ساخت بارکد

کافیست متن ، عدد یا هر نوع اطلاعات مورد نظر خود را وارد کنید و بروی ساخت بارکد کلیک کنید تا بارکد ساخته و نمایش داده شودساخت بارکد خطی و میله ای آنلاین

ساخت بارکد با نویدک آسان ترین راه ساخت بارکد در اینترنت است، اما پیش از آموزش کار با ابزار ساخت بارکد نویدک ابتدا باید به توضیح مفهوم بارکد بپردازیم که اساسا بارکد چیست و چه کاربردی در جهان امروز دارد. با ما همراه باشید.

 

باركد چيست؟

باركد ، روش خاصى از ثبت اطلاعات يك محصول روى يك سطح است. 

باركد ها توسط يك دستگاه پويشگر نورى ، به نام باركد خوان ترجمه و خوانده مى شوند.

در برخى از محصولات ، باركد محصول را داخل يك عكس يا تصوير مخفى مى كنند ، كه در اين صورت مى توان با استفاده از نرم افزار هاى خاص باركد را از داخل تصوير بيرون كشيد و آن را شناسايى كرد.

يكى از فوايد باركد ، كمتر شدن احتمال بروز خطا هاى مختلف ، در زمان وارد كردن و ثبت اطلاعات يك محصول در كارهاى صنعت و تجارت است. باركد با فناورى خاص خود ، باعث صرفه جويى در وقت و اجراى دقيق تر فعاليت هاى ثبت اطلاعات محصول مى شود.

در حقيقت باركد به زبان ساده ، مجموعه اى از علائم و نويسه هاى خاصى است كه قابليت تبديل اطلاعات مورد نظر و مختلف را به كد هايى ميله اى شكل دارد.

باركد ها با تجهيزات نسبتا ابتدايى شناسايى و خوانده مى شوند.

در مجموع میتوان گفت بارکد انقلابی در سیستم دسته بندی و فروش لوازم به وجود آورد چرا که تعریف آنها را در کامپبوتر بسیار راحت تر کرد.

 

استاندارد هاى باركد

باركد ها ، داراى زبان هاى مختلفى هستند كه مى توان اطلاعات را به اين زبان ها تبديل كرد.

اين زبان ها ، قوانين و مقررات خاصى جهت تبديل نويسه ها به اطلاعات دارند.

اين استاندارد ها اعداد ، حروف ، علائم نگارشى و… را به استاندارد هاى گوناگونى ترجمه كنند. همچنين اين قواعد و استاندارد ها در چاپ كردن اطلاعات و نمايش اطلاعات ، چاپ كد ها ، بروز خطاها و نوع اطلاعات با يكديگر تفاوت دارند.

استاندارد هاى باركد ، استفاده هاى متفاوت و گوناگونى دارد كه مى توان در مواقع مختلف از آن استفاده كرد. اي استاندارد ها در الگو هاى ترجمه و چاپ و روش هاى ساخت كد باهم متفاوت اند.

براى مثال ، استاندارد EAN يكى از معروف ترين استاندارد هاى باركد است كه در توليدى ها و خط هاى توليد استفاده مى شود. اين استاندارد مى تواند اعداد صفر تا نه ، حروف الفباى انگليسى ، علائم نگارشى و فاصله ( space ) را بخواند و ترجمه كند.

استاندارد هاى ديگرى نيز براى باركد ها وجود دارد كه هركدام در جاى مناسب خود استفاده مى شوند.

 

كاربرد هاى باركد

كاربرد سيستم باركد ، تنها وابسته به سيستم هاى توليدى نمى شود و مى توان از اين سيستم استفاده هاى گوناگونى كرد. در ادامه به برخى از اين كاربرد ها مى پردازيم :

سيستم فروش و انبار ها :

در توليدى ها و انبار هاى توليد كالا ، با باركد دار كردن كالا مى توان به روند شناسايى كالا و كنترل محاسبات سرعت بخشيد. اين كار سبب مى شود تا عمليات انبار گردانى و تهيه گزارشات انبار با سرعت و دقت بسيار بيشترى انجام شود و ديگر خبرى از بروز خطاهاى احتمالى انسانى نيست.

مديريت حضور و غياب افراد :

در برخى از شركت ها و كارخانه ها ، كارمندان مختلف با داشتن كارت هايى حاوى اطلاعاتى به صورت باركد ، ساعت حضور و غياب خود در محل كار را مشخص كرده و در بعضى از مواقع مى توانند با اين كارت ها به قسمت هاى مختلفى از محيط كار خود دسترسى پيدا كنند.

 

چرا ابزار آنلاین ساخت بارکد نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

همانطور که پیشتر گفتیم بارکد یک تیکت دیجیتالی است، پس در حقیقت شما به صورت دستی قادر به تهیه بارکد نیستید بلکه الزاما باید از ابزار های موجود در اینترنت کمک بگیرید. برنامه ها و سایت های زیادی هستند که اعداد را تبدیل به بارکد میکنند اما ما در نویدک ابزار آنلاینی را طراحی کرده­ایم که به کمک آن میتوانید هر نوع ترکیبی از اعداد و حروف را به سادگی به بارکد تبدیل کنید و علاوه بر اینکه از سالم و کاربردی بودن بارکد ساخته شده اطمینان خاطر داشته باشید؛ بتوانید به آسانی و تنها با یک کلیک آن را دانلود کرده و بنا به نیاز و سلیقه­ ی خود از بارکد منحصر به فرد خود استفاده کنید.

 

روش کار با ابزار آنلاین ساخت بارکد نویدک

کار با ابزار آنلاین ساخت بارکد نویدک بسیار ساده است. اعداد یا حروفی را که میخواهید با آنها بارکد درست کنید را در کادر وسط صفحه قرار دهید. سپس بر روی ساخت بار کد کلیک کنید. خواهید دید که ابزار آنلاین ساخت بارکد نویدک به سرعت بارکد مورد نظر شما را ساخته است و شما میتوانید با کلیک بر روی گزینه دانلود بارکد آن را دانلود کنید.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید