محاسبه افزایش درصد حقوق ، عدد یا قیمت

با وارد کردن درصد و عدد مورد نظر، نتیجه مربوط به میزان افزایش حقوق ، عدد یا قیمت به صورت خودکار محاسبه و نمایش داده می شود.


محاسبه آنلاین افزایش درصد حقوق ، عدد یا قیمت

 در حال حاضر تعداد زیادی از فعالیت های انسان ها به نوعی با درصد سر و کار دارد و با محاسبه عملیات های مختلف وابسته به درصد درگیر است. درصد می تواند به ما در جنبه های مختلف زندگی خصوصا جنبه اقتصادی کمک زیادی بکند. برای مثال ما با استفاده از درصد می توانیم مقدار کاهش, افزایش یا تغییرات موارد مورد نظر خود را محاسبه کنیم.

به طور کلی شاید به نظر برسد که افزایش درصد, از طریق فرمول های درصد تغییر و یا کاهش درصد قابل محاسبه است اما در حقیقت هرکدام از این اعمال و محاسبات, فرمول های جداگانه ای دارند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم. با نویدک همراه باشید.

 

درصد چیست؟

در ریاضیات درصد به معنای بخش یا مقداری از صد است. لغت درصد در ریشه لاتین به معنای تقسیم بر صد است. به بیان دیگر یک درصد یک بخش یا قسمت از صد بخش یا قسمت یک چیز یا در واقع یک صدم آن است. برای درک بهتر به طور مثال 70% به معنی هفتاد قسمت از صد قسمت یک چیز یا به بیان دیگر هفتاد صدم آن چیز است.

درصد در بخش های بسیار زیادی در زندگی کاربرد دارد که یکی از پر کاربرد ترین آنها حوضه اقتصاد است. درصد در محاسبات اقتصادی بسیار زیادی از جمله میزان تغییرات یا مقدار سود یا مقدار ضرر مورد استفاده قرار میگیرد.

 

کاربرد های افزایش درصد

امروزه محاسبه افزایش درصد در جنبه های مختلف زندگی به ویژه در فعالیت های اقتصادی کاربرد های فراوانی دارد. افزایش درصد به شما این امکان را می دهد تا درصد افزایش قیمت, میزان افزایش اجاره به درصد و یا دیگر محاسبات مرتبط به فعالیت های اقتصادی را محاسبه کنید. افزایش درصد به شما این امکان را نیز می دهد تا مقدار افزایش حقوق کارمند های یک شرکت را نیز محاسبه  کنید و غیر از بحث های اقتصادی در زندگی روزمره نیز کارایی هایی دارد.برای مثال با استفاده از فرمول افزایش درصد این امکان را خواهید داشت تا مقدار افزایش وزن خود را بر حسب درصد حساب کنید.

 

فرمول محاسبه افزایش درصد

برای محاسبه افزایش درصد ابتدا مقدار درصد مورد نظر را به صد اضافه کرده و سپس   حاصل آن را در عدد مورد نظر ضرب کنید. حالا عدد حاصل شده را به صد تقسیم کنید. عدد به دست آمده مقدار اولیه شما پس از افزایش درصد مورد نظر شما است.

 

به بیان ریاضی داریم:

100  ÷ عدد  ×   (مقدار درصد + 100)

 

برای درک بهتر فرمول به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید یک شرکت قصد دارد تا در سال جدید حقوق کارمندانش را 30% افزایش دهد. حقوق سال قبل کارمندان 4000000 تومان بوده است, شرکت در سال جدید باید چقدر به کارمندان حقوق دهد؟

برای محاسبه افزایش درصد در قدم اول مقدار درصدی که میخواهیم به عدد اضافه شود را به صد اضافه میکنیم. سپس عدد به دست آمده را در حقوق سال قبل کارمندان شرکت ضرب کرده و عدد حاصل از این عمل را به صد تقسیم میکنیم.

یعنی:

(100+30)×4000000÷ 100=5200000

همینطور که مشاهده میکنید شرکت باید در سال جدید با اعمال افزایش حقوق سی درصدی به کارمندانش پنج میلیون و دویست هزار تومان حقوق دهد.

 

چرا ابزار ابزار آنلاین محاسبه افزایش درصد نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

محاسبه افزایش درصد می تواند دشوار و پیچیده باشد زیرا معمولا از محاسبه افزایش درصد برای انجام عملیات روی اعداد بزرگ استفاده می شود. محاسبه افزایش درصد به صورت دستی یا ذهنی کار آسانی نیست و ممکن است در حین محاسبات شما اشتباهاتی رخ دهد و حاصل عبارت بدست آمده صحیح یا دقیق نباشد. با کمک ابزار محاسبه آنلاین افزایش درصد نویدک می توانید به سرعت و بدون اتلاف وقت و به دقت مقدار افزایش درصد مورد نظر خود را حساب کنید.

 

نحوه استفاده  از ابزار آنلاین محاسبه افزایش درصد نویدک

 برای محاسبه افزایش درصد کافی است تا ابتدا مقدار افزایش درصد مورد نظر خود را در قسمت "درصد افزایش" وارد کرده و سپس در قسمت "عدد" عدد اولیه و پایه خود  که میخواهید به آن مقداری اضافه کنید را بنویسید و سپس روی "محاسبه" کلیک کنید. خواهید دید که ابزار محاسبه آنلاین افزایش درصد نویدک در کمترین زمان ممکن میزان افزایش درصد و مقدار افزایش یافته را برای شما محاسبه خواهد کرد.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید