ساخت کد ملی آنلاین

برای استفاده کافی است روی دکمه ساخت کد ملی جدید کلیک کنید تا کد ملی برای شما تولید شود


کدملی مورد نظر

کدملی مورد نظر

کد ملی ساز و تولید کننده کد ملی آنلاین

اگر نام و نام خانوادگی خود را در اینترنت جستجو کرده باشید، حتما از نتایج بی­شماری که به دست آمده متعجب شده­اید. بله! افراد بسیاری وجود دارند که نام و نام خانوادگی مشابه ما دارند، پس چگونه باید ثابت کنیم که اموال هر شخص برای خودش است؟ برای حل این مشکل یک متغیر دیگر به نام و نام خانوادگی اضافه شد، نام پدر، اما اگر فردی با نام و نام خانوادگی شما، نام پدری مشابه شما داشت چه می­شود؟ برای حل این مشکل دولت ها به هر شهروند یک کد یکتا اختصاص میدهند که نشانگر هویت آن فرد است. در ایران به این شناسه­ی یکتا « کد ملی » میگوییم؛ اما کد ملی چیست؟ و چرا نیاز به ساخت یک کد ملی دیگر داریم؟ برای پاسخ این سوالات با نویدک همراه باشید.

 

کد ملی چیست؟

کد ملی یک شماره 10 رقمی اختصاصی برای هر فرد است که سه رقم اول آن نشانگر شهر محل تولد آن فرد میباشد. در ایران استفاده از کد ملی در دهه هفتاد تصویب شد و در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفت و تا پیش از آن افراد از شماره شناسنامه در مدارک هویتی خود استفاده میکردند.

ذکر این نکته حائذ اهمیت است که برای افراد متولد دهه هفتاد و بعد از آن کد ملی و شماره شناسنامه یکی هستند، اما برای متولدین دهه شصت و ما قبل آن کد ملی با شماره شناسنامه تفاوت دارد. در متولدین ما قبل هفتاد شماره شناسنامه کدی سه یا چهار رقمی است که امروزه کاربرد خاصی ندارد و کد ملی جایگزین آن شده است.

از سال 1387 نیز کارت های ملی صادر شد. کارت ملی یکی از مهمترین مدارک هویتی هر فرد ایرانی است که اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، کد ملی، نام پدر، تاریخ تولد و کد پستی روی آن درج شده است و ارزشی هم اندازه با شناسنامه دارد.

 

دلیل به وجود آمدن شماره ملی علاوه بر مسئله ذکر شده در بخش قبلی، این مورد بود که مراکز دولتی، قضایی، نظامی و انتظامی بتوانند با استفاده از این شماره به اسناد و سوابق افراد از قبیل نام و نام خانوادگی، نام پدر و مادر، محل تولد، تاریخ تولد و همچنین اطلاعات جزئی تری نظیر تاریخ و محل تحصیل، وضعیت تاهل، وضعیت نظام وظیفه، تعداد فرزند و غیره که در سازمان ثبت احوال کشور ثبت شده است دسترسی پیدا کنند. 

لازم به ذکر است که هر فرد در هنگاه ثبت نام کارت ملی انگشت نگاری میشود و این مورد به سیستم های انتظامی کشور در زمینه پیدا کردن مجرمین از طریق اثر انگشت کمک شایانی میکند.

جالب است بدانید که طبق آمار اعلام شده توسط سازمان ثبت احوال تا کنون بیش از صد میلیون کد ملی صادر شده است که طبیعتا تعدادی از آن افراد امروزه در قید حیات نیستند.

 

موارد استفاده از کد ملی

امروز تقریبا انجام هر کار و خدمات دولتی منوط به ارائه کد ملی میباشد. در کارهای بانکی نظیر ساخت و افتتاح حساب، دریافت وام و حتی دریافت و واریز وجه نقد نیز الزاما باید کد ملی ارائه کرد. علاوه بر بانک ها برای ثبت‌ نام در آزمون ها، سازمان ها، مدارس و دانشگاه ها نیز از کد ملی استفاده میشود. همچنین برای خرید بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما، رزرو هتل، انجام سفر های داخلی و خارجی و در مجموع برای هر فعالیتی که نیاز به احراز هویت داشته باشد به کد ملی احتیاج دارید.

 

چرا ابزار آنلاین ساخت کد ملی نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

همانطور که گفته شد کد ملی یکی از مهم ترین مدارک شناسایی افراد است که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. اگر افراد زیادی شماره ملی شما را داشته باشند از نظر امنیتی در خطر قرار خواهید گرفت چرا که متاسفانه افرادی وجود دارند که از کد ملی دیگران سو استفاده میکنند، این افراد سودجو با استفاده از شماره ملی اشخاص اقدام به جعل مدارک هویتی نظیر شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، پاسپورت و غیره میکنند و از این طریق ضرر های جبران ناپذیری را به فرد و جامعه وارد میکنند؛ به طور نمونه این افراد گاهی با استفاده از کد ملی و مدارک شناسایی جعل شده اقدام به ساخت حساب های بانکی متعدد میکنند و سپس از این حساب ها برای پول شویی، سایت های بت و شرط بندی، اخاذی، مال خری، دزدی و کار های مجرمانه­ای از این قبیل استفاده میکنند.

 

به همین جهت بهتر است که به جز در موارد ضروری و اقدامات دولتی و قانونی، اگر در جایی از ما شماره ملی و اطلاعات هویتی خواستند از کد ملی اصلی خود استفاده نکنیم، چرا که ممکن است ناخواسته باعث ایجاد ضررهای هنگفتی برای خود و اطرافیانمان شویم. با تمام این توضیحات گاهی در فضای اینترنت، برخی از سایت ها ارائه خدمات خود را منوط به وارد کردن کد ملی کرده­اند، در چنین شرایطی اگر بخواهید به جای شماره ملی خود عددی تصادفی را وارد کنید با خطا مواجه خواهید شد، چرا که کد ملی از طریق فرمول خاصی ساخته میشود و هر عدد 10 رقمی­ای الزاما کد ملی نیست. در این شرایط بهترین کار استفاده از ابزار آنلاین ساخت کد ملی نویدک میباشد، به این دلیل که این ابزار آنلاین با استفاده از فرمول های دقیق و حساب شده، در کسری از ثانیه یک کد ملی 10 رقمی صحیح برای شما آماده میکند و میتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از ابزار آنلاین ساخت کد ملی نویدک

ابزار آنلاین ساخت کد ملی نویدک به ساده ترین حالت ممکن طراحی شده است و برای استفاده از آن تنها کافی است دکمه « ساخت کد ملی جدید » را فشار دهید تا کد ملی جدید و صحیح برای شما ساخته شود.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

  • پریا رضایی میگه: پاسخ دادن
    پریا رضایی هستم کد ملی و گم کردم درخواست جدید کد ملی میخوام لطفا رسیدگی کنید