محاسبه سود و قسط در بازار

ابتدا روش محاسبه سود را انتخاب کنید و سپس مبلغ کالا ، نرخ سود و تعداد قسط را وارد کنید


 • قسط ماهانه:
 • سود پرداختی:
 • جمع اصل مبلغ و سود پرداختی:

محاسبه آنلاین سود و قسط خرید اقساطی

با توجه به شرایط خاص اقتصادی پیش آمده در جهان، خرید وسایل مورد نیاز به طور اقساطی افزایش چشم گیری پیدا کرده است. بسیاری از افراد ترجیح میدهند به جای اینکه پول برای خرید وسیله­ای جمع کنند ابتدا وسیله را دریافت کنند و سپس پول آن را ماهیانه و یا در بعضی از مواقع سالیانه پرداخت کنند. اما این کار عموما با تعیین مقداری سود از سمت فروشنده همراه است؛ درصد سود بر اساس مبلغ ، تعداد اقساط و مسایل اینچنینی تعیین میشود. اما نکته­ی مهم اینجاست که پرداخت اقساط به همراه سود چگونه محاسبه میشود؟ برای پاسخ به این سوال و سوالات دیگر با نویدک همراه باشید.

 

مزایای خرید قسطی

خرید اقساطی مزایای زیادی دارد که در صدر آنها میتوان به این نکته اشاره کرد که خرید قسطی باعث میشود شما کالایی را بخرید که پول مورد نیاز آن را ندارید! بله ساده ترین مزیت خرید قسطی همین است که اگر به آن دقت کنید میبینید که بزرگترین مزیت آن نیز همین موضوع است، در ادامه به توضیح این جمله میپردازیم. با نویدک همراه باشید.

گاهی از اوقات ممکن است ما به کالایی نیاز داشته باشیم اما در آن لحظات تهیه مبلغ کافی و مورد نیاز برای پرداخت کامل هزینه­ی آن برای ما مقدور نباشد، در این شرایط خرید قسطی به ما کمک میکند که با پرداخت مقدار بسیار کمتری پول، جنس مورد نظر را به صورت آنی تحویل گرفته و باقی مانده پول آن را به صورت مستمر و ماهیانه پرداخت کنیم.

همچنین تقسیم شدن هزینه‌ها به مبالغ ماهانه، باعث میشود می‌کند تا برنامه ریزی بهتری در زمینه مالی داشته باشیم. بسیاری از ما افرادی هستیم که به صورت ماهیانه حقوق دریافت میکنیم، پس برای خرید کالای مورد نیاز خود بهتر است به جای تلاش برای پس انداز و جمع آوری پول از خرید قسطی استفاده کنیم؛ زیرا از طرفی خرید قسطی باعث میشود همانگونه که حقوق را ماهیانه میگیریم، هزینه کالا را نیز ماهیانه بپردازیم و بودجه بندی هوشمندانه ای داشته باشیم و از طرف دیگر با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و افزایش بی رویه قیمت‌ اجناس، این روش کمک میکند تا جنس مورد نظر را پیش از گران شدن بخریم و هزینه را به مرور پرداخت کنیم.

مقدار تورم در حال حاضر به حدی بالا است که هر چقدر هم برای پس انداز تلاش کنیم میبینیم که جنس مورد نظر هر روز گران تر میشود، با اینکه خرید قسطی دارای سود میابشد اما باز هم با توجه به افزایش دائمی قیمت اجناس روشی با صرفه تر از پس انداز محسوب میشود.

 

خرید قسطی چگونه انجام میگیرد و شرایط آن چیست؟

خرید قسطی به روش های مختلفی صورت میگیرد که بسته به نوع کالا، مبلغ کالا و فروشگاه مورد نظر میتواند بسیار متفاوت باشد. اما اگر بخواهیم یک صورت کلی برای آن بیان کنیم خرید قسطی عموما متشکل از موارد زیر میباشد:

 

 • مبلغ پیش قسط یا پرداخت اولیه

در اکثر فروشگاه هایی که قابلیت خرید اقساطی ارائه میکنند مرسوم است که درصدی از مبلغ کالا را در هنگام خرید و تحویل کالای خریداری شده به مشتری دریافت میکنند. این درصد بسته به نوع جنس، مبلغ کالا، نحوه پرداخت و تعداد اقساط متغیر است و به نظر فروشگاه بستگی دارد اما عموما عددی بین 20 تا 40 درصد مبلغ کلی کالای مورد نظر است.

 

 • تعیین تعداد اقساط و محاسبه­ی سود

در خرید قسطی خریدار مبلغ بیشتری را برای کالا میپردازد، چرا که ابتدا کالا را تحویل میگیرد و سپس پول آن را به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت میکند و فروشنده برای آنکه متحمل ضرر نشود درصدی سود برای جنس خود در نظر میگیرد که در محاسبه نهایی روی مبلغ هر قسط اضافه میشود. درصد سود عموما به مبلغ جنس، تعداد اقساط و مبلغ پرداختی در هر قسط بستگی دارد و با اینکه باز هم به نظر فروشنده بستگی دارد اما عموما بین 10 تا 15 درصد محاسبه میشود

 

 • دریافت چک، سفته و معرفی ضامن

در مرحله بعدی پس از مشخص شدن تعداد اقساط و سود، مبلغ قابل پرداخت در هر وعده محاسبه شده و بر اساس آن از خریدار چک تاریخ دار دریافت میکنند. در این زمینه نیز هر فروشگاه قوانین مخصوص به خود را دارد، برخی از فروشگاه ها سفته نیز میپذیرند اما برخی از آنها علاوه بر چک تقاضای معرفی ضامن معتبر برای پرداخت مبلغ را نیز دارند.

 

 • تحویل کالا

پس از طی کردن مراحل گفته شده، کالای مورد نظر تحویل خریدار میگردد و او در حضور فروشنده آن را بررسی کرده و پس از تایید صحت و سلامت کالا معامله انجام میگیرد.

 

چرا ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط در بازار نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

همانطور که گفته شد امروزه خرید قسطی قسمت اعظمی از خرید های مردم در بازار را تشکیل میدهد. اما بسیاری از افراد در محاسبه­ی سود و میزان مجموع پرداختی در هر ماه دچار اشتباه میشوند و به طبع آن در محاسبات مالی خود به مشکلات جدی­ای برمی­خورند؛ چرا که محاسبه­ی سود هر قسط کار راحتی نیست و مستلزم ضرب درصد سود در کل مبلغ و تقسیم آن به تعداد اقساط است. از این رو بخش مالی نویدک ابزار آنلاینی را طراحی کرده است که به وسیله­ی آن میتوانید به راحتی و صرفا با وارد کردن ارقام و اطلاعات مورد نیاز قسط هر ماه را همراه با سود آن محاسبه کنید و از نگران پیش آمدن مشکلات مالی نباشید.

 

روش کار با ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط در بازار نویدک

کار با ابزار آنلاین محاسبه سود و قسط در بازار نویدک ساده است. در اولین قدم نوع پرداخت قسط یا همان روش پرداخت سود را از بین دو گزینه ماهیانه و سالیانه انتخاب کنید. سپس مبلغ باقی مانده­ی قسط بندی را به ریال در کادر قسمت دوم وارد کنید.

در قسمت سوم نرخ سود را به درصد وارد کرده و در مرحله­ی بعدی تعداد اقساط باقی مانده را وارد کنید. در پایان ابزار آنلاین به صورت خودکار قسط ماهانه، سود پرداختی و جمع اصل مبلغ به همراه سود پرداختی را به شما نمایش میدهد.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

 • فهیم
  1402/11/15 16:14
  اشتباه حساب میکند ، برای سود سالانه 23 درصد باز پرداخت 36 ماهه چیزی که بانک میزنه با این فرق داره در واقع زمانی که اقساط بیشتر میشود چون سر سال مالی مقدار کمتری از اصل پول پرداخت شده بدهی بیشتری برای سال بعدی میماند و مجدد شامل سود میشود.
  پاسخ دادن
  • ادمین نویدک
   1402/11/16 00:47
   فرمول محاسبه به روز هست
   اگر فرمول دقیق تری دارید با ذکر منبع ارائه دهید
   پاسخ دادن
 • علی مرادیان
  1402/08/17 18:17
  سپاس از شما و این نرم افزار بسیار عالی.
  کار من را راحت و دقیق انجام میده.
  پاسخ دادن
 • احمدرضا
  1402/05/24 20:37
  سلام
  متأسفانه درصد سود را بصورت ممیز نمی توان وارد کرد مثلاً 2.5 درصد
  پاسخ دادن
 • روش محاسبه سود ماهانه اشتباه است.
  1402/02/04 22:04
  اصل پول تقسیم بر تعداد ماه میشه اصل پول برای هر ماه ، بعد هم قسط هر ماه + عدد ماه مثلا ماه اول و یا دوم و یا سوم....ضرب در سود ماهانه که میشه قسط پلکانی که چون سو و اصل پول بصورت اقساط مساوی دریافت میشه باز به نفع بازار میشه..
  مبلغ قسط به ماه = اصل وام * نرخ سود تقسیم بر 1200 * (1 + (نرخ سود / 1200) به توان مدت ماه) / (((1 = نرخ سود / 1200) به توان مدت ماه) – 1)
  پاسخ دادن
 • افشار
  1401/11/23 15:38
  ازپول نزولی هم بیشترمحاسبه می کندظاهرا بایدراس گیری بکندکه ندارد
  پاسخ دادن