تبدیل تایم استمپ به تاریخ میلادی و شمسی و یا بالعکس

برای تبدیل Timestamp به تاریخ میلادی و شمسی و یا بالعکس ؛ ابتدا یکی از تب ها را انتخاب کنید و پس از ورود اطلاعات روی دکمه "محاسبه" کلیک کنید


زمان یونیکس (Unix Timestamp)


سال
ماه
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
نتیجه مورد نظر :
سال
ماه
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
نتیجه مورد نظر :

تبدیل آنلاین تایم استمپ به تاریخ شمسی ، میلادی و برعکس

اصطلاح Timestamp از لحاظ لغوی به معنای برچسب زمان می باشد و از لحاظ علم جدید دیجیتال به ثبت واحد زمانی مشترک توسط یک کامپیوتر و دیوایس گفته می شود. که این واحد زمانی در هر نقطه و توسط هر دیوایس دیگری قابل خوانده شدن و محاسبه دقیق می باشد. برای اینکه شما بتوانید تبدیل تاریخ شمسی و میلادی به تایم استمپ Timestamp را انجام دهید باید از سایت و نرم افزار خاصی استفاده کنید. 

 

کاربرد های Timestamp در علم جدید

استفاده از این واحد در پروژه های الکترونیکی که نیاز به محاسبه دقیق زمان در عرصه بین المللی دارند بسیار رایج و حیاتی است. در این بخش به کاربرد این واحد در انواع پروژه های اشاره خواهیم کرد:

  1. پروژه هایی که نیاز به ذخیره زمان دارند: در برخی از برنامه هایی که به صورت بین المللی و در موقعیت های زمانی و مکانی مختلف ثبت زمان را داریم کاربرد دراد. همچنین به دلیل تعداد بالای این ثبت زمان ها نیاز به حجم و حافظه بالا خواهیم داشت که با توجه به حجم پایین این نوع زمان استفاده از آن بسیار متداول است.
  2. در پروژه هایی که نیاز است تا زمان را به زمان محلی تبدیل کنیم: در مواردی که ما در انجام مراحل یک برنامه تغییر زمان داریم و نیاز دریم تا زمان  را به زمان  محلی تبدیل کنیم از  Timestamp می توان استفاده کرد که بسیار عالی و کاربردی است.
  3. در انجام طرح هایی که نیاز به محاسبه دقیق ریاضی و محاسباتی بر روی زمان داریم. در برخی طرح ها نیاز داریم تا یک سری محاسبات بسیار  دقیق بر روی زمان داشته باشیم که اگر از این واحد استفاده نکنیم قطعا به مشکل بر خواهیم خورد.
  4. در پروژه هایی که نیاز است از انتقال زمان داشته باشیم: در برخی مواقع نیاز است تا انتقال زمان از فناوری هایی مانند GPRS داشته باشیم و این انتقال ممکن است توسط سیستم و دیوایس دیگری دریافت شود و اگر به این صورت نباشد حتما اشتباه شده و این انتقال به درستی صورت نخواهد پذیرفت.

 

تبدیل تاریخ شمسی و میلادی به تایم استمپ Timestamp  به چه طریقی امکان پذیر می باشد؟

با توجه به حساسیت این مورد و روند افزایشی استفاده از آن در سال ها اخیر در طرح ها شرکت ها و سایت های مختلف اقدام به برنامه نویسی برای تبدیل انواع تاریخ و ساعت به Timestamp کرده اند. برخی از این برنامه ها به صورت آفلاین بوده و قابلیت نصب بر روی گوشی  و سیستم شما را دارند و بعضی دیگر به صورت آنلاین می باشند و در سایت قابلیت انجام دارند.یکی  از سایت های بروزی که قادر است تا این تبدیل را به صورت دقیق برای شما انجام دهد سایت نویدک می باشد که علاوه بر محاسبه و تبدیل این مورد دارای امکانات و ابزار  محاسباتی دقیق  دیگری از جمله: محاسبات دقیق پزشکی، تکنولوژی، مالی، حقوقی، مهندسی، زمان و ریاضی می باشد. شما در این سایت می توانید با اطمینان خاطر پروژه های محاسباتی خود را انجام داده و از اعداد بدست آمده بعنوان دیتای قابل اعتماد بهره ببرید. 

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید