پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست

پادکست رایگان کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست به شما می‌آموزد که به جای تلاش بیهوده برای واپس راندن اندوه، بهتر آن است وجود آن را در خود بپذیرید و آرامش را از خلال تجربه‌ی رنج و سوگواری به دست آورید


پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست با دانلود رایگان

« این زندگی توست؛ زندگی ای که باید در میان ویرانه‌ای که دنیای توست، آن را بنا کنی »

اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست ( It's OK That You're Not OK )، تلاش بر این دارد که بگوید غم عضوی اجتناب ناپذیر و جدا ناشدی از زندگی شماست؛ پس بهتر است بجای فرار از آن ، راه مقابله با غم را یاد بگیرید. مگان دیواین در این کتاب، بر خلاف دیگر کتاب‌ها و همچنین خیلی از افراد زندگی‌مان که به ما می‌گویند غم‌ها را فراموش و سرکوب کنیم، به ما یاد میدهد چگونه با آنها مقابله ، درک و سپس پشت سرشان بگذاریم. کتاب میگوید که اگر شما یاد بگیرید که بجای فرار از اندوه و غم، آن را درک و تجربه کنید، میتوانید اثر مخرب آن را به انرژی سازنده و خوب تبدیل کنید.

 

در کتاب اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست، مگان دیواین افکار و پندهای مذاهبی همچون مسیحیت و بودیسم را در قالبی غیر مذهبی و بر پایه علم روانشناسی نوین بیان میکند. او میگوید که شما خودتان مسئول اندوه و فقدان خود هستید‌. اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب ندارید، نگران نباشید چرا که نویدک امکانی را فراهم آورده است که شما همراهان گرامی بتوانید این کتاب را با بهترین ترجمه موجود و صدایی دلنشین به صورت رایگان بشنوید و لذت ببرید.

 

معرفی نویسنده

مگان دیواین روان‌درمانگر و نویسنده آمریکایی در ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۰ متولد شد. او فارغ‌ التحصیل رشته هنر در مقطع کارشناسی ارشد است. مگان در سال ۲۰۰۱، بعد از اینکه همسرش را در یک حادثه از دست داد و شاهد غرق شدنش بود، درمانگری خود را شروع کرد‌. او به درمان اشخاص درگیر افسردگی و تراما میپردازد.

وی خود را به عنوان جامعه‌شناسی اجتماعی معرفی میکند که به دین تطبیقی، تاریخ بانوان و اسطوره شناسی علاقه دارد و معتقد است که هنر می‌تواند موجب تغییرات در جامعه شود. مگان دیواین کتاب اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست : ملاقات با اندوه و غم از دست دادن در فرهنگی که آن را متوجه نمیشود (It's OK if you're not ok:Meeting grief and loss in a culture that doesn't understand) را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد که مورد تحسین منتقدين قرار گرفت‌.

 

پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست با دانلود رایگان

 

برشی از کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست

در اینجا مسئله‌ای وجود دارد که بیشتر از همه دلم می‌خواهد آن را بدانی، اندوه واقعا به همان اندازه که فکر میکنی ناخوشایند و دیوانه‌کننده است؛ اصلا مهم نیست بقیه چه می‌گونید، اندوه افتضاح است. اتفاقی است که رخ داده و اصلا درست شدنی نیست، چیزی که از دست رفت دیگر برگشتنی نیست. در میان این حقیقت هیچ چیز زیبایی وجود ندارد. پذیرش تنها چیزی است که در دل اندوه به آن نیازمند هستی.

واقعیت درد و اندوه بسیار با آنچه دیگران از بیرون مشاهده میکنند متفاوت است. در این دنیا دردهایی است که تو توان رها شدن از آنها را نداری؛ نیازمند هیچ راه حلی نیستی و لازم نیست از اندوهی که به دوش میکشی رها شوی. تو به کسی نیاز داری که دردت را ببیند و آن را بپذیرد.این روزها اکثر چیزهایی که برای حمایت از ماتم و اندوه گفته میشوند، بدرد نخورند، چون ما درباره خود اندوه حرف نمیزنیم.

بیشتر مردم و بسیاری از حرفه‌ای‌های این رشته،به اندوه و رنج به چشم مسیری انحرافی از یک زندگی عادی و شاد نگاه میکنند. ما معتقدیم که هدف از حمایت از اندوه، چه شخصی و چه حرفه‌ای، رهایی از آن و متوقف کردن آن احساس است. اندوه چیزی است که باید شتابان از آن گذر کرد؛ یک تجربه اسفناک و زودگذر که باید با بهترین روش، از آن بگذری و پشت‌سر بگذاریش.

 

جملات برگزیده کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست 

- این زندگی توست. زندگی‌ای که حالا باید در میان ویرانه‌ای که دنیای توست آن را بنا کنی. جایی که هر آنچه پیش از این بودی، هم پیداست و هم ناپیدا... یک ویرانه با بخش‌هایی یکسان از تباهی و بالیدن. ویرانه‌ای از تاریکی و روشنی؛ آب و زمین خشک؛ گِل و سبزه. کار واقعی اندوه ساختن خانه‌ای در میانه‌ی اندوه است.

- اینکه زندگی دوستت در گذشته خوب بوده است، منصفانه نیست الان پیچیده در درد باشد. در کنار دوستت حضور داشته باش، حتی اگر زندگی‌اش درحال‌حاضر آکنده از درد باشد.

- اندوه یک تجربه‌ی بسیار شخصی‌، و کاملاً متعلق به فردی است که در حال تجربه‌ی آن است. تو ممکن است باور داشته باشی که اگر چنین اتفاقی برایت بیافتد طور دیگری با آن برخورد می‌کنی.

 

این کتاب برای چه کسانی مناسب است 

تمام افرادی که با غم، اندوه، فقدان، افسردگی و... دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌توانند خود را مخاطب مگان دیواین در این کتاب بدانند.

 

نظرات و پیشنهادات

اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به کیفیت پادکست کتاب صوتی اشکالی ندارد اگر حالت خوب نیست اثر مگان دیواین دارید، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با نویدک به اشتراک بگذارید.

کتاب های مرتبط

پادکست کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن با دانلود رایگان

« چیز های کوچکی که میتواند زندگی­ات و شاید دنیا را تغییر دهند » کتاب تختخوابت را مرتب کن یکی از کتاب های موفق در حوزه توسعه فردی به شمار…

پادکست کتاب صوتی اثر مرکب با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی اثر مرکب با دانلود رایگان

« ایجاد تحولی شگفت انگیز در زندگی ، درامد و موفقیت شما » اگر اهل مطالعه کتاب های توسعه فردی باشید، اگر از کتاب فروشی ها دیدن کرده باشید و…

پادکست کتاب صوتی راز با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی راز با دانلود رایگان

« آن‌ چیزی که دائم ذهن تو را درگیر می‌کند و تو را وادار میکند که به صورت مداوم به آن فکر کنی، روزی واقعیت زندگی تو خواهد شد »…

پادکست کتاب صوتی معجزه شکرگزاری با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی معجزه شکرگزاری با دانلود رایگان

« این اثر زندگی شما را به طرزی خارق‌العاده دگرگون می‌کند » راندا برن نویسنده و یکی از صد شخصیت تاثیرگذار قرن، پس از موفقیت کتاب…

پادکست کتاب صوتی شفای زندگی با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی شفای زندگی با دانلود رایگان

« روابطی که با اشیا و غذاها و حمل‌ونقل و مردم دارید، جملگی بازتاب رابطه‌یی است که با خود دارید » بدون شک یکی از بهترین کتاب ها در…

پادکست کتاب صوتی قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات) با دانلود رایگان

پادکست کتاب صوتی قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات) با دانلود رایگان

« داستان کتاب، داستان مزرعه‌ای است که به دست شخصی به نام جونز اداره می‌شود و ظلم‌های زیادی در آن نسبت به حیوانات اتفاق می‌افتد.…

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید