پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست

پادکست رایگان کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست به شما می‌آموزد که به جای تلاش بیهوده برای واپس راندن اندوه، بهتر آن است وجود آن را در خود بپذیرید و آرامش را از خلال تجربه‌ی رنج و سوگواری به دست آورید


پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست با دانلود رایگان

« این زندگی توست؛ زندگی ای که باید در میان ویرانه‌ای که دنیای توست، آن را بنا کنی »

اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست ( It's OK That You're Not OK )، تلاش بر این دارد که بگوید غم عضوی اجتناب ناپذیر و جدا ناشدی از زندگی شماست؛ پس بهتر است بجای فرار از آن ، راه مقابله با غم را یاد بگیرید. مگان دیواین در این کتاب، بر خلاف دیگر کتاب‌ها و همچنین خیلی از افراد زندگی‌مان که به ما می‌گویند غم‌ها را فراموش و سرکوب کنیم، به ما یاد میدهد چگونه با آنها مقابله ، درک و سپس پشت سرشان بگذاریم. کتاب میگوید که اگر شما یاد بگیرید که بجای فرار از اندوه و غم، آن را درک و تجربه کنید، میتوانید اثر مخرب آن را به انرژی سازنده و خوب تبدیل کنید.

 

در کتاب اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست، مگان دیواین افکار و پندهای مذاهبی همچون مسیحیت و بودیسم را در قالبی غیر مذهبی و بر پایه علم روانشناسی نوین بیان میکند. او میگوید که شما خودتان مسئول اندوه و فقدان خود هستید‌. اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

معرفی نویسنده

مگان دیواین روان‌درمانگر و نویسنده آمریکایی در ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۰ متولد شد. او فارغ‌ التحصیل رشته هنر در مقطع کارشناسی ارشد است. مگان در سال ۲۰۰۱، بعد از اینکه همسرش را در یک حادثه از دست داد و شاهد غرق شدنش بود، درمانگری خود را شروع کرد‌. او به درمان اشخاص درگیر افسردگی و تراما میپردازد.

وی خود را به عنوان جامعه‌شناسی اجتماعی معرفی میکند که به دین تطبیقی، تاریخ بانوان و اسطوره شناسی علاقه دارد و معتقد است که هنر می‌تواند موجب تغییرات در جامعه شود. مگان دیواین کتاب اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست : ملاقات با اندوه و غم از دست دادن در فرهنگی که آن را متوجه نمیشود (It's OK if you're not ok:Meeting grief and loss in a culture that doesn't understand) را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد که مورد تحسین منتقدين قرار گرفت‌.

 

پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست با دانلود رایگان

 

برشی از کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست

در اینجا مسئله‌ای وجود دارد که بیشتر از همه دلم می‌خواهد آن را بدانی، اندوه واقعا به همان اندازه که فکر میکنی ناخوشایند و دیوانه‌کننده است؛ اصلا مهم نیست بقیه چه می‌گونید، اندوه افتضاح است. اتفاقی است که رخ داده و اصلا درست شدنی نیست، چیزی که از دست رفت دیگر برگشتنی نیست. در میان این حقیقت هیچ چیز زیبایی وجود ندارد. پذیرش تنها چیزی است که در دل اندوه به آن نیازمند هستی.

واقعیت درد و اندوه بسیار با آنچه دیگران از بیرون مشاهده میکنند متفاوت است. در این دنیا دردهایی است که تو توان رها شدن از آنها را نداری؛ نیازمند هیچ راه حلی نیستی و لازم نیست از اندوهی که به دوش میکشی رها شوی. تو به کسی نیاز داری که دردت را ببیند و آن را بپذیرد.این روزها اکثر چیزهایی که برای حمایت از ماتم و اندوه گفته میشوند، بدرد نخورند، چون ما درباره خود اندوه حرف نمیزنیم.

بیشتر مردم و بسیاری از حرفه‌ای‌های این رشته،به اندوه و رنج به چشم مسیری انحرافی از یک زندگی عادی و شاد نگاه میکنند. ما معتقدیم که هدف از حمایت از اندوه، چه شخصی و چه حرفه‌ای، رهایی از آن و متوقف کردن آن احساس است. اندوه چیزی است که باید شتابان از آن گذر کرد؛ یک تجربه اسفناک و زودگذر که باید با بهترین روش، از آن بگذری و پشت‌سر بگذاریش.

 

جملات برگزیده کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست 

- این زندگی توست. زندگی‌ای که حالا باید در میان ویرانه‌ای که دنیای توست آن را بنا کنی. جایی که هر آنچه پیش از این بودی، هم پیداست و هم ناپیدا... یک ویرانه با بخش‌هایی یکسان از تباهی و بالیدن. ویرانه‌ای از تاریکی و روشنی؛ آب و زمین خشک؛ گِل و سبزه. کار واقعی اندوه ساختن خانه‌ای در میانه‌ی اندوه است.

- اینکه زندگی دوستت در گذشته خوب بوده است، منصفانه نیست الان پیچیده در درد باشد. در کنار دوستت حضور داشته باش، حتی اگر زندگی‌اش درحال‌حاضر آکنده از درد باشد.

- اندوه یک تجربه‌ی بسیار شخصی‌، و کاملاً متعلق به فردی است که در حال تجربه‌ی آن است. تو ممکن است باور داشته باشی که اگر چنین اتفاقی برایت بیافتد طور دیگری با آن برخورد می‌کنی.

 

این کتاب برای چه کسانی مناسب است 

تمام افرادی که با غم، اندوه، فقدان، افسردگی و... دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌توانند خود را مخاطب مگان دیواین در این کتاب بدانند.

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست اثر مگان دیواین دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب با دانلود رایگان

« یک کتابخانه ، بی نهایت زندگی » تا به حال به این فکر کرده‌اید چه میشد اگر این فرصت را داشتید تا اشتباهات گذشته خود را جبران کنید؟چه…

پادکست کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن با دانلود رایگان

« این کتاب راهنمایی منحصر به فرد و کاربردی است که نشان می دهد چگونه فراتر از زندگی عادی قدم برداریم و وارد یک زندگی خارق العاده شویم » تا…

پادکست کتاب صوتی تجربه هوش قلبی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی تجربه هوش قلبی با دانلود رایگان

« آنچه ما و دنیای پیرامون ما را شکل می دهد احساسات و عواطفی ما هستند. کلیه اطلاعات پیرامون ما به واسطه هوش قلبی کنترل بدن را در دست می گیرند »…

پادکست کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی با دانلود رایگان

«  انسان بدون اجتماع نمی‌تواند زندگی کند و ارتباط فرد با جامعه با گذر زمان عمیق‌تر می شود » کتاب پیش روی شما یکی از کتاب های…

پادکست کتاب صوتی خودت را به فنا نده با دانلود رایگان 

پادکست کتاب صوتی خودت را به فنا نده با دانلود رایگان 

« زندگی شما اعمال شماست، نه افکار شما » کتاب خودت را به فنا نده : کمتر فکر کن و دل به زندگی بده اثر گری جان بیشاپ در سال ۲۰۱۶ منتشر شد.این…

پادکست کتاب صوتی آرزوی تو دستور توست با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی آرزوی تو دستور توست با دانلود رایگان

« لازم است بدانید که افراد بسیار ثروتمند، به‌جز چند استثناء، اصلاً دوست ندارند که شما راز ثروتمند شدنشان را بدانید » کتاب پیش روی شما…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید