پادکست کتاب صوتی با چرا شروع کنید

پادکست رایگان کتاب صوتی با چرا شروع کنید با تعریف مفهوم رهبری و ویژگی‌های آن به شما تکنیک‌هایی یاد می‌دهد که با کمک آن‌ها می‌توانید به شخصی الهام‌بخش و موفق تبدیل شوید.


قسمت 1 : 

 

قسمت 2 :

 

قسمت 3 :

 

قسمت 4 :

 

قسمت 5 :

 

قسمت 6 :

 

قسمت 7 :

 

قسمت 8 :

 

قسمت 9 :

 

قسمت 10 :

 

قسمت 11 :

 

قسمت 12 :

پادکست کتاب صوتی با چرا شروع کنید با دانلود رایگان

« چرا حتی در میان کسانی که موفق هستند، تنها عده کمی می‌توانند موفقیت خود را پشت سر هم تکرار کنند »

کتاب با چرا شروع کنید در سال 2009 توسط سایمون سینک منتشر شد.  این کتاب یکی از آثار پر فروش سایمون سینک است و سینک در این کتاب قصد دارد تا به مخاطب خود بگوید که اگر از دلیل و چرای کاری که انجام می دهد یا می خواهد انجام دهد با خبر باشد، راحت تر میتواند آن کار راه انجام دهد. بعضی افراد ممکن است بدون بررسی و در نظر گرفتن مزایا و معایب یک کار، فعلی را انجام دهند اما قطعا پس از مدتی انگیزه آن ها برای انجام آن کار از بین خواهد رفت و نسبت به انجام آن کار بی تفاوت می شوند. بنا بر این ما نباید صرفا به نتیجه کاری که انجام می دهیم نگاه کنیم، چرا که وقتی چشممان فقط به نتیجه باشد ممکن است در میانه راه از ادامه کاری که مشغول انجام دادن آن هستیم نا امید شویم و کارمان را نیمه کاره رها کنیم.

 کتاب با چرا شروع کنید یک راهنما و الهام بخش خوب برای کسانی است که میخواهند دیگران را مدیریت و یا رهبری کنند، چرا که سینک معتقد است که افراد برای تبدیل شدن به یک رهبر یا فرد تاثیرگذار باید رفتار ها و ویژگی های بسیاری را در خود پرورش دهند و رهبری کردن گروهی از افراد، به طور ذاتی در افراد وجود ندارد و هر کسی میتواند به این ویژگی دست پیدا کند.

 

سینک در کتاب با چرا شروع کنید، شرح می دهد که رهبران موفق دنیا  از یک فرمول به نام حلقه طلایی استفاده میکنند. به گفته خود او، ایده حلقه طلایی را از فرمول نسبت طلایی ریاضیات ایده برداری کرده است که این فرمول ها به ما نشان می دهند در طبیعت اطراف ما،نظم به خصوصی حکم فرما است و وقتی که ما به دانه های برف یا برگ درختان و تقارن موجود بین آن ها نگاه میکنیم می توانیم متوجه این نظم و ترتیب به خصوص بشویم. دیدگاه سینک نسبت به حلقه طلایی این است که با استفاده از این فرمول می توانیم چگونگی تاثیر گذاری برند ها و افراد تاثیر گذار جهان را بهتر درک کنیم و به روش آنها برای الهام بخشی بین مردم پی ببریم.

پادکست کتاب صوتی با چرا شروع کنید با دانلود رایگان

حلقه طلایی متشکل از سه حلقه است که داخل یکدیگر قرار گرفته اند. اولین و بیرونی ترین لایه حلقه، «چه» نام دارد. حلقه «چه» به پرسش مهم چه کاری را انجام دادن می پردازد.  دومین حلقه، حلقه چگونه نام دارد که داخل حلقه «چه» قرار گرفته و حلقه میانی است. حلقه چگونه به چگونگی انجام کار و اینکه چطور کاری که میخواهید انجام دهید را انجام دهید می پردازد. حلقه سوم که داخلی ترین لایه حلقه طلایی است حلقه چرا نام دارد که به چرایی انجام کارتان می پردازد. شما میتوانید با استفاده از فرمول حلقه طلایی، درک مناسب تری نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید داشته باشید و یا حتی بتوانید الهام بخش دیگران در مسیر پیش رویشان باشید.

 

اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب با چرا شروع کنید را ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

معرفی نویسنده کتاب با چرا شروع کنید

سایمون سینک متولد 9 اکتبر 1973 در شهر ویمبلدون انگلستان،نویسنده و سخنران در حوضه انگیزشی و راهبری است. از مهم ترین و پر فروش ترین آثار سینک می توان به کتاب با چرا شروع کنید و بازی بی نهایت اشاره کرد. سینک با ایده های نو آورانه خود در سخنرانی ها و دست نوشته هایش توانست طرفداران زیادی را به خود جذب کند که از مهم ترین ایده های او می توان به ایده " حلقه طلایی" یا ایده " با چرا شروع کنید" اشاره کرد. سینک فارغ التحصیل رشته مردم شناسی دانشگاه براندیس است و در حال حاضر به عنوان مشاور راهبری و بازاریابی مشغول است. او همچنین در سال 2016 در اجلاس رهبران پیمان جهانی سازمان ملل به عنوان سخنران انگیزشی سخنرانی کرد.

 

نکوداشت‌های کتاب صوتی با چرا شروع کن

  • ویلیام یوری ( نویسنده، مردم‌شناس و متخصص مذاکره آمریکایی) : «با چرا شروع کن» یکی از مفیدترین و قدرتمندترین کتاب‌هایی است که در این چند سال خوانده‌ام. به شکلی ساده و زیبا به ما نشان می‌دهد که رهبران چگونه باید رهبری کنند. 
  • چاک هورنر ( ژنرال چهارستاره نیروی هوایی ایالات متحده) : کتاب با چرا شروع کن شعله‌هایی را درون من شعله‌ور ساخت. این کتاب می‌تواند شما را به سطوحی از تعالی برساند که هرگز آن‌ها را دست‌یافتنی نمی‌دانستید. 
  • مختار لمانی ( دیپلمات مراکشی کانادایی تبار) : هر داستان این کتاب شما را مجبور می‌کند تا مسائل را از دیدگاهی کاملاً متفاوت ببینید. دیدگاهی که چیزی از حقیقت کم ندارد.

 

برشی از متن کتاب صوتی با چرا شروع کنید

« جذبه هیچ ربطی به انرژی ندارد. وضوح چرایی است که جذبه را همراه خود دارد. جذبه از باور قطعی شخص به ایده ای بزرگتر از خودش به وجود می آید. در مقابل، انرژی به خاطر خوب خوابیدن در شب گذشته یا کافئین زیاد ایجاد می شود. انرژی میتواند هیجان بیاورد اما فقط جذبه است که میتواند الهام ببخشد. جذبه باعث وفاداری میشود اما انرژی این طور نیست.

 

انرژی را همیشه میتوان به سازمان القا کرد تا افراد انگیزه ی انجام کارها را داشته باشند. پاداش، ترفیع و یا سایر هویج ها و حتی چند تا چماق قطعاً می توانند کاری کنند که افراد سخت تر کار کنند؛ اما مانند تمام اغواگری ها تأثیرشان کوتاه مدت است. با گذشت زمان این روشها هزینه و استرس بیشتری به کارفرما و کارمندان القا میکنند و در نهایت به تنها دلیلی تبدیل میشوند که افراد سر کار حاضر میشوند. چنین چیزی وفاداری نیست، روشی برای تکرار کارهای هر روزه توسط کارکنان است. وفاداری کارکنان زمانی است که پیشنهاد پول یا مزایای بیشتر را رد میکنند تا بتوانند در شرکت بمانند. ارزش وفاداری بیشتر از دستمزد و مزایا است. کاری که هر روز انجام میدهیم نیز به ما الهام نمی دهد، مگر اینکه فضانورد باشیم. این هدف است که به خاطرش سر کار می آییم؛ سر کار نمی آییم تا دیواری را کامل کنیم، سر کار می آییم تا کلیسایی جامع بسازیم.»

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی با چرا شروع کنید اثر سایمون سینک دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی کنترل زندگیتان را بدست بگیرید با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی کنترل زندگیتان را بدست بگیرید با دانلود رایگان

« ایده‌ها زندگی‌تان را تغییر می‌دهند. ایده‌ای که در حال حاضر دارید و بر پایه آن عمل می‌کنید می‌تواند برای دستیابی…

پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی 23 راه برای غلبه بر تنبلی با دانلود رایگان

« موفقیت واقعی شما زمانی اتفاق می‌افتد که اقدامات روزانه خود را به درستی و به شکلی کاملا منظم انجام دهید » همه ما در زندگی روزهایی را…

پادکست کتاب صوتی زمانتان را مدیریت کنید با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی زمانتان را مدیریت کنید با دانلود رایگان

« همه افراد موفق می‌گویند که بسیار منظم هستند و مدیریت زمان خوبی دارند » کتاب زمانتان را مدیریت کنید اثر برایان تریسی، به شما کمک میکند…

پادکست کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت با دانلود رایگان

« راز شادی ساده است: کاری را که عاشق انجام دادنش هستی، پیدا کن و سپس همه‌ی انرژی‌ات را صرف آن کن » کتاب راهبی که فراری اش را فروخت…

پادکست کتاب صوتی پله پله تا اوج با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی پله پله تا اوج با دانلود رایگان

« فرق بین خوب و عالی فقط اندکی تلاش بیشتر است » پله پله تا اوج اثری که معتقد است اگر حالت خوب باشد، مسیر موفقیتت هموار شده و خود را به اوج…

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ثروتمند ترین مرد بابل با دانلود رایگان

« این کتاب با شیوه‌ای متفاوت به شما می‌آموزد که چگونه دارایی و اموال‌تان را افزایش دهید » کتاب ثروتمند ترین مرد بابل اثر جورج…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید