محاسبه معدل

نام درس ، نمره ای که گرفته اید و تعداد واحد آن درس را وارد کنید و سپس روی دکمه احتساب کلیک کنید


نام درس نمره واحد حذف
اضافه کردن سطر

محاسبه آنلاین معدل و میانگین اعداد

معدل یا میانگین نمره شما عددی است که نشان می دهد به طور متوسط در دوره یا ترم خود ​​چقدر خوب عمل کرده­اید و به صورت کلی نشان دهنده­ی این است که در طول تحصیلات خود نسبت به مرز تعیین شده نمرات بالاتری را یا کسب کرده­اید یا پایین­تر. سپس از این عدد برای ارزیابی اینکه آیا استانداردها و انتظارات تعیین شده توسط سیستم اموزشی، مدرسه و دانشگاه را برآورده می کنید یا نه ، استفاده می شود.

در حقیقت اساتید و آموزگاران شما برای ارزیابی پیشرفت یا موفقیتتان در درس مورد نظر به شما نمره می دهند . در نتیجه معدل شما نمره ای است که برای ارزیابی موفقیتتان در درس یا ترم مورد نظر استفاده میشود.

وقتی می خواهید در یک دانشگاه یا مدرسه­ ثبت نام کنید اهمیت معدل بیش از پیش آشکار میشود و معدل شما به عنوان یکی از اصلی­ترین الزامات، مورد استفاده قرار   می­گیرد . اگر تلاش های درسی شما در حد و اندازه نباشد و معدل بالایی کسب نکنید برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ممکن است فرصت های زیادی را از دست بدهید، زیرا تمامی دانشگاه های خوب در جهان افرادی را ثبت نام میکنند که معدل بالایی دارند.

 

 همچنین در طول تحصیلات دانشگاهی ، معدل واقعاً تنها معیاری است که نشان می دهد دانشجو چقدر به دروس مسلط است و اینکه آیا در طول دوره برنامه تحصیلات خود عملکرد خوبی داشته است یا خیر.

در طول دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد ، از شما خواسته می شود معدل خود را در برخی از شرایط ارائه دهید. در اینجا به معرفی چند نمونه میپردازیم: 

 • درخواست بورسیه تحصیلی 
 • عضویت در یک سازمان یا باشگاه 
 • انجام فعالیت­های فوق برنامه
 • درخواست برنامه تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد ، دکترا)

در نتیجه از بسیاری جهات ، معدل شما کلیدی است که برای باز کردن موارد جالب دیگر در طول تحصیل استفاده می شود. هنگامی که سازمان ها و شرکت ها می خواهند بدانند شما چه نوع دانشجویی هستید به معدل شما نگاه می کنند. سازمان ها ، کمیته های بورسیه تحصیلی و دانشگاه ها دانشجویان پرتلاش و سخت کوش می خواهند. بنابراین ، آنها کسی با معدل بالاتر را انتخاب میکنند.

 

ابزار محاسبه معدل نویدک ، یک برنامه کاربردی و مفید برای بدست آوردن معدل شما می‌باشد.

با فرارسیدن فصل امتحانات ، یکی از کارهای مورد نیاز هر دانشجو و دانش­آموز ، محاسبه کردن معدل خودش و تخمین زدن حدودی آن می باشد. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند حتی پیش از شروع امتحانات، از حداقل نمره مورد نیاز برای عدم مشروطی آگاه شوند، برای این کار باید از نمرات تخمینی خود معدل بگیرند، اما هر بار معدل گیری کار به صورت دستی وقت زیادی را از اشخاص میگیرد و همچنین ممکن است در طی قرایند معدل گیری دچار اشتباه شوند .به همین منظور یکی از راه های آسان برای حل این مشکل استفاده از ابزار آنلاین محاسبه معدل نویدک میباشد که به استفاده کنندگان اجازه میدهد تا با محاسبه­­ی لحظه­ای معدل و تغییر نمره نتیجه مورد نظر خود را به راحتی بدست آورند.

 

نحوه کار با ابزار محاسبه معدل لحظه­ای نویدک

 این ابزار پس از اینکه نمره و تعداد واحد هر درس را در هر سطر وارد کردید، به صورت لحظه­ای نمره هر درس در واحد وارد شده ضرب میکند و سپس تمامی اعداد به دست آمده را با هم جمع میکند و در پایان بر مجموع کل واحدها تقسیم میکند تا معدل شما محاسبه گردد .

برای استفاده از این ابزار در هر سطر نام درس، نمره و تعداد واحد را وارد کنید و در صورت نیاز با گزینه­ی « اضافه کردن سطر » سطر اضافه کنید. شما میتوانید با گزینه­ی « حذف » هر یک از سطر ها که مورد نیاز نبود را حذف کنید. در اخر پس از پر کردن قسمت های مورد نیاز با فشردن گزینه­ی « محاسبه » به صورت لحظه­ای معدل خود را بدست اورید.

یکی از نکات حائذ اهمیت در کار با ابزار محاسبه معدل نویدک این است که اعداد اعشاری را با نقطه ( . ) از هم جدا کنید و از( / ) استفاده نکنید.

لازم به ذکر است که پر کردن ستون های نمره و واحد اجباری بوده و پر کردن ستون نام درس اختیاری است و در صورت وارد نکردن نام درس ها تغییری در نتیجه حاصل نمیشود.

 

فرمول محاسبه معدل در ابزار انلاین نویدک به این صورت است :

( نمره درس ۱ × تعداد واحد همان درس ) + ( نمره درس ۲ × تعداد واحد درس 2) + ( نمره درس n ام × تعداد واحد درس n  ام ) ÷ مجموع واحدهای اخذ شده در یک ترم = معدل کل ترم.
یادتان باشد در صورتی که درسی را حذف کرده اید ، نمره­ای برای آن وارد نکنید و آن سطر را حذف کنید. همچنین در صورت محاسبه­ی دستی نیز باید واحدهایش را از مجموع کل واحدها کم کنید. در حقیقت شما باید صرفاً واحدهایی را حساب کنید که در امتحان آن شرکت کرده اید.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

 • محسن
  1402/11/24 16:51
  وات !
  همینجوری بدون هیچ دلیلی نمره هام رو وارد کردم دیدم مدرسه 2/5 نمره از معدل کلم کمتر داده !
  پاسخ دادن
 • جواد
  1402/11/19 12:10
  عالی
  پاسخ دادن