار پولی که هر شخص از درامد ماهانه­ی خود برای اهداف بلند مدت کنار میگذارد پس انداز نامیده میشود.

 

اهمیت پس انداز در زندگی

داشتن پس انداز در زندگی اهمیت بسیار بالایی دارد، چرا که اگر فردی پس انداز نداشته باشد به محض اینکه حقوق ماهانه­اش قطع شود یا اینکه برای وی اتفاق ناگوار و غیر منتظره­ای رخ دهد، دچار بحران مالی شدید شده و قادر به رفع مشکلات خویش نخواهد بود.

پس انداز کردن از مهمترین اصول مدیریت مالی است که هر انسانی باید به آن توجه کند. پس انداز علاوه بر اینکه به شما کمک میکند تا آرام و پیوسته به سمت اهداف بلند مدت خود حرکت کنید این امکان را میدهد که با خیالی آسوده به فردا نگاه کنید و نگران اتفاقات غیر مترقبه نباشید.

 

چگونه هدفمند پس انداز کنیم؟

پس انداز اگر به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند نباشد عموما به نتیجه­ای نمیرسد، اما برای پس انداز اصولی چه باید کرد؟ یکی از اولین راه ها کم کردن هزینه ها و مدیریت مخارج و خصوصا مخارج ریز است؛ چرا که اکثر ما در روز مبالغ به ظاهر ناچیزی را صرف خرید وسایلی میکنیم که به آنها نیازی نداریم غافل از اینکه جمع این مبالغ ناچیز در آخر ماه عدد هنگفتی میشود. پس ضروری است که برای اولین قدم مخارج را دسته بندی کرده و از هزینه های اضافی جلوگیری کنیم.

در قدم بعدی باید برای پس انداز خود یک حد در نظر بگیرید؛ فایده­ی این کار این است که هر ماه شاهد نزدیک شدن به مبلغ مورد نظر میشوید و انگیزه­ی مضاعف میگیرید. همچنین پس از رسیدن به مقدار مورد نظر حس موفقیت بزرگی در شما ایجاد میشود و مبلغ هدف را بالاتر میبرید.

بهتر است که پس انداز به صورت هدفمند برای خرید یک وسیله اعم از وسایل کوچک یا خانه و خودرو باشد؛ چرا که وقتی هدف به صورت عینی در مقابل شما باشد، تصمیم شما برای جمع آوری پس انداز و اندوخته­ی خود مستحکم تر میشود و با هر قدم نزدیک تر شدن به آن خواسته علاقه مندی شما افزایش می یابد.

در آخر ایجاد تاریخ مشخص برای رسیدن به مبلغ مورد نظر هدف و تعیین میزان پولی که هر ماه به آن اضافه میکنید بسیار اهمیت دارد، حتی میتوانید بودجه ماهیانه پس انداز خود را به صورت درصدی افزایش دهید، به طور مثال اگر هر ماه تنها 5 درصد به میزان مبلغ مورد نظر برای پس انداز ماهانه اضافه کنید، در آخر بدون آنکه از نظر مالی متحمل فشار و اذیتی شده باشید، شاهد افزایش چشم گیر پس انداز خود خواهید بود.

اما برنامه ریزی و محاسبات پس انداز کاری وقت گیر است و نیاز به تمرکز دارد، به همین دلیل ما استفاده از ابزار آنلاین محاسبه پس انداز نویدک را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم و امیدواریم با استفاده از این ابزار آنلاین هر چه سریعتر به رویاهای خود دست پیدا کنید. کافی است امروز شروع کنید تا فردا آنچه را میخواهید داشته باشید!

 

چرا ابزار آنلاین محاسبه پس انداز نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

همانطور که متوجه شده­اید یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت انسان ها در زمینه­ی پس انداز کردن، نداشتن برنامه و هدف برای پس انداز است. امروزه دوستان ما در تیم مالی نویدک ابزاری را طراحی کرده اند که به شما زمان مورد نیاز برای رسیدن به مبلغ دلخواه را نشان میدهد. با کمک این ابزار کاربردی از آنجایی که میدانید در چه تاریخی مبلغ پس انداز شما چقدر میشود، میتوانید برنامه ریزی کنید و با خیالی آسوده تر زندگی کنید چرا که مطمئنید در زمانی مشخص مقدار پس انداز شما به حد دلخواه خواهد رسید.

 

روش کار با ابزار محاسبه پس انداز نویدک

برای کار با ابزار محاسبه پس انداز نویدک نخستین کاری که باید انجام دهید این است که هدف و مقداری که میخواهید پس انداز کنید را در قسمت اول وارد کنید. سپس مقداری که مایلید هر سال به پس انداز شما اضافه شود را در قسمت دوم به صورت درصد بنویسید. در قسمت بعدی میزان پس انداز هر ماه یا هر سال خود را وارد کنید و در اخرین قسمت از بین گزینه های ماهانه و سالانه یکی را انتخاب کنید. این گزینه مشخص میکند که مبلغ وارد شده در قسمت 3 به صورت ماهانه و یا سالانه به پس انداز اضافه میشود.

پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز ابزار آنلاین نویدک به صورت لحظه­ای مدت زمان رسیدن به مبلغ مورد نظر را به همراه تاریخ سر رسید آن مشخص برای شما نمایش میدهد.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید