کرنومتر آنلاین و ثبت دقیق زمان

با کلیک بر روی دکمه "شروع" می توانید از کرنومتر آنلاین استفاده کنید همچنین در صورت نیاز می توانید رکوردهای خود را ذخیره کنید


00:00:00:00

  کرنومتر آنلاین و ثبت دقیق زمان بادقت بالا

  امروز با معرفی یکی از پرکاربرد ترین ابزار های نویدک همراه شما هستیم، ابزاری که اگر نبود بسیاری از رویداد های ورزشی با مشکلات جدی مواجه میشدند؛ ابزاری بسیار دقیق که تفاوت مدال طلا، نقره و برنز جهان را در رشته های مختلف تعیین میکند و کافی است تنها یک هزارم ثانیه اشتباه کند تا جای برنده ها تغییر کند.

  گل های زیبای لحظه­ی آخر فوتبال، آخرین پرتاب سه امتیازی بسکتبال، لحظه­ی رد شدن نوک پای اولین دونده از خط پایان همه و همه با کمک این ابزار محاسبه میشود.

  درست حدس زدید! ابزار مورد نظر چیزی نیست جز یاور همیشگی داوران، کرنومتر.

  اما اجازه دهید پیش از توضیح ابزار آنلاین کرنومتر نویدک ابتدا به مفهوم کرنومتر بپردازیم. با ما همراه باشید.

   

  کرنومتر چیست؟

  کرنومتر یا کرنوگراف گونه­ای از ساعت به حساب می­آید با این تفاوت که دقت آن عموما بر حسب صدم ثانیه و گاها هزارم ثانیه است و از زمانی که بخواهیم شروع به اندازه گیری زمان میکند. کرنومتر باید بسیار دقیق باشد چرا که بیشترین استفاده را در مسابقات ورزشی دارد و تقریبا در تمامی رشته های ورزشی زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. با کرنومتر میتوان به راحتی زمان مورد نظر را از لحظه­ای خاص محاسبه کرد و با دقت بالایی در چندین نقطه از آن رکورد گرفت و کرنومتر بدون آنکه از حرکت بایستد آن زمان را برای ما ثبت میکند و فاصله­ی آن تا رکورد بعدی را نیز به ما نمایش میدهد؛ این قابلیت به طور مثال در مسابقات دو و میدانی بسیار حائذ اهمیت است، چرا که وقتی اولین دونده از خط پایان عبور میکند سایر دونده ها نیز با اختلافاتی در حد صدم ثانیه از خط پایان عبور خواهند کرد و لازم است بتوانیم علاوه بر مدت زمان طی شده توسط نفر اول، مدت زمان طی شده توسط سایر نفرات و فاصله­ی آنها با یکدیگر را نیز ثبت کنیم. این کار از دو جهت اهمیت دارد اول آنکه بر اساس زمان رد شدن از خط پایان رده بندی صورت میگیرد نفرات اول تا آخر مشخص میشوند، و دوم آنکه هر دونده مدت زمانی که مسابقه به طول انجامیده را میفهمد و میتواند عملکرد خود را در مقایسه با سایر شرکت کننده ها بسنجد و ببیند به چه مقدار تلاش بیشتری نیاز دارد تا بهتر شود.

   

  انواع کرنومتر

  کرنومتر ها از زمان تاسیس تا کنون تغییرات زیادی داشته اند، نخستین کرنومتر ها دستگاه های نسبتا بزرگی بودند، اما با گذر زمان به مرور کوچت تر شدند و امروزه حتی در برخی از ساعت ها نیز کار گذاشته میشوند. با گسترش تکنولوژی کرنوگرافی به گوشی های موبایل و اپلکیشن ها نیز رسید، چرا که کرنومتر ها عموما گران بودند و ساعت هایی که دارای کرنومتر بودند از آنها گران تر! اما نسخه های موبایلی عموما با قیمت های بسیار پایین تری ارائه میشدند. اما در نویدک ما به صورت رایگان برای شما ابزار آنلاین کرنومتر را طراحی و اجرا کرده­ایم که بتوانید با دقت بالا و بدون صرف هزینه­ی خرید کرنومتر از آن استفاده کنید.

   

  روش کار با ابزار کرنومتر نویدک

  طرز استفاده از ابزار کرنومتر آنلاین نویدک درست مانند یک کرنومتر فیزیکی است. شما در اولین قدم بر روی گزینه­ی شروع به کار کلیک میکنید. پس از فشردن دکمه­ی شروع به کار و راه افتادن کرنومتر، سه گزینه در زیر صفحه کرنومتر نمایان میشود.

  گزینه اول از سمت راست اضافه به لیست نام دارد که کارکرد آن این است که میتوانید در هر جایی از زمان یک رکورد بگیرید و آن به طور اتوماتیک در داخل یک لیست ثبت میشود، کاربرد این گزینه برای مقایسه­ی زمان چند بازیکن یا ورزشکار است که رتبه بندی را برای شما آسان تر میکند و فاصله تا رکورد قبلی را نیز نمایش میدهد.  

  گزینه­ی وسط برای توقف و شروع دوباره است. پس از یک بار فشردن کرنومتر می­ایستد و پس از کلیک مجدد، زمان شمار دوباره شروع به حرکت میکند.

  گزینه­ی سمت چپ برای تنظیم مجدد است؛ پس از فشردن این دکمه کرنومتر ریست میشود و لیست رکورد ها نیز همراه با آن پاک میشوند و همه چیز برای شروع دوباره اماده میگردد.

  اگر شما نیز پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به ابزار انلاین کرنومتر نویدک دارید ، میتوانید آن را در قسمت نظرات ثبت کرده و با ما به اشتراک بگذارید.

   

  چرا ابزار آنلاین کرنومتر نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

  ابزار کرنومتر آنلاین نویدک احتیاجی به نصب ندارد و از دستگاهی قابل دسترسی است. این ابزار دقت بالایی دارد و تا صدم ثانیه را میشمارد؛ از این رو میتوان از آن برای زمانگیری در حین فعالیت های ورزشی حساس نیز استفاده کرد.

   

  پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

  به اشتراک بگذارید

  نظر خود را بنویسید