ساخت پسورد تصادفی

ابتدا طول پسورد را مشخص کنید ، با گزینه های بعدی می توانید کاراکترهای پسورد را تغییر دهید، در نهایت روی دکمه "ایجاد پسورد" کلیک کنید


طول پسورد (کاراکتر)

حروف کوچک (a-z) حروف بزرگ (A-Z)
اعداد (0-9) کاراکتر های خاص (!@$..)

تولید رمز عبور و پسورد تصادفی آنلاین

امروزه ، با زياد شدن تعداد حساب هاى كاربرى در شبكه هاى اجتماعى و سرويس هاى اينترنتى مختلف ، به طبع اطلاعات كاربران نيز بيشتر در معرض خطر قرار دارد. افراد سودجو مى توانند با وارد شدن به اكانت هاى مختلف كاربران ، به اطلاعات شخصى آنها دست پيدا كنند و از این طریق دزدی و سو استفاده های زیادی انجام میدهند. تنها چیزی که بین هکر ها و اکانت های کاربران قرار دارد، گذر واژه یا پسورد است.

اما اساسا پسورد به چه معناست و به چه پسوردی قوی میگویند؟ برای پاسخ این سوال و اطلاعات تکمیلی درباره­ی پسورد و روش های ساخت و شکستن آن با نویدک همراه باشید.

 

پسورد يا گذر واژه چيست؟

پسورد يا رمز عبور ، در واقع به تعدادى كاراكتر يا نويسه گفته مى شود كه براى تاييد هويت و اصالت سنجى در اكانت هاى مختلف و سرويس هاى الكترونيكى استفاده مى شود. در واقع پسورد ، مانند کلید در دنیای دیجیتال است. همانطور که کلید درب خانه باعث ورود به منزل میشود، در جهان صفر و یک پسورد یا گذر واژه نشان دهنده اعتبار شخص وارد شده به حساب كاربرى به عنوان صاحب آن حساب است پس باید در ساخت آن نهایت دقت را به خرج بدهید.

يكى از بهترين راه ها براى جلوگيرى از ورود آسان هكر ها و افراد سودجو به اكانت شما ، داشتن پسورد يا گذر واژه قوى است. چرا که یک پسورد قوی مى تواند كار هكرها را به اندازه­ای سخت كند که موفق به باز کردن اکانت شما نشوند. معمولا در ساخت پسورد ها ، از نويسه هاى تركيبى مانند اعداد ، علائم نگارشى ، حروف كوچك و بزرگ استفاده مى شود.

 

همانطور که ذکر شد پسورد هاى پيچيده و سخت ، بايد تركيبى از اعداد ، كاراكتر ها، حروف كوچك و حروف بزرگ باشند تا دست يابى به آن توسط هكر ها بسيار سخت باشد و برنامه های پسورد شکن نیز نتوانند به راحتی آنها را باز کنند.

این برنامه ها که بر اساس قانون جایگشت ریاضیات کار میکنند به ازای هر رقمی که به پسورد اضافه شود مدت زمان بسیار بیشتری را لازم دارند تا بتوانند پسورد را حدس بزنند و در عمل پسوردی که شامل اعداد و ارقام، حروف بزرگ و کوچک و نماد ها و علایم باشد و طول آن نیز بیش از 16 رقم باشد جزو پسورد های بسیار قوی محسوب شده و شکستن آن غیر ممکن میشود.

اما شايد شما نيز مانند بسيارى از انسان هاى ديگر ، از پسورى كه براى اكانت خود تعريف ميكنيد اطمينان نداشته باشيد و توليد يك رمز عبور پيچيده براى شما سخت باشد.

به همين منظور ، شما مى توانيد از ابزار آنلاين توليد پسورد تصادفى ايزى تولز استفاده كنيد. اين ابزار به صورت آنلاين و در سريع ترين زمان ممكن يك پسورد پيچيده و تركيبى را در اختيار شما قرار مى دهد.

 

ویژگی های یک پسورد قوی و قدرتمند چیست؟

معمولا يك پسورد پيچيده ، ويژگى هاى مختلفى دارد كه رعايت آن ها مى تواند باعث بالا رفتن امنيت پسورد و ايمن تر شدن آن شود كه در ادامه به برخى از آن ها مى پردازيم :

  • بهتر است رمز عبور از اطلاعات قابل دسترس اطرافیان مانند شماره تلفن ، تاريخ تولد خود یا يكى از اعضاى خانواده ، آدرس محل كار ، تاريخ ازدواج و از اين قبيل اطلاعات تشكيل نشده باشد.
  • بهتر است در ساخت رمز عبور ، از حروف كوچك و بزرگ ، در كنار علائم نگارشى و اعداد استفاده شود تا پيچيدگى آن بالاتر رود.
  • بهتر است در ساخت پسورد از يك منطقه خاص از كيبورد استفاده نشود و نويسه ها در سطح كيبورد پخش شده باشند.
  • بهتر است از حداكثر ميزان نويسه هاى مجاز استفاده شود و پسورد كوتاه نباشد.

همچنین مى توانيد براى بالاتر رفتن ايمنى پسورد خود ، از پسورد ساز تصادفى نویدک استفاده كنيد.

 

چرا ابزار آنلاین ساخت پسورد تصادفی نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

ساخت پسورد های قوی همواره یکی از دغدغه های انسان امروزی بوده و هست. تقریبا تمامی ما نگرانیم که پسورد های شخصی ما به طریقی هک یا شکسته شوند. در حال حاضر تیم سایبری نویدک ابزاری را طراحی کرده است که میتوانید به کمک آن پسورد های غیر قابل هک شدن بسازید. از طرفی همانطور که میدانید بسیاری از سایت ها شرایط خاصی برای قرار دادن پسورد دارند؛ در این زمینه نیز میتوانید از ابزار ساخت پسورد تصادفی نویدک کمک بگیرید چرا که این ابزار آنلاین علاوه بر اینکه پسورد های بسیار طولانی و تصادفی برای شما میسازد، همچنین این امکان را دارد که بنا به سلیقه­ و نیاز شما پسورد حاصله را با اعداد، حروف بزرگ و کوچک و همچنین کاراکترهای خاص تشکیل دهد.

 

روش کار با ابزار آنلاین ساخت پسورد تصادفی روز نویدک

ابزار ساخت پسورد تصادفی نویدک در عین سادگی بسیار کاربردی است و شما میتوانید تنها با چند کلیک پسورد به شدت قدرتمندی برای خود بسازید.

برای ساخت پسورد در اولین مرحله با استفاده از نواری که در زیر قسمت طول پسورد برای شما تعبیه شده است تعداد کاراکتر مورد علاقه­ی خود را انتخاب کنید. طول پسورد شما بر حسب انتخاب و سلیقه­ی شخصی میتواند بین 4 تا 30 کاراکتر باشد.

پس از انتخاب طول پسورد شما میتوانید مواردی را که مایل هستید داخل پسورد به کار برود را انتخاب کنید. با فعال کردن گزینه سمت راست بالا، میتوانید به پسورد خود حروف کوچک اضافه کنید؛ با فعال کردن گزینه­ی چپ بالا، میتوانید پسوردی شامل حروف بزرگ داشته باشید. فعال کردن گزینه­ی قسمت پایین سمت راست اعداد 0 تا 9 را به پسورد شما اضافه میکند و در آخر گزینه­ی پایین سمت چپ مسئولیت افزودن نماد ها و کاراکتر های خاص به پسورد شما را دارد.

لازم به ذکر است هر چه طول پسورد بلند تر باشد و هر چه گزینه هایی بیشتری را فعال کنید، پسورد شما قوی تر و شکستن آن تقریبا غیر ممکن میشود.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید