پادکست کتاب صوتی شازده کوچولو

پادکست رایگان کتاب صوتی شازده کوچولو در قالب داستانی کوتاه چنان عمیق به مهمترین مفاهیم زندگی بشر میپردازد که نمیتوانید دست از خواندن آن بردارید این شاهكار اثري خيال انگيز است كه فلسفه دوست داشتن و عواطف انساني به تصویر می کشد


پادکست کتاب صوتی شازده کوچولو با دانلود رایگان

« روباه گفت: انسانها اين حقيقت را فراموش كرده­اند اما تو نبايد فراموش كني، تو تا زنده­اي نسبت به چيزي كه اهلي كرده­اي مسئولي »

بدون شک جمله بالا را پیش از این نیز خوانده­اید! معروف ترین جمله از یکی از مشهورترین کتاب های تاریخ! بله درست خواندید، شازده کوچولو با ترجمه به بیش از 280 زبان در دنیا یکی از معروف ترین، مشهورترین و پرخواننده ترین کتاب های تاریخ است که بر هر انسانی روی کره­ی زمین خواندنش واجب است. این کتاب بی­نظیر در قالب داستانی کوتاه چنان عمیق و ژرف به مهمترین مفاهیم زندگی بشر میپردازد که نمیتوانید دست از خوانش آن بردارید. این شاهكار اثري خيال انگيز است كه فلسفه دوست داشتن و عواطف انساني در بین سطرهاي آن به ساده ترين و  شیوا ترین در شكل ممکن تجزيه و تحليـل شـده و همچنین دو سنت اگزوپری در طی كتاب افرادی را كه با غرق شدن در دنیا ماديات و دلبستگی به تعصب­ها و خودخواهي ها از پاكي، صداقت، عاطفه و عشق دور شده اند را تحت نام آدم بزرگها نقد میکند.

شازده کوچولو کتابی همیشگی است، شما پس از یکبار خواندن این کتاب قطعا باز هم به آن مراجعه میکنید چرا که سخت دلتنگ این شاهکار ادبی خواهید شد؛ اما اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب شازده کوچولو را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

معرفی نویسنده

انتوام دو سنت اگزوپري در سال 1900 د ر شهر لیون فرانسه در خانواده­ای 7 نفره متولد شد. در 14 سالگی پدرش را و در 17 سالگی تنها برادرش را از دست داد. انتوان جوان برای گذراندن خدمت سربازی به نیروی هوایی ارتش ملحق شد و پس از پایان خدمت به عضویت دائمی آن درآمد، امری که در مسیر نویسندگی به شدت تاثیر داشت. خلبانی ارتش باعث شد تا او اقصی نقاط جهان را ببیند و در خلال این سفر ها نوشته هایش را در قالب کتاب به چاپ برساند، پیک جنوب را در میان بادیه نشینان مراکش نوشت و زمین انسانها را در سفری به امریکای جنوبی. مهم ترین اثر او یعنی شازده کوچولو نیز در زمان جنگ و اشغال فرانسه نوشته شد.

اگزوپری نويسنده اي انسان دوست و نازک خیال است که با ذوق بی حد و مرز به همراه نگارشی ساده و روان مطالب عمیق و بنیادین فلسفي را در قالب عبارت هاي ساده و كوتاه چنان استادانه مینویسد كه خواننده را مجذوب و محسور زيبايي كلام و شیوایی سخن میکند. این نویسنده بزرگ در طی جنگ به دفاع از میهن پرداخت و در جولای 1944 در یک عملیات شکار هواپیماهای آلمانی شد و دیگر بازنگشت.

 

پادکست کتاب صوتی شازده کوچولو با دانلود رایگان

 

جملات برگزیده پادکست کتاب صوتی شازده کوچولو

- خودپسندان بجز وصف خود هرگز چیزی نمی‌شنوند.
- مفهوم دنیا برای پادشاهان خیلی ساده است: همه مردم رعیت هستند.
- آخه می‌دونی چیه، وقتی خیلی دلت بگیره، دوست داری غروب آفتاب رو تماشا کنی.
- شازده کوچولو پرسید: از کجا بفهمم وابسته شدم؟ روباه جواب داد: تا وقتی هست نمی‌فهمی!
- ﺷﺎﺯﺩﻩ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﻏم‌ﺍﻧﮕﯿﺰﺗﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﯿﺎﯼ ﻭ ﮐﺴﯽ ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﻧﺸﻪ ﭼﯿﻪ؟ ﺭﻭﺑﺎﻩ ﮔﻔﺖ: ﺑﺮﯼ ﻭ ﮐﺴﯽ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﺸﻪ...!
- خیلی در بین آدم‌بزرگ‌ها زندگی کرده‌ام. خیلی هم خوب شناختمشان. اما این باعث نشده که نظرم در مورد آن‌ها عوض شود.
- آدم‌ها این حقیقت رو فراموش کردن. اما تو نباید فراموش کنی. تو همیشه مسئول اون چیزی هستی که اهلیش کردی. تو مسئول گلت هستی...

 

برشی از متن کتاب صوتی شازده کوچولو

« شازده كوچولو گفت: -خوشگليد اما تو خالي هستيد. نميشود برايتان مرد. »

« - اخترك من خیلی كوچك است همين قدر كه چند قدمي صندليت را جلو بكشي ميتواني هر چقدر دلت خواست غروب آفتاب را تماشا كنی، يك روز چهل و سه بار غروب را تماشا کردم، خودت كه ميداني... وقتي آدم خيلي دلش گرفته باشد از تماشاي غروب لذت ميبرد.

- پس خدا ميداند آن روز چهل و سه غروبه چه قدر دلت گرفته بوده! »

شازده کوچولو گفت: «آن روزها نتوانستم چيزي بفهمم. من باید روي رفتار و كار او در باره­اش قضاوت ميكردم نه روي گفتارش... عطرآگينم ميكرد. دلم را روشن ميكرد. نباید ازش بگريزم. بلکه باید به مهر و محبتي كه پشتِ آن كلك­هاي معصومانه­اش پنهان بود پي ميبردم. گلها پر هستند از اين جور تضادها. اما خب ديگر، من خام تر از آن بودم كه راهِ دوست داشتنش را بدانم!».

« گل به او گفت: - خب ديگر، دوستت دارم. اگر تو روحت هم از اين موضوع خبردار نشد تقصير من است. باشد، زياد مهم نيست. اما تو هم مثل من بي­عقل بودي... سعي كن خوشبخت بشوی دست دست نكن ديگر! اين كارت خلق آدم را تنگ ميكند. حالا كه تصميم گرفته­اي بروي، برو. »

« شازده كوچولو به آن طرف اخترك نگاهی انداخت و گفت: من نگاه كرده­ام، آن طرف هم هیچکسی نيست. پادشاه پاسخ داد: خب، پس خودت را محاكمه كن. اين كار بسیار سخت است، محاكمه كردن خود از محاكمه كردن ديگران خيلي مشكل تر است. اگر توانستي در مورد خودت قضاوت درستي بكني معلوم ميشود يك فرزانه­ی تمام عياري.»

 

«به مي­ خواره كه ساکت پشت يك مشت بطري خالي و يك مشت بطري پر نشسته بود گفت: -چه كار داري ميكني؟ مي خواره با لحن غمزده­اي جواب داد: -مي ميزنم. شازده كوچولو پرسيد: -مي ميزني كه چي؟ مي خواره جواب داد: -كه فراموش كنم. شازده كوچولو كه حالا ديگر دلش براي او ميسوخت پرسيد: -چي را فراموش كني؟ مي خواره همان طور كه سرش را مي­انداخت پايين گفت: -سر شكستگيم را. شازده كوچولو كه دلش ميخواست دردي از او دوا كند پرسيد: -سرشكستگي از چي؟ مي خواره جواب داد: -سرشكستگيِ ميخواره بودنم را»

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی خودت باش دختر با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی خودت باش دختر با دانلود رایگان

« شما مسئول زندگی خودتان هستید و هیچ چیز وجود ندارد که به شما بگوید حق زندگی کردن ندارید » شما برای کوچک بودن آفریده نشده اید! اگر بخواهیم…

پادکست کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد با دانلود رایگان

« وقتی که انسان عقاید خود را تغییر میدهد. اعمالش نیز دگرگون می شود » شاید با شنیدن اسم این کتاب تصور کنید با کتاب قصه های کودکان طرفید اما…

پادکست کتاب صوتی 48 قانون قدرت با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی 48 قانون قدرت با دانلود رایگان

« بهتر است به جای گله وشکایت، قدرتتان را افزایش دهید. هر چقدر که قدرتمند تر باشید به دوست، عاشق و شهروند بهتری تبدیل خواهید شد » آیا تا به…

پادکست کتاب صوتی راز شاد زیستن با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی راز شاد زیستن با دانلود رایگان

« از قدرت واژه‌ها غافل نمانید، همواره از واژه‌های مثبت و خوب استفاده کنید، واژه‌ها جادو می‌کنند » یکی از مهمترین اثار…

پادکست کتاب صوتی خودت را به فنا نده با دانلود رایگان 

پادکست کتاب صوتی خودت را به فنا نده با دانلود رایگان 

« زندگی شما اعمال شماست، نه افکار شما » کتاب خودت را به فنا نده : کمتر فکر کن و دل به زندگی بده اثر گری جان بیشاپ در سال ۲۰۱۶ منتشر شد.این…

پادکست کتاب صوتی تنفس هوای تازه با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی تنفس هوای تازه با دانلود رایگان

« از انسان وازدۀ امروزى دعوت می‌کند تا لحظه‌ای خود را از قید و بندهای زندگی مدرن برهاند و به آرامش گذشته بازگردد » کتاب تنفس هوای…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید