محاسبه کاهش درصد عدد یا قیمت

با وارد کردن درصد و عدد مورد نظر، نتیجه مربوط به میزان کاهش حقوق ، عدد یا قیمت به صورت خودکار محاسبه و نمایش داده می شود.


محاسبه آنلاین کاهش درصد عدد یا قیمت

امروزه و در جهان حال حاضر بسیاری از فعالیت های ما انسان ها به طرق مختلف با درصد سر و کار دارد و با محاسبه عملیات های مختلف وابسته به درصد درگیر هستیم. درصد می تواند به ما در جنبه های مختلف زندگی خصوصا حوضه اقتصاد کمک بسیار زیادی بکند. برای مثال ما با استفاده از درصد می توانیم مقدار کاهش,افزایش یا تغییرات موارد مورد نظر خود را محاسبه کنیم.

به طور کلی شاید به نظر برسد که کاهش درصد یا افزایش, از طریق فرمول درصد تغییر قابل محاسبه می باشد اما در حقیقت برای هرکدام از این اعمال و محاسبات, فرمول های جداگانه ای وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

 

درصد چیست؟

در ریاضیات درصد به معنای مقادیری از صد است. لغت درصد دارای ریشه لاتین است و به معنای تقسیم بر صد است. به عبارت دیگر یک درصد یک بخش از صد بخش یا قسمت یک چیز یا در واقع یک صدم آن است. برای درک بهتر به طور مثال 70% به معنی هفتاد قسمت از صد قسمت یک چیز یا به بیان دیگر هفتاد صدم آن چیز است.

درصد در جنبه های بسیار زیادی در زندگی کاربرد دارد که یکی از پر کاربرد ترین آنها حوضه اقتصاد است. درصد در محاسبات اقتصادی بسیار زیادی از جمله میزان تغییرات یا مقدار سوددهی یا مقدار ضرر مورد استفاده قرار میگیرد.

 

کاربرد های کاهش درصد

کاهش درصد در جهان امروز و به خصوص در فعالیت های اقتصادی کارایی فراوان و مهمی دارد. کاهش درصد به شما کمک می کند تا درصد افت و کاهش قیمت در فعالیت های اقتصادی مانند خرید و فروش را محاسبه کنید. کاهش درصد به ما این امکان را می دهد تا مقدار کاهش حقوق را نیز محاسب  کنیم و غیر از بحث های اقتصادی در زندگی روزمره نیز کارایی هایی دارد.برای مثال با استفاده از فرمول کاهش درصد این امکان را خواهید داشت تا مقدار کاهش وزن خود را محاسبه کنید.

 

فرمول محاسبه کاهش درصد

برای محاسبه کاهش درصد ابتدا مقدار کاهش درصد مورد نظر خود را یادداشت میکنید.سپس مقدار کاهش درصد را از صد کم کرده و حاصل آن را در عدد مورد نظر ضرب کنید. حالا عدد به دست آمده را به صد تقسیم کنید. عدد به دست آمده مقدار اولیه شما پس از کاهش درصد مورد نظر شما است.

به بیان ریاضی داریم:

100  ÷ عدد  ×   (مقدار درصد - 100)

 

برای درک ساده تر فرمول به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید فروشنده ای قصد اعمال تخفیف روی یکی از کالا های فروشگاهش را دارد. او میخواهد روی یک کالا که قیمت آن 3600000 است تخفیف چهل درصدی اعمال کند. بعد از اعمال تخفیف قیمت کالا چقدر می شود؟

برای محاسبه کاهش درصد ابتدا مقدار درصدی که میخواهیم از عدد کسر شود را از صد کم میکنیم. سپس عدد به دست آمده را در قیمت اولیه محصول ضرب میکنیم و عدد حاصل از این عمل را به صد تقسیم میکنیم.

یعنی:

 (100-40)×3600000÷ 100=2160000

همینطور که مشاهده میکنید قیمت کالا بعد از اعمال تخفیف چهل درصدی به دو میلیون و صد و شصت هزار تومان رسید.

 

چرا ابزار آنلاین محاسبه آنلاین کاهش درصد بین دو عدد، قیمت و غیره نویدک بهترین گزینه برای استفاده است؟

محاسبه کاهش درصد می تواند پیچیده باشد چرا که عموما از محاسبه کاهش درصد برای محاسبه و انجام اعمال روی اعداد بزرگ استفاده می شود. محاسبه کاهش درصد به صورت دستی یا ذهنی کار آسانی نیست و ممکن است در حین مححاسبات شما اشتباهاتی رخ دهد و حاصل عبارت درست و صحیح بدست نیاید. با کمک ابزار محاسبه آنلاین کاهش درصد نویدک می توانید به سرعت و بدون اتلاف وقت و به دقت میزان کاهش درصد مورد نظر خود را محاسبه کنید.

 

نحوه استفاده از ابزار آنلاین محاسبه آنلاین کاهش درصد بین دو عدد، قیمت و غیره نویدک

برای محاسبه کاهش درصد کافی است تا در قدم اول مقدار درصد کاهش مورد نظر خود را در قسمت "درصد کاهش" وارد کرده و سپس در قسمت "عدد" عدد ابتدایی خود  که میخواهید مقداری از آن کسر شود را بنویسید و سپس روی "محاسبه" کلیک کنید. خواهید دید که ابزار محاسبه آنلاین کاهش درصد نویدک در کمترین زمان ممکن میزان کاهش درصد و مقدار کاهش یافته را برای شما محاسبه خواهد کرد.

 

پیشنهادات و نظرات ارزشمند خود را نسبت به این ابزار از طریق ثبت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید