زمان سنج و تایمر شمارش معکوس

کافیست ساعت و دقیقه و ثانیه مورد نظر را وارد کنید و بر روی شروع کلیک کنید


00:00:00

زمان سنج و تایمر شمارش معکوس زمان آنلاین

زمان سنجی امروز یکی از کار هایی است که همه ما انجام میدهیم، با اینکه ساعت ها از دیر باز مورد توجه مردم قرار گرفته بودند اما در یک قرن اخیر بسیار با زندگی ما در هم پیچیده شده­اند، به طوری که تصور زندگی بدون اندازه گیری زمان برای اکثر مردم بی معناست. در حال حاضر ما تنها از ساعت ها برای اگاه شدن از زمان استفاده نمیکنیم، بلکه از آنها برای محاسبه­ی زمان رسیدن، برای تعیین زمان خواب و بیداری، رسیدن به یک قرار مهم و ... نیز استفاده های زیادی میکنیم. در حقیقت امروزه ما ساعت ها را به گونه­ای به خدمت گرفته­ایم که در زمان مشخص به ما خبر بدهند.

ما در نویدک ابزاری را فراهم کرده­ایم که شما بتوانید در آن زمان مورد نظر را تعیین کرده و ابزار آنلاین تایمر و شمارش معکوس نویدک در سر زمان مشخص شده به شما اطلاع میدهد. برای توضیح درباره ابزار و تعریف تایمر با ما همراه باشید.

 

تاریخچه ساعت

بشر از زمان های خیلی دور به اهمیت سنجش زمان پی برد. نخستین ساعت های جهان نیز به همین خاطر ساخته شدند. در حدود چهار هزار سال پیش بود که در مصر باستان ساعت های آبی ساخته شد و پس از آن در تمدن های ایران و روم باستان از ساعت های خورشیدی استفاده شد. آب و خورشید اولین عناصری بودند که بشر در گذشته با استفاده از آنها زمان زمان را می­سنجید. به مرور ساعت های شنی و ساعت های شمعی نیز به ابزار های اندازه گیری زمان اضافه شد، با این تفاوت که این ساعت ها عملا زمان سنج بودند؛ چیزی که ما امروزه به آن تایمر میگوییم. در ادامه با نویدک به توضیح تایمر ها یا زمان سنج ها میپردازیم.

 

تایمر چیست و چه فایده­ای دارد؟

تایمر یا زمان ‌سنج نوعی مخصوص از ابزار های سنجش زمان است که برای اندازه ‌گیری مدت زمانی مشخص به کار میرود، تفاوت تایمر با کرنومتر در این است که کرنومتر ها زمان را از صفر میشمارند و حد بالایی ندارند، اما تایمر ها شمارش معکوس انجام میدهند یعنی شمارش را از حدی که برای آن تعریف میکنیم اغاز میکند و سپس با رسیدن به صفر با زنگ زدن ما را مطلع میکند . یکی از قدیمی ترین نمونه های تایمر یا زمان سنج معکوس ساعت شنی است. این ساعت از دو شیشه­ی متصل به هم تشکیل شده است که در یکی شن ریخته میشود و دیگر خالی است. بین این دو شیشه سوراخ کوچکی تعبیه میشود و با هر بار برگرداندن ساعت مدت زمانی خاص طول میکشد تا شن ها از یک طرف به طرف دیگر منتقل شوند. یکی دیگر از نمونه های قدیمی تیامر یا زمان سنج معکوس ساعت شمعی است. ساز و کار این ساعت به طوری است که یک میخ را در قسمتی از یک شمع مومی قرار میدهند و شمع را روشن میکنند. پس از گذشت زمان مورد نظر، شمع که ارام ارام سوخته به میخ میرسد و میخ رها شده و با افتادن در ظرف فلزی که در زیر شمع قرار میدهند، تولید صدا میکند و رسیدن به زمان مورد نظر را به شما اطلاع میدهد.

امروزه از تایمر ها استفاده­ی فراوانی میشود، کلید های دارای زمان که در فر ها استفاده میشود یکی از این نمونه هاست، آلارم ساعت یا همان زنگ هشیاری که امروزه تمامی ما از آن استفاده میکنیم نیز به نوعی تایمر محسوب میشود.

تایمرها انواع گوناگونی دارند اعم از مکانیکی، الکترونیکی و یا الکترومکانیکی که در قالب های مختلف قابل تهیه هستند؛ اما یکی از پرکاربرد ترین انواع تایمر و زمان سنج معروف زمان سنج های کامپیوتری هستند که توسط سیستم کار میکنند. تایمر های کامپیوتری گونه های مختلفی دارند، بعضی از آنها نیاز به نصب دارند و برخی نیز مانند ابزار آنلاین زمان سنج و تایمر شمارش معکوس نویدک به راحتی از هر دستگاهی قابل دسترسی هستند و استفاده از آن نیاز به هیچ پیش نیازی ندارد.

 

چرا ابزار آنلاین زمان سنج و تایمر شمارش معکوس زمان نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

ابزار آنلاین زمان سنج و تایمر شمارش معکوس نویدک بر پایه­ی کد نویسی های دقیقی نوشته شده است که حداکثر دقت را در اندازه گیری زمان دارند. همچنین از نکات متمایز کننده­ی این ابزار میشود به این نکته اشاره کرد که این تایمر نیاز به نصب ندارد و به راحتی و با استفاده از هر دستگاهی میتوان آن را به کار گرفت؛ از این رو یکی از بهترین گزینه ها برای زمان هایی است که منتظر خبری خاص یا رسیدن یک شخص و ... هستید.

 

روش کار با ابزار آنلاین زمان سنج و تایمر شمارش معکوس زمان نویدک

برای استفاده از زمان سنج آنلاین و تایمر شمارش معکوس زمان نویدک کافی است تا زمان مورد نظر خود را به صورت ساعت، دقیقه و ثانیه در قسمت قرار داده شده وارد کنید، سپس دکمه شروع را بزنید تا ابزار آغاز به کار کند.

پس از شروع دو دکمه ظاهر میشوند که با زدن دکمه توقف تایمر به صورت موقت می­ایستد و پس از زدن دکمه شروع دوباره به شمارش معکوس خود ادامه میدهد.

گزینه­ی دوم تنظیم مجدد نام دارد و همانطور که از اسم آن پیداست برای ریست کردن و راه اندازی مجدد تایمر و زمان سنج معکوس به کار میرود.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید