شمارش تعداد پاراگراف ، جمله ، کلمه و کاراکتر

کافیست متن خود را وارد کنید تا تعداد پاراگراف ، جمله ، کلمه و کاراکتر به همراه میانگین زمان خواندن و نوشتن محاسبه و نمایش داده شود


  • تعداد کلمه
  • تعداد کاراکتر
  • تعداد جمله
  • تعداد پاراگراف
  • میانگین زمان خواندن
  • میانگین زمان نوشتن

شمارش تعداد کلمه ، کاراکتر ، جمله و پاراگراف آنلاین

شمارش تعداد کلمات یکی از خدماتی است که بسیاری از برنامه ها و سایت ها به صورت رایگان آن را ارائه میدهند. شاید اولین برنامه ای که برای این منظور به ذهن شما بیاید word باشد. در حاشیه پایین این برنامه شما امکان مشاهده تعداد کلمات و تعداد صفحات را خواهید داشت. اما برای داشتن آمار دقیقی از تعداد کلمات، کاراکتر، جمله و پاراگراف برنامه word  کافی نیست. در این شرایط شما به ابزار کامل تری نیاز خواهید داشت.

 

چرا شمارش تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف آنلاین اهمیت دارد؟

امروزه رقابت وسیعی برای جلب نظر مخاطب میان کسب و کارها و سایت ها وجود دارد. برنده این رقابت را محتوای منتشر شده مشخص مینماید. محتوا باید کامل، جامع، موجز و برطرف کننده نیاز مخاطب باشد. شمارش تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف آنلاین یکی از مواردی است که به وسیله آن میتوان مطالب را به صورت دقیق تری بررسی نمود. همچنین کمک میکند تا بتوانید کیفیت محتوا را با عدد و رقم محاسبه کنید.

یکی از دلایلی که ممکن است دانستن دقیق تعداد کلمات را برای شما دارای اهمیت نماید سفارش دادن آماده سازی محتوا و یا پذیرفتن سفارش یک محتواست. در چنین مواردی تعداد کلمات برای دو طرف اهمیت پیدا میکند. چرا که در اکثر موارد هزینه محتوا دقیقا با توجه به تعداد کلمات محاسبه میشود.

 در برخی موارد ممکن است برای آماده کردن مقاله و یا ارائه ای در مدرسه یا دانشگاه نیز مجبور به رعایت محدوده ای مشخص باشید.

 

مزایای استفاده از شمارش تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف آنلاین

با کمک این ابزار میتوانید از عبارات و جملاتی استفاده کنید که در عین کوتاهی به بهترین صورت منظور را انتقال میدهند. شمارش تعداد کلمات کمک میکند تا به سادگی و پیش از رسیدن به متن نهایی آزمون و خطای لازم را انجام دهید.

آنلاین بودن این شمارنده کمک میکند تا نیازی به نصب نرم افزارهای مختلف روی دستگاه نداشته باشید و تنها با اتصال به اینترنت از این خدمات بهره گیرید. به علاوه این ابزار کاربری بسیاری ساده ای دارد که در ادامه به نحوه استفاده از آن نیز خواهیم پرداخت.

 

شمارش تعداد کلمات و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

یکی از ابزارهایی که امروزه برای معرفی و تبلیغ کسب و کارها استفاده میشود شبکه های اجتماعی است. استفاده از این شبکه ها برای شما هیچ هزینه مازادی به همراه نخواهد داشت اما میتواند تاثیر زیادی در شناخته شدن و پیشرفت تان داشته باشد. اما مساله ای که وجود دارد این است که شبکه های اجتماعی برای محتوای متنی محدودیت کلمه دارند. برای مثال در هر توییتی که در شبکه اجتماعی توییتر منتشر میکنید اجازه دارید تنها از 280 کلمه استفاده نمایید. حتی اینستاگرام که جزو دست و دل بازترین شبکه های اجتماعی در انتشار محتوای متنی است به کاربر تنها اجازه منتشر کردن 2200 کلمه را خواهد داد.

به همین دلیل اهمیت دارد که پیش از منتشر کردن محتوا تعداد کلمات را بدانید تا اولا بتوانید از حداکثر تعداد کلمات استفاده نمایید و ثانیا محتوایی مختصر و متناسب تولید نمایید. این کار همچنین محتوای شما را بر اساس محدودیت های شبکه اجتماعی که از آن استفاده میکنید بهینه خواهد نمود.

 

شمارش تعداد کلمات چه نقشی در بهبود سئو دارد

یکی از مهمترین مواردی که برای رسیدن به نتیجه مطلوب در آن نیاز به شمارش تعداد کلمات داریم سئو است. متاسفانه گوگل ( و یا هر موتور جستجوگر دیگری ) انسان نیست. به همین دلیل مبنای متفاوتی برای سنجش مفید بودن یا نبودن یک محتوا دارد. در بیشتر موارد طولانی بودن یک محتوا برای این موتور جستجو، محبوب است. در برخی موارد دیده میشود که یک محتوای 3000 کلمه ای رتبه بهتری نسبت به محتوای 2500 کلمه ای از گوگل دریافت میکند. این مساله را میتوان از رابطه میان تعداد کلمات و رتبه نهایی یک سایت در صفحه نتایج جستجوی گوگل فهمید. تعداد کلمات زیاد میتواند بیانگر این باشد که محتوای منتشر شده کامل است و نیز تمام بخش های مورد نظر کاربر را پوشش داده است و او را از بالا پایین کردن صفحه های مختلف آسوده خواهد کرد. همچنین یکی از راه هایی که گوگل مفید بودن یک سایت را بررسی میکند مدت زمانی است که کاربر در سایت گذرانده است. محتوای طولانی و البته مفید همان چیزی است که برای مدتی طولانی مخاطب را در وب سایت شما نگه میدارد. شمارش تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف آنلاین علاوه بر دانستن تعداد دقیق کلمات به شما کمک میکند تا اطلاعات تکمیلی را هم درباره ی محتوای تولید شده کسب نمایید.

 

شمارشگر تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف آنلاین به چه صورتی کار میکند

در ابتدا لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که ممکن است تعریف کامپیوتر از کلمه و کاراکتر با ما تفاوت داشته باشد. به علاوه گاهی شمارنده های مختلف متفاوت از هم کار میکنند. البته در بیشتر آن ها شمارش تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف قانون مشخصی دارد. هر کلیدی که در کیبورد میفشارید و بازتابی در مانیتور دارد از نظر کامپیوتر کاراکتر محسوب میشود. فاصله، حروف، علامت‌ها و اعداد هر کدام یک کاراکتر محسوب میشوند. کلمه مجموعه ای از حروف به هم پیوسته است که قبل و بعد آن فاصله باشد. هرگاه در طول متن به کاراکتر نقطه (.) برسیم از نظر کامپیوتر یک جمله به اتمام رسیده است. فشردن دکمه اینتر به این معنی است که پاراگراف جدیدی شروع شده است.

 

نحوه استفاده از شمارنده تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف آنلاین

اگر شما هم با مطالعه این مطلب تصمیم به استفاده از شمارش تعداد کلمه، کاراکتر ، جمله و پاراگراف آنلاین گرفته اید کافیست تنها متن مورد نظر را کپی کرده و در قسمت مربوط پیست (paste) کنید.

برای این کار ابتدا متنی که قصد آنالیز آن را دارید با استفاده از موس و یا تاچ پد انتخاب (select) کنید. در مرحله بعد میتوانید از کلید های ترکیبی ctrl+C برای کپی کردن استفاده کنید. سپس با استفاده از کلیدهای ctrl+V متن مورد نظرتان را پِیست کنید. حال باقی کار را به شمارشگر تعداد کلمه، کاراکتر، جمله و پاراگراف آنلاین بسپارید.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید