محاسبه وزن ایده آل

قد خود را در فرم زیر وارد کنید تا وزن مناسب شما بر اساس استانداردهای مختلف محاسبه و نمایش داده شود


 • اگر مرد هستید
 • براساس فرمول Robinson:
 • براساس فرمول Miller:
 • براساس فرمول Hamwi:
 • براساس فرمول Devine:
 • اگر زن هستید
 • براساس فرمول Robinson:
 • براساس فرمول Miller:
 • براساس فرمول Hamwi:
 • براساس فرمول Devine:

محاسبه آنلاین وزن ایده آل با فرمول های متفاوت

یکی از بزرگترین مشکلات امروز جهان، چاقی است. به دلیل تغییر سبک زندگی بشر نسبت به گذشته از تحرک بسیار کمتری برخوردار است و همچنین با تغییر عادات غذایی و رفتن به سمت غذاهای چرب و فست فود ها، سوخت و ساز بدن به کلی بهم ریخته و اکثریت افراد در کشور های توسعه یافته و در حال توسعه با این مشکل درگیرند. هر چند در سالهای اخیر تلاش های زیادی برای آگاهی مردم از خطرات چاقی و متعادل سازی وزن انجام گرفت، به طوری که امروزه سلامت فیزیکی و تناسب اندام یکی از دغدغه های افراد جامعه است. در همین راستا و همزمان با پیشرفت تکنولوژی پای ابزار های آنلاین نیز به این مسئله باز شد و مردم بسیاری از رژیم های غذایی و محاسبات مربوط به تناسب اندام را از طریق سایت ها و ابزار ها پیگیری میکنند.

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های ابزار های آنلاین سلامتی این است که فرمول های پیچیده­ی تناسب اندام را حذف کرد و عموم مردم توانستند تنها با وارد کردن اطلاعاتی نظیر قد و وزن فعلی، از وزن ایده آل خود مطلع شوند. در همین راستا نویدک نیز تعدادی از بهترین ابزار های حوزه­ی سلامت را برای شما تهیه کرده است که در ادامه با ابزار محاسبه­ی وزن ایده آل تنها با استفاده از قد در خدمت شما خواهیم بود. با ما همراه باشید.

 

در ابزار محاسبه ­ی وزن نویدک از فرمولاسیون های پیچیده­ای استفاده شده است که هر یک حاصل سال ها زحمت و تلاش دانشمندان خارجی بوده اند. 

 

در صدر این تلاش ها پروفسور رابینسون قرار دارد که بعد از سالها موفق شد به فرمول تناسب اندام به شرح زیر برسد:

وزن ایده آل برای مردان 53 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 4 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر قد بلند تر است.

وزن ایده آل برای زنان 48 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 3,5 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر بلند تر است.

در کنار تلاش های دکتر رابینسون، دکتر میلر نیز به نتایج نسبتا مشابهی دست یافته است:

وزن ایده آل برای مردان 57 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 3 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر قد بلند تر است.

وزن ایده آل برای زنان 54 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 2,5 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر بلند تر است.

 

همچنین در این زمینه فرمول هاومی را داریم به شرح زیر:

وزن ایده آل برای مردان 49 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 5,5 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر قد بلند تر است.

وزن ایده آل برای زنان 46 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 4 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر بلند تر است.

 

و در اخر فرمول معروف دیواین:

وزن ایده آل برای مردان 50 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 5 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر قد بلند تر است.

وزن ایده آل برای زنان 45 کیلوگرم برای یک و نیم متر + 4,5 کیلوگرم به ازای هر 5 سانتی متر بلند تر است.

 

همانطور که مشاهده کردید اعداد بدست آمده توسط این دانشمندان عموما به یکدیگر نزدیک است و با یک همپوشانی خوب میتوان وزن ایده آل هر فرد را تا حد زیادی درسا دراورد. فهمیدن وزن ایده آل هر شخص اولین قدم برای نزدیک شدن به تناسب اندام است اما برای خیلی از افراد استفاده از فرمول های بالا و سپس مقایسه­ی آنها با یکدیگر کار بسیار سختی است چرا که باید 4 فرمول ریاضی حل شود و تعدادی ضرب و جمع انجام شود تا در نهایت به اعداد مورد نظر برسند و همین مسئله باعث میشود خیلی از افراد تمایلی به محاسبه­ی وزن ایده آل خود نداشته باشند و در نتیجه به سمت آن نیز حرکت نکنند. ما در نویدک شرایطی را فراهم کرده ایم که هر شخصی تنها با وارد کردن قد خود بتواند جواب نهایی این 4 فرمول مختلف را بدست آورد و به راحتی با یکدیگر مقایسه کند. با ما همراه باشید.

 

چرا ابزار آنلاین محاسبه وزن ایده آل نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

امروزه ابزار های سلامت محور در سطح اینترنت به صورت گسترده قابل دسترسی هستند. هر کدام از این ابزار ها با روشی خاص کار میکنند و بسته به شرایط نتایج هر یک از آنها میتواند مفید واقع شود. یکی از بهترین ابزار ها در حوزه­ی سلامت ابزار محاسبه وزن ایده آل نویدک است؛ چرا که همکاران ما در تیم سلامتی و پزشکی نویدک این ابزار را با استفاده از جدیدترین متد های روز دنیا طوری طراحی کرده اند که شما تنها با وارد کردن قد خود بتوانید محدوده­ی وزن ایده آل خود را بدست آورید. اگرچه وزن ایده هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و عوامل زیادی از جمله ژنتیک، وزن استخوان، حجم غذا و ... در وزن ایده آل هر فرد تعیین کننده هستند اما با این حال ابزار محاسبه وزن ایده آل نویدک تنها با در نظر گرفتن قد و همپوشانی چندین متد میتواند تا حد زیادی وزن مناسب شما را بدست آورد.

 

روش کار با ابزار آنلاین محاسبه وزن ایده آل نویدک

یکی از ساده ترین و در عین حال پرکاربرد ترین ابزار های سلامت ابزار آنلاین محاسبه وزن ایده آل نویدک است؛ چرا که برای استفاده از این ابزار مفید تنها به دانستن قد خود احتیاج دارید!

برای استفاده از این ابزار قد خود را به سانتی متر وارد قسمت مشخص شده کنید و سپس ابزار به طور اتوماتیک نتایج وزن ایده آل شما را با تفکیک جنسیت و بر اساس فرمول ها و متد های به روز دنیا از جمله فرمول رابینسون، فرمول میلر، فرمول هاموی و فرمول دیواین به شما نشان میدهد و شما میتوانید با مقایسه­ی این اعداد با یکدیگر به راحتی محدود وزن ایده آل خود را بدست بیاورید و سپس با کاهش کالری دریافتی و افزایش متابولیسم بدن، همچنین با ورزش و تحرک بیشتر هرچه زودتر به تناسب اندام برسید و علاوه بر زیباتر جلوه کردن، طول عمر و سلامتی بیشتری نیز داشته باشید.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

 • ایمان
  1402/09/12 18:21
  بسیار عالی
  پاسخ دادن